जिल्ला नेतृत्त्वनै एमालेमा गाभिएपछि झाँक्रीलाई झमेला, विष्टको बाटो सहज

पार्टीको जिल्ला नेतृत्त्व नै एमालेमा समाहित भएको खबरले अत्तालिइन् झाँक्री। एमालेमा नेतृत्त्व नै समाहित हुँदा गुल्मीमा एकीकृत समाजवादी ‘नील’ जस्तै बनेको छ। पाँच दलीय भागबन्डामा गुल्मी–२ एकीकृत समाजवादीको कोटामा परेसँगै झाँक्रीले चुनाव लड्ने निश्चित भएको....

ओलीका विश्वास पात्र र देउवाका आलोचकबीच २३ वर्षदेखि प्रतिस्पर्धा, यसपाली कसको पल्ला भारी ?

यसबीचमा उनीहरू चार पटक चुनावी प्रतिस्पर्धी हुँदा ज्ञवालीले ३ पटक बाजी मारे भने भण्डारीले एक पटकमा चित्त बुझाउनुपरेको इतिहास छ। ४ मंसिरमा हुने पाँचौं प्रतिस्पर्धाबाट के नतिजा आउँला? आम नागरिकमा चासो छ। गुल्मीको विकासमा ज्ञवाली....

महरा स्थानीय चुनावको परिणामले डराएर समानुपातिकमा बस्दा पोखरेललाई संघीय संसद् छिर्न 'चिठ्ठा' !

अब भागबण्डामा दाङ-२  नेपाली कांग्रेसले पाएको अवस्थामा पोखरेलका प्रतिस्पर्धी कमलकिशोर घिमिरे हुनेछन्। २०७४ को निर्वाचनमा दाङ-२ बाट महरा प्रतिनिधि सभामा विजयी हुँदा त्यही निर्वाचन क्षेत्रको प्रदेश सभा (क) बाट पोखरेल निर्वाचित भएका थिए। ....

समानुपातिक सूची बुझाउन निर्वाचन आयोगमा प्रमुख दलका नेताको भिड

पार्टीमा  सोमबार दिनभर छलफलपछि सूची बनाएर दलका नेताहरू पाँच बजे अगाडि नै आयोगको कार्यालय पुगेका हुन्। कांग्रेसका महामन्त्री विश्वप्रकाश शर्मा पार्टीको तर्फबाट समानुपातिक सूची बोकेर आयोग पुगे। माओवादी केन्द्रका महासचिव देव गुरुङ आयोगमा छन्। जनता....

लुम्बिनीमा सात सिट जोगाउन एमालेलाई हम्मे–हम्मे, प्रभावशाली नेता कति सुरक्षित?

लुम्बिनी प्रदेशमा प्रतिनिति सभातर्फ जम्मा २६ सिट छ। ०७४ सालको निर्वाचनमा एमालेले यस प्रदेशबाट ९ सिट मात्र जितेको थियो। त्यो पनि वाम गठबन्धनको बलमा। अब हुने निर्वाचनमा ०७४ सालको जस्तो छैन। उ बेला बामगठबन्धनको बलमा....

रुपन्देहीमा एमाले उम्मेदवार : विष्णु र खिमलाल सर्वसम्मत सिफारिस हुँदा भुसालको प्रतिस्पर्धी तीन

रुपन्देही निर्वाचन क्षेत्र नम्बर २ बाट प्रतिनिधिसभा सदस्यका लागि विष्णु पौडेलको नाम सर्वसम्मत रूपमा सिफारिस गरेको छ। क्षेत्रीय कमिटीको आइतबारको बैठकले पार्टीका उपाध्यक्ष समेत रहेका पौडेल र अर्का नेता खिमलाल भट्टराईको नाम सर्वसम्मत सिफारिस गर्ने निर्णय....

कपिलवस्तुको चुनावी माहोल : तीनै क्षेत्रमा एमालेभन्दा गठबन्धन अगाडि, छोरालाई अघि सार्ने उपाध्यायको दाउ

गठबन्धन दलहरूबीच तालमेल गरेर जाने निश्चित भएपछि ४ मंसिरमा हुने निर्वाचनमा यी दुईमध्ये एकले टिकट पाउने छैनन्। त्यहि कारणले पनि यो क्षेत्रमा कसले टिकट पाउँछ भन्ने चर्चा चुलिएको छ । ०७४ को निर्वाचनमा क्षेत्र नम्बर....

