नेपाल टी-ट्वान्टीको घोषणा कार्यक्रममा मन्त्री बोलिरहे, सन्दीप र चतुरको  खासखुस चलिरह्यो

मञ्चमा उनी सङ्घको अध्यक्ष चतुर बहादुर चन्दसँगै बस्न पुगे। कार्यक्रमका प्रमुख अतिथि थिए युवा तथा खेलकुद मन्त्री महेश्वर जङ्ग गहतराज। गहतराजसँगै कार्यक्रम आयोजकले उनका स्वकिय सचिवलाई पनि आसन ग्रहण गराएका थिए। टी-ट्वान्टी लिग प्रतियोगिता असोज....

अष्ट्रेलियाका पूर्व क्रिकेटर साइमन्ड्सको मृत्यु, खेलाडीको रूपमा दुई वटा विश्वकप जितेका थिए

तीव्र गतिमा रहेको उनको कार अनियन्त्रित भई पल्टिएको क्विन्सल्याण्ड प्रहरीले जनाएको छ। कारमा उनी एक्लै थिए। उनी दुर्घटनामा गम्भीर घाइते भएपछि अस्पताल लगिएको थियो। तर उपचारको क्रममा उनको मृत्यु भएको हो। ४६ वर्षीय एन्ड्रयु अष्ट्रेलियाका....

झुण्डिएको अवस्थामा फेला परिन् भारत्तोलनकी स्वर्ण विजेता सञ्जु

सोही घरमा उनी सलले पासो लगाएर झुण्डिएको अवस्थामा फेला परेकी हुन्। नेपालगञ्जकी स्थायी निवासी सञ्जुको हत्या वा आत्महत्या के भएको हो भन्ने प्रष्ट भएको छैन। प्रहरीले घटनाको अनुसन्धान गरिरहेको छ।

जिम्बावे विरुद्धको खेलमा नेपालले फिल्डिङ रोज्यो

दुवै टोली आफनो अन्तिम खेलमा विजयी हासिल गर्ने उद्देश्यका साथ मैदानमा उत्रदैछन्। एकदिवसीय सिरिज एक–एकको बराबरीमा सकिएको थियो। पहिलो खेलमा जिम्बावे ‘ए’ ३ विकेटले विजयी भएको थियो भने दोस्रो खेलमा नेपालले नौ विकेटको जित हात....

नेपाल र जिम्बावे 'ए' बीच निर्णायक खेल आज, मैदान भिजेका कारण टसमा ढिलाइ

आजको खेल ९:३० मा सुरु हुने भनिए पनि वर्षाले मैदान भिजेको कारण टस समेत हुन सकेको छैन। सवा १० बजे अम्पायरले निरीक्षण गरेपछि खेल खेलाइने नखेलाइने टुङ्गो लाग्नेछ। आजको खेलमा दुवै टोली जितको अपेक्षासहित खेल्नेछन्।....

जिम्बावे 'ए' माथि नेपालको ९ विकेटको शानदार जित, श्रृङ्खला बराबरीमा

टस हारेर सुरुमा ब्याटिङ गरेको जिम्बावे ८७ रनमै समेटिएको थियो। ८७ रन बनाउन पनि जिम्बावेलाई ३१ ओभर १ बलसम्म कुर्नुपर्‍यो। जवाफी ब्याटिङमा उत्रिएको नेपालले ११ ओभर २ बलमा केवल १ विकेटको क्षतिमा ८९ बनाएर खेल जितेको हो।....

नवौं राष्ट्रिय खेलकुदको लोगो, मस्कट र नारा सार्वजनिक

राष्ट्रिय खेलकुद परिषद्को आयोजनामा एक कार्यक्रमका बीच युवा तथा खेलकुदमन्त्री महेश्वर गहतराज, राखेपका सदस्यसचिव टंकलाल घिसिङ, उपाध्यक्ष शिव कोइरालाले लोगो र मस्कट सार्वजनिक गरेका हुन्। लोगोमा माछापुच्छ्रे हिमाल, नेपालको झण्डा र नदी समेटिएको छ भने मस्कटमा हातमा....

नेपाल र जिम्बावे 'ए' बीच दोस्रो एकदिवसीय आज, दुवै टोली जितको खोजीमा

आजको खेलमा जित्नैपर्ने दबाबमा नेपाल रहेको छ। किनकी हिजो भएको पहिलो एकदिवसीयमा जिम्बावेले नेपाललाई ३ विकेटले हराएको थियो। आज पनि नेपाल पराजित भएमा उपाधि जिम्बावेले जित्नेछ। नेपाल र जिम्बावे 'ए' बीच तेस्रो तथा अन्तिम एकदिवसीय....

आज नेपाल र जिम्बावे 'ए' बीच एकदिवसीयको पहिलो खेल हुने

यसअघि टी ट्वेन्टी श्रृङ्खलामा बराबरी गरेको नेपालले आज जित निकाल्दै जिम्बावेलाई दबाबमा राख्न चाहन्छ। जिम्बावेले पनि आज जित निकाल्दै आफ्नो दबदबा कायम राख्न चाहन्छ। नेपालले आईसीसी विश्वकप लिग–२ को तयारीस्वरूप जिम्बावे 'ए' सँग प्रतियोगिता खेलेको....

