१४ मिनेट मृत्युकाे मुखमा पुगेर फर्किंदा ५ वर्ष स्वर्गमा बसेकाे एक डाक्टरकाे दाबी

मिररको रिपोर्टमा भनिएको छ, ‘उनी १४ मिनेट भन्दा धेरै समयसम्म चिकित्सकीय रूपले मृत थिइन्। मृत्युका समयमा उनले सगरमाथा भन्दा ३० हजार गुना ठूलो पर्वत देखेको दाबी गरेकी छन्।’  पत्रिकामा अगाडि भनिएको छ, ‘उनले मृत्युपछि आफू रूप....

भारतमा अब सात लाखसम्म कमाउनेले आयकर तिर्नु नपर्ने

बुधबार आर्थिक वर्ष २०२३/२४ को बजेट प्रस्तुत गर्दै वित्त मन्त्री निर्मला सीतारमणले व्यक्तिगत आय करमा सात लाख रूपैयाँसम्म कुनै कर नलाग्ने घोषणा गरेकी हुन्। यसअघि पाँच लाख रूपैयाँसम्म कमाउनेले कर तिर्नु नपर्ने व्यवस्था थियाे। सरकारले त्यसको....

एयर इण्डिया प्रकरण : महिलामाथि पिसाब गरेका आरोपी जमानतमा रिहा

नोभेम्बर २६ मा न्यूयोर्कबाट दिल्ली आउँदै गरेको विमानको यो घटना नयाँ वर्षसँगै खुलासा भएको थियो। त्यसपछि अभियुक्तलाई पक्राउ गर्दै प्रहरी प्रशासन र अदातलले कारबाही अगाडि बढाएको थियो। त्यसपछि दिल्ली पुलिसले बेंगलुरु पुलिससँगको सहकार्यमा आरोपीलाई यस....

अर्को बलात्कार मुद्दामा पनि आसाराम दोषी ठहर, जन्मकैदको सजाय

२०१३ मा भएको यो घटनामा गान्धीनगर अदालतले सोमबार आसारामलाई आफ्नी पूर्व महिला शिष्यलाई बलात्कार गरेकोमा दोषी ठहर गरेको थियो। सन् २००१ देखि २००६ सम्म मोटेरा आश्रममा बसेकी सुरतकी एक महिला शिष्यलाई धेरै पटक बलात्कार गरेको....

उडिरहेको विमानभित्रै चालक दलका सदस्यमाथि दुर्व्यवहार, कपडा खोल्ने प्रयास

अबुधाबीबाट मुम्बईका लागि छुटेको भिस्टारा एयरको विमानमा ४५ वर्षीया इटालियन महिला यात्रुले चालक दलका सदस्यहरूलाई दुर्व्यवहार गरेको र लुगा फुकाल्ने प्रयास गरेकाे मुम्बई प्रहरीलाई उद्धृत गर्दै बीबीसीले जनाएकाे छ। चालक दलका सदस्यहरूले महिलालाई बिजनेस क्लासमा प्रवेश....

संसारकै कञ्जुस करोडपतिः जाे खर्च जाेगाउन बिरालोको खानेकुरा खान्छिन्

उनको कुल सम्पत्ति करीब ७० करोड नेपाली रुपैयाँ बराबर छ। उनले आफ्ना लागि मासिक करिब १ लाख रुपैयाँको बजेट छुट्टाएकी छिन्। उक्त रकम भन्दा बढी खर्च नगर्नका लागि उनले खर्च कटौतीका अनेक तरिका अपनाएकी छिन्। एमीले....

पाकिस्तानको मस्जिद हमलामा परी मृत्यु हुनेको सङ्ख्या ८७ पुग्यो

प्रहरीको शवलाई पाकिस्तानी झण्डा ओढाएर अन्त्येष्टि गर्ने तयारी भइरहेको छ। उक्त मस्जिद उच्च सुरक्षायुक्त प्रहरी मुख्यालय परिसरमा छ। हमला गर्नेहरू कसरी त्यहाँसम्म पुगे भन्नेबारे अनुसन्धान भइरहेको जनाइएको छ। पाकिस्तानी प्रधानमन्त्री शहबाज शरिफले घटनाको निन्दा गर्दै....

