बञ्चरेडाँडाको विकल्पमा काठमाडौंको कुहिने फोहोर फाल्न तीन स्थान पहिचान

बञ्चरेडाँडामा हानिकारक फोहर व्यवस्थापन नगर्ने योजनाअनुरूप महानगरले यस किसिमको अभ्यास सुरु गरेको हो। महानगर प्रमुखको सचिवालयका सदस्य सुनिल लम्सालले भने, “उपत्यकामा तीन स्थानको पहिचान भएको छ। बीचमा केही अवरोध नआए आगामी मङ्सिरदेखि उक्त कामको थालनी....

बुटवलमा खुलारूपमा सडकमा दूध बेच्न रोक

दुग्धजन्य पदार्थलाई व्यवस्थित तथा स्वस्थकर बनाउनका लागि दूध र दूग्धजन्य पदार्थको गुणस्तर परीक्षणका लागि ल्याब किड्स मेसिनसहितको ल्याब स्थापना गर्ने निर्णय बैठकले गरेको अर्यालले बताइन्। यस्तै बैठकले दूग्धजन्य पदार्थलाई गुणस्तरीय र स्वस्थकर बनाउन दूध विक्रेता,....

चाडपर्वको नाममा फुटपाथ व्यवसायीमाथि लचिलो नहुने मेयर बालेनको घोषणा

'यो कार्यक्रम (फुटपाथबाट पसल हटाउने) पर्व विशेष वा अन्य कारण विशेष स्थगित हुने वा लचिलो नहुने कुरा समेत स्पष्ट पार्न चाहन्छौँ। अन्त्यमा, शहरी सुशासन र शहरी विकास व्यवस्थापनका सन्दर्भमा महानगरले नीतिबमोजिम आफ्ना कार्यक्रमहरूलाई निरन्तरता दिने....

इच्छाकामना गाउँपालिकाले हटाउन थाल्यो राजमार्गका होर्डिङ बोर्डका प्रचार सामग्री

एक हप्ताको सूचना जारी गरेर प्रचार सामग्री हटाउन अनुरोध गर्दा पनि अटेर गरेपछि गाउँपालिका आफैँले हटाउन थालेको अध्यक्ष दानबहादुर गुरुङले जानकारी दिए। उनले राजमार्ग क्षेत्रलाई कुरूप बनाउने गरी राखिएका प्रचार सामग्री सबै हटाइने र व्यवस्थित....

गरिब, दलित र अपाङ्गता भएका परिवारहरूका लागि २४ घर निर्माण गर्दै शम्भुनाथ नगरपालिका

हाललाई तराई मधेश समृद्धि कार्यक्रम र वडा नम्बर २ ले विनियोजन गरेको बजेटबाट आवास निर्माण सुरु गरिएको जानकारी दिँदै उनले भने, “बाँकी अन्य लक्षित परिवारका लागि नगरपालिकाको बजेटबाट आवास निर्माणमा सहयोग गरिनेछ।” नगरपालिकाका पाँच सय घरधुरीका....

‘याक एण्ड यती’को संरचना भत्काउन गएको महानगरको टोली अल्टिमेटम दिएर फर्कियो

होटल सञ्चालकले आफैँले हटाउने भनेर समय मागेपछि महानगरको टोलीले अल्टिमेटम दिएर फर्किएको हो। ‘हामी भत्काउने भनेर गएका थियौं,’ नगरप्रहरी बलका एसपी दिनेश अर्यालले भने, ‘उहाँहरूले आफैँ भत्काउने भनेपछि समय दिएर फर्किएका छौं, हामी पुनः त्यस....

विराटनगर महानगरले ल्यायो हटलाइन सेवा, गुनासो र सुझाव टिपाउन प्रमुखको आग्रह

चौबीसै घण्टा खुला रहने सेवामार्फत आएका गुनासोको प्राथमिकताका आधारमा समाधान गरिने उनले बताए। ईमेलमार्फतसमेत गुनासो र सुझाव दिन सकिने व्यवस्था मिलाइएको उनले बताए। शनिबारदेखि सञ्चाललनमा ल्याइएको हटलाइन नम्बर १६६०२१४२२२२ मा गुनासो र सुझाव टिपाउन सकिनेछ।....