लुम्बिनी प्रदेशमा गठबन्धनका दलहरूको आ-आफ्नै दावी; जसपा र जनमोर्चा सम्मानजनक हैसियतको खोजीमा

लुम्बिनी प्रदेशमा कांग्रेसले प्रतिनिधि सभातर्फ १६ वटा निर्वाचन क्षेत्रमा दावी गरेको छ। प्रदेश र प्रतिनिधि सभा गरी ५२ वटा निर्वाचन क्षेत्रमध्ये २८ मा कांग्रेसको दावी छ। एकीकृत समाजवादीले भने प्रतिनिधि सभा निर्वाचनमा ५ सिट....

नवलपरासीको लेखाजोखा :  ह्दयशलाई विनोद चौधरीले धक्का दिने जोखिम, कँडेललाई बैजनाथको चुनौती

नवलपरासी पश्चिम क्षेत्र नं १ मा प्रतिस्पर्धामा उत्रँदा उनको टक्कर गठबन्धनका तर्फबाट कांग्रेसबाट विनोद चौधरीसँग हुने देखिन्छ। चौधरीले यसपटक नवलपरासी पश्चिम-१ मा उम्मेदवार बन्न इच्छा देखाएसँगै त्रिपाठी ‘डेन्जर जोन’मा देखिन्छन्। यसअघि....

स्थानीय चुनावमा एमालेलाई अर्घाखाँचीमा 'फर्स्ट' बनाएका रायमाझी चौथो पटक सांसद बन्न सक्लान् ?

जिल्लामा मुख्य चर्चाको विषय चाहिँ रायमाझीसँग आउँदो निर्वाचनमा को भिड्ला? चुनावी परिणाम कस्तो आउला ? भन्ने छ। ०७४ सालअघि जिल्लामा दुई वटा निर्वाचन क्षेत्र थियो। त्यसबेला पनि रायमाझीले विजय हासिल गरेका थिए। ०६४ सालमा जिल्लाको....

गुल्मीमा चुनावी गठजोड : झाँक्रीलाई टिकट पाउनै सकस, १ मा पौड्यालकाे दाबी

निर्वाचनमा एमालेको किल्ला तोड्न सफल रणनीति बनाएका पौड्याल अहिले गुल्मी–१ बाट प्रतिनिधि सभामा उम्मेदवारी दिने चर्चा पाएको छ। पौड्यालको चर्चालाई त्यहाँका स्थानीयले ‘रैथाने नेताको विकल्प’को रूपमा हेरेका छन्। यद्यपि गठबन्धनको भागबन्डाले कसले टिकट पाउँला त्यो....

रुपन्देहीमा चुनाव भिडन्त: विष्णु पौडेल र बालकृष्ण खाँण 'कन्फिडेन्ट', भुसालको ठाउँमा घिमिरेले टिकट पाउने सम्भावना

०७४ सालको निर्वाचनमा संघतर्फ एमालेले तीन र कांग्रेसले दुई निर्वाचन क्षेत्रमा विजय हासिल गरेको थियो। प्रदेशतर्फ एमालेले पाँच, कांग्रेसले तीन,  माओवादी केन्द्रले एक र जनता समाजवादी पार्टी (जसपा) नेपालले एक निर्वाचन क्षेत्र जितेको थियो। तर....

प्रचण्ड-माधवको अलमलले न नयाँ मोर्चा, न पुरानै गठबन्धनमा छलफल

कांग्रेसको तयारीबारे जानकार माओवादी केन्द्र, एकीकृत समाजवादी लगायतका दलहरू तेस्रो धारको निर्माणको अभ्यासमा जुटेका छन्। उनीहरू कम्युनिस्ट विचारधारा र समाजवादी विचारधारको राजनीतिक दल वा मोर्चा समाजवादी केन्द्र बनाएर सङ्घ र स्थानीय तहको निर्वाचनमा जाँदा आउन सक्ने....

एक्लै बहुमत आउने खुफिया रिपोर्ट बोकेर बसेको कांग्रेस गलाउन समाजवादीको गोप्य बैठक, उपगठबन्धनको अभ्यास गर्दै प्रचण्ड

स्थानीय निर्वाचनमा करिब २८ प्रतिशत स्थानमा उम्मेदवारी दिएको समाजवादीले  प्रतिशत बढाएर ४० प्रतिशत पुर्‍याउने तयारी छ। त्यसो हुँदा उसको भागमा ६६ सिट आउँछ। त्यो पाउने सम्भावना नरहे ४० सिट भन्दा तल नझर्ने उसको योजना देखिन्छ।....