प्रहरी मुख्यालय, इन्टेलिजेन्स र काउन्टर टेरोरिज्म ब्यूरो परिसरमै बम विस्फोट, मृतकको सङ्ख्या ५९ पुग्यो

यस घटनाप्रति पाकिस्तानका प्रधानमन्त्री शहबाज शरिफले भनेका छन्, 'पाकिस्तानको रक्षा गर्नेहरूमाथि हमला गरेर आतङ्कवादीहरूले त्रास पैदा गर्न खोजेका छन्।' उनका अनुसार ती आतङ्कवादीहरूको इस्लाम धर्मसँग कुनै सम्बन्ध छैन। 'पूरा देश एकताबद्ध भई आतङ्कवादको खतराविरुद्ध उभिएको....

कठ्यांग्रिदो जाडाेले अफगानिस्तानमा १६८ जनाको ज्यान लियाे

हिमपातका कारण देशैभर सयौं घरहरू भत्किएको बताइएकाे छ। त्यसैगरी, जाडाकाे कारण नै करिब ८० हजार गाईवस्तुको मृत्यु भएको जाहिदले बताएका छन्। अफगानिस्तानमा आगामी दिनमा पनि कम्तीमा १९ प्रान्तमा हिमपात हुने चेतावनी दिइएकाे छ। अत्यधिक चिसाेका कारण त्यहाँकाे तापक्रम माइनस....

पाकिस्तानको मस्जिदमा बम विस्फोट हुँदा १७ जनाको मृत्यु, १० जना गम्भीर

स्थानीय अधिकारीका अनुसार घाइतेहरूलाई पेशावरको लेडी रिडिङ अस्पतालमा भर्ना गरिएको छ। इस्लामावादका आईजीले पेशावरमा भएको विस्फोटपछि उच्च सतर्कता जारी गरेका छन्। महत्वपूर्ण भवन र महत्वपूर्ण स्थानमा स्नाइपर तैनाथ गरिएको छ। नागरिकलाई घरबाहिर निस्कँदा आफ्ना महत्वपूर्ण....

क्यानडामा फेला परेको आदिवासी बालबालिकाको चिहान ‘नरसंहार’ को प्रमाण भएको इरानको दावी

उनले भने, “यो ‘भयानक’ अपराध भएको छ।”  विलियम्स लेक फर्स्ट नेशन (डब्लुएलएफएन) ले गत बुधबार एक पत्रकार सम्मेलनमा ब्रिटिस कोलम्बियाको एक पूर्व आवासीय विद्यालयमा थप ६६ वटा चिहान फेला परेको घोषणा गरेको थियो। सन् २०२१....

प्रहरीले प्रहार गरेको गोली लागेका स्वास्थ्यमन्त्रीको मृत्यु

दासको छातीमा दुई गोली लागेको थियो। गोली लाग्नासाथ उनलाई एयरलिफ्ट (हवाई मार्गबाट) गरी भुवनेश्वरको अपोलो अस्पताल लगिएको थियो। तर, सात घण्टापछि उपचारको क्रममा उनको मृत्यु भयो। घटनाको बेला मन्त्री दास ब्रजराजनगर भन्ने स्थानमा एक कार्यक्रममा....

अष्ट्रेलियामा भेटियाे संसारकै ठूलो भ्यागुतो, तर भेटिए लगत्तै मारियाे

उक्त भ्यागुतोलाई टाेडजिल्ला नाम दिइएको छ। तर दुःखको कुरा पर्यावरणमा पर्न सक्ने खतरालाई मध्यनजर गर्दै उक्त भ्यागुतालाई मारिएको छ। अष्ट्रेलियाको क्विन्सल्याण्डमा फेला परेको सो केन टोड भ्यागुताको वैज्ञानिक नाम राइनेला म्यारिना हो। उक्त भ्यागुताको तौल २ किलो....