राष्ट्रपति भण्डारी र माधव नेपाललाई बालेनको कटाक्ष– ‘कुन मुख देखाएर जनतामाझ भोट माग्न जानुहुन्छ?’ 

तीनकुनेको ५० वर्षदेखिको समस्या समाधान गर्न नसकेकोप्रति असन्तुष्टि प्रकट गर्दै उनले बारम्बार सम्झौता गरेर पनि समाधान गर्न नसकेको प्रति आक्रोश पोखेका हुन्। उनले आफू सरकारमा रहँदै दुई महिनाभित्र तीनकुनेको समस्या समाधान गर्न आग्रह गरेका छन्।....

आवश्यक परे १०२ मा फोन गरेर निःशुल्क एम्बुलेन्स सेवा लिनुहोस् : मेयर शाह

शाहले संक्रमितहरूका लागि शुक्रबारदेखि २४ घण्टे हटलाइन सुरु गरेको जानकारी गराएका छन्। उनले संक्रमित भए वा भएको शंका लागेमा ११८० मा कल गरेर स्वास्थ्यकर्मीहरूबाट नै परामर्श पाउन सक्ने व्यवस्था पनि गरेका छन्। योसँगै डेङ्गु विरुद्धमा....

डेङ्गु सङ्क्रमित भए के गर्ने ? काठमाडौं महानगरको २४ घण्टे हटलाइन ११८० मा सम्पर्क गर्ने

अब कसैलाई डेङ्गु सङ्क्रमण भएमा वा भएको शंका लागेमा हटलाइन नम्बर ११८० मा सम्पर्क गरेर स्वास्थ्यकर्मीहरूबाट नै परामर्श लिन सकिनेछ। यस्तै त्यस्तै आवश्यक भएमा १०२ मा फोन सम्पर्क गरेर महानगरको निःशुल्क एम्बुलेन्स सेवा पनि लिन सकिने मेयर बालेन्द्रले बताएका छन्।....

असोज १ गतेदेखि काठमाडौंका सार्वजनिक स्थानमा धुम्रपान गरे जरिवाना तिराइने

महानगरले बिडी, सिगार, तमाखु, सुल्झा, कक्कड, कच्चा सुर्ती, खैनी खुट्खा वा त्यस्तै प्रकारका अन्य पदार्थ सेवन गर्न प्रतिबन्ध लगाइएको जनाएको छ। सूर्तिजन्य पदार्थ (नियन्त्रण र नियमन) गर्ने ऐन, २०६८ को दफा ४ मा सार्वजनिक स्थलमा....

जय नेपाल हलले टुकुचा खोला मिचेर कम्पाउन्ड बनाएको पुष्टी भयो, १५ फिट खोतल्दै देखियो खोला

नारायणहिटी दरबार क्षेत्रबाट निस्किएको टुकुचा खोला त्यसपछि गायब छ। महानगरले यस अगाडि नै टुकुचा खोला मिचेर बनेका संरचना हटाउन सार्वजनिक सूचना नै निकालेको थियो। तर कसैले पनि तोकिएको समयमा खोला क्षेत्र छाडेनन्।  त्यसपछि महानगरले बिहीबार डोजर लगेर खोलाको....

हर्क साम्पाङ्गले पूरा गरे वाचा, धरानमा झर्‍याे सर्दु, खर्दु निशाने मुहानकाे पानी

आज धरानकाे बजारमा खानेपानी ल्याएपछि उनले खुशी व्यक्त गरेका छन् भने स्थानीयहरु पनि निकै हर्षित भएका छन्। सर्दु, खर्दु निशाने मुहानकाे खानेपानी शहरमा आएपछि धरानमा सबै मिलेर खुशी मनाएका हुन्। फेसबुकमार्फत खुशी साट्दै साम्पाङ्गले लेखेका छन्, 'आज अत्यन्तै खुशी....

एकै दिन ४० भन्दा बढी अवैध संरचनामा महानगरको डोजर

त्यसैगरी सडक मिचेर निर्माण गरिएका पर्खाललाई पनि डोजर लगाएर भत्काएको कामपा नगर प्रहरी प्रमुख राजुनाथ पाण्डेले जानकारी दिए। त्यस्तै, माछापोखरी चोकमा फुटपाथ प्रयोग गरी निर्माण गरिएको फलामको भर्‍याङ र खुसिबुँमा पनि अवैध रूपमा निर्माण गरिएको....

नगर प्रहरीलाई बालेनको निर्देशन– ‘अबको पाँच वर्ष अनुशासनमा रहेर र अनुशासनमा ल्याएर काम गर्नुस्’

सोमबार महानगरपालिकाको कार्यालयमा नगर प्रहरीलाई निर्देशन दिँदै मेयर शाहले भने, ‘अबको पाँच वर्ष हाम्रो कार्यकालमा एकदमै अनुशासनमा रहेर तथा सेवाग्राही र व्यापारीलाई अनुशासनमा ल्याएर काम गर्न आग्रह गर्दछु।’ यसअघि भएका कमीकमजोरीलाई सच्याएर, आचरणमा सुधार ल्याएर....

नियमविपरीत सेतोपुलमा सार्वजनिक शौचालय बनाएका २९ नम्बरका वडाध्यक्ष भन्छन्, 'खोलाछेउमा शौचालय बनाउनुहुन्न भन्ने कहीँ पनि छैन'

‘हाम्रो कार्यक्षेत्र खोलाको नौ मिटरसम्म हो। नौ मिटरभित्र कुनै पनि संरचना बनाउन मिल्दैन। यदि हाम्रो सहमतिबिना कुनै पनि संरचना बनेको पाइएमा कानूनबमोजिम कारबाही हुन्छ’, उनले भने। काठमाडौं महानगरपालिका वडा नम्बर २९ ले सो सार्वजनिक शौचालय निर्माण गरिरहेको....

हरियाली ललितपुर बनाउने मेयर महर्जनको चाहना

सम्भावना भएका अधिकांश ठाउँमा विरुवा रोपिएको र त्यसलाई हुर्काउन लागि आवश्यक व्यवस्था मिलाइएको उनले बताए। महानगरलाई स्मार्ट सिटी बनाउने उनको लक्ष्य छ। मेयर महर्जनले रात्रीकालिन अवस्थामा प्लेनमा बसेर काठमाडौं उपत्यका छिर्दा उज्यालो ललितपुर महानगर लेखिने....

काठमाडाैंलाई पछ्याउँदै बुटवल उपमहानगर, तीन दिनभित्र फुटपाथ खाली गर्न आग्रह

सूचनामा भनिएको छ– ‘बुटवल उपमहानगरपालिकालाई सफा, सुन्दर र वस्नयोग्य बुटवल शहर बनाउनका लागि गोलपार्कदेखि योगीकुटी, रामनगरदेखि तामनगरसम्म र भित्री सडकहरू समेतमा सडकको क्षेत्राधिकार, सडक पेटी चोक चौराहामा अव्यवस्थित रूपमा रहेका ठेला, टंकी, बजार, निर्माण सामग्री,....

भवनको ९० दिन र सीमा पर्खालको ३५ दिनभित्र नक्सा पास गर्न काठमाडौं महानगरको आग्रह

‘मापदण्ड अनुकूल रहेका तर, नक्सा पास नगरी बनेका भवन वा घरको नक्सा ९० दिनभित्र र सीमा पर्खालको नक्सा ३५ दिनभित्र पास गर्न अनुरोध गरिन्छ,’ सूचनामा भनिएको छ। महानगरको शहरी व्यवस्थापन विभागले नक्सा पास नगरी बनेका....

प्रहरी र सेनासहित दश संस्थालाई बहाल कर बुझाउन काठमाडौं महानगरको १० दिने अल्टिमेटम

महानगरको राजश्व विभाग प्रमुख डा. शिवराज अधिकारीले नेपाली सेनाको मुख्यालय, प्रहरी प्रधान कार्यालय नक्सालका साथै समाज कल्याण परिषद लैनचौर, शंकरदेव क्याम्पस, रत्नराज्य लक्ष्मी क्याम्पस, नेपाल ल क्याम्पस, वीर अस्पताल, दशरथ रंगशाला, सरस्वती क्याम्पस र नेपाल....