अमेरिकाको क्यालिफोर्नियामा सातामै दोस्रो गोलीकाण्ड, तीन जनाको मृत्यु, चार घाइते

लस एञ्जलसको छिमेकी बेभरली क्रेस्ट क्षेत्रमा शनिबार बिहानीपख भएको सो गोलीकाण्डमा परेर मारिनेमा दुई जना पुरुष र एक महिला छन्। घाइतेलाई नजिकैको अस्पताल लगिएको र उनीहरूको अवस्था गम्भीर रहेको केएबीसी टेलिभिजनले जनाएको छ। लस एञ्जलसको उक्त....

अफगानिस्तानमा निजी विश्वविद्यालयका छात्राहरूको सम्बन्धमा तालिवानको नयाँ आदेश

‘अर्को सूचना नआएसम्म छात्राहरूको दर्ता गर्न नपाइने र यो निर्णय उल्लंघन गर्नेलाई कानूनी कारबाही गरिनेछ,’ पत्रमा भनिएको छ। अफगानिस्तानका निजी विश्वविद्यालयहरूमा भर्नाका लागि सरकारले छुट्टै परीक्षा सञ्चालन गर्छ, जसको पर्यवेक्षण उच्च शिक्षा मन्त्रालयले गर्छ। प्रत्येक....

भारतीय वायु सेवाको विमान दुर्घटना अपडेट : एक पाइलटको शव भेटियो, अर्का दुई पाइलटको सकुशल उद्धार

राजस्थानको रतनगढमा पनि लडाकु विमानको भग्नावशेष खसेको प्रहरीले जनाएको छ। भारतीय वायुसेनाका दुई लडाकु विमान सुखोई ३० र मिराज २००० मध्य प्रदेशको मोरेना जिल्लामा दुर्घटनाग्रस्त भएका थिए। बीबीसीसँगको कुराकानीमा मोरेनाका प्रहरी उपरीक्षक आशुतोष बागरीले ग्वालियर....

भारतीय वायुसेनाकाे सुखोई ३० र मिराज २००० जहाज मध्य प्रदेशमा खस्याे

उनले भने, ‘विमान हावामा एकअर्कासँग ठोक्किएका हुन् वा होइनन् भन्ने स्पष्ट छैन।’ दुर्घटनामा परेका लडाकु विमानबाट दुई जना पाइलटले आफूलाई अलग गरेको तर तेस्रो पाइलटको जानकारी भने पाउन नसकेको आदर्श कटियारले बताए। समाचार एजेन्सी पीटीआईका....

प्रार्थना गर्न भेला भएकाहरूमाथि आक्रमण, सात जना मारिए

नेभ याकोभस्थित प्रार्थनास्थलमा शुक्रबार राति भएको आक्रमणलाई ती बन्दुकधारीले आतङ्कवादी हमला भनेका छन्। इजरायलका प्रहरी आयुक्त कोबी शाब्ताईले उक्त आक्रमण हालैका वर्षमा भएका हमलामध्ये सबैभन्दा भीषण भएको बताएका छन्। हमलामा एक जना ७० वर्षीया महिलाको पनि....

श्रीलंकाले आयात प्रतिबन्धबाट जोगायो २.५ अर्ब डलर

‘आयात प्रतिबन्धका कारण मानिसहरूले सन् २०२२ मा जस्तो कष्ट भोग्नुपर्ने छैन,’ उनले भने, ‘देशले कर वृद्धि गरेर राजस्व पनि बढाएको छ र ब्याजदर बढाएर मुद्रास्फीति घटाएको छ।’ श्रीलंका सरकारले सन् २०२२ को अगष्टमा एक हजार....

जापानको समुन्द्रमा कार्गो जहाज डुब्यो, ६ चिनियाँसहित ८ जनाको मृत्यु

जिन टियान नामको जहाज मंगलबार डुबेको र बेलुकादेखि उद्धार कार्य जारी छ। कोस्ट गार्ड र दक्षिण कोरियाका निजी जहाजहरू यस काममा संलग्न छन्। उद्धार गरिएका पाँच जनाको अवस्था सामान्य रहेको बीबीसीले जनाएको छ। २२ जना....