भिल्लारियललाई हराउँदै लिभरपुल च्याम्पियन्स लिगको फाइनलमा

काठमाडौं : भिल्लारियललाई ३-२ गोल अन्तरले हराउँदै लिभरपुल च्याम्पियन्स लिगको फाइनलमा पुगेको छ। गएराति भएको सेमिफाइनलको दोस्रो लेगमा लिभरपुलले समग्रमा ५-२ को नतिजा निकालेको हो। पहिलो लेगमा २-० को जित निकालेको लिभरपुलले दोस्रो लेगमा दुई....

आइपिएल : गुजरातको दोस्रो हार तर शीर्ष स्थानमा कायमै

डिवाई पाटिल स्पोर्ट एकेडेमी, मुम्बईमा टस जितेर पहिलो व्याटिङ गरेको गुजरातले पञ्जावलाई १४३ रनको सामान्य लक्ष्य पेस गरेको थियो। तर सो लक्ष्य पञ्जाबले १६ ओभरमै पूरा गर्योव। खेल जित्दा पञ्जावलले केवल दुई विकेट मात्र गुमायो।....

वर्षाका कारण नेपाल र जिम्बाब्बेबीचको दोस्रो टी-२० स्थगित

वर्षा हुनुअघि जिम्बाब्बेले चार ओभर तीन बलमा दुई विकेटको क्षतीमा ४८ रन बनाउदा खेल रोकिएको थियो। एक पटक पानी रोकिएर खेल सुरु हुने अवस्थामा खेल १८ ओभरमा खेलाइने निर्णय भएको थियो। तर, पुनः वर्षा हुँदा....

जिम्बावे 'ए'सँगको दोस्रो टी ट्वेन्टी आज, श्रृङ्खला जोगाउन जित्नैपर्ने दबाबमा नेपाल

यसअघि हिजो नेपाल ६ विकेटले जिम्बावेसँग पराजित भएको थियो। तीन खेलको टी ट्वेन्टी श्रृङ्खलामा आज नेपालले जित हासिल नगरे श्रृङ्खला जिम्बावेले जित्नेछ। आज नेपालले जिते श्रृङ्खलाको उपाधिका लागि तेस्रो तथा अन्तिम खेल निर्णायक हुनेछ। नेपाल....

एन्फालाई अलमुताइरीको पत्र : आफूले गरेको निर्णय नेपालको फुटबलको हितमा भएको दाबी

उनले खेलाडीहरूले आफूलाई सार्वजनिक रूपमा आरोप लगाएकोबारे जानकारी भएको उल्लेख गर्दै पत्रमा आरोप लाग्दा आफू दुखी भए पनि अभिभावकको रूपमा आफूले माफ गरेको भन्दै उनीहरूलाई कारबाही नगर्न आग्रह गरेका छन्। अलमुताईरीको कार्यशैलीमा असन्तुष्टि जनाउँदै एएफसी....

नेपाल र जिम्बावे 'ए' बीच आज पहिलो टी ट्वेन्टी खेल हुँदै

यसअघि पहिला एकदिवसीय खेलहरू हुने भनिए पनि वर्षा र मौसम प्रतिकूलताका कारण क्यानले खेल तालिका परिवर्तन गरेको हो। अब पहिला आज, भोलि र ४ मेमा टी ट्वेन्टी खेलहरू हुनेछन् भने ६, ७ र ९ मेमा....

आठ खेल हारेको मुम्बईले बल्ल जितको खाता खोल्यो

राजस्थानलाई मुम्बईले ५ विकेटले हरायो। राजस्थानले दिएको १५९ रनको लक्ष्य मुम्बईले अन्तिम ओभरमा ५ विकेटको क्षतिमा पूरा गर्‍यो। हिजोको खेल मुम्बई र यसका कप्तान रोहित शर्मालाई खास रह्यो। रोहित हिजो आफ्नो ३५औं जन्मदिन मनाइरहेका थिए।....

वर्षाका कारण नेपाल र जिम्बावे 'ए' बीचको खेल स्थगित

आज साढे ९ बाट खेल सुरु हुने भनिए पनि वर्षाको कारण टस समेत हुन सकेन। जिम्बावे 'ए' विरुद्ध एकदिवसीय श्रङ्खलाको दोस्रो खेल सोमबार हुनेछ भने तेस्रो खेल बुधबार हुनेछ। लगत्तै नेपालले टी-ट्वेन्टी श्रृङ्खला पनि खेल्नेछ। टी-ट्वेन्टी श्रृङ्खला वैशाख २३....

अम्पायरले 'नट आउट' दिँदा पनि पभेलियन फर्किए क्विन्टन डी कक

तर खेलभन्दा महत्त्वपूर्ण लखनऊका विकेटकिपर ब्याट्सम्यान क्विन्टन डी ककले सबैको मन जिते। खेलमा १३.४ ओभर चलिरहँदा डी कक स्ट्राइकमा थिए। सन्दीप शर्माले बलिङ गरे। डी ककले गरेको प्रहार पञ्जाबका किपरले समाते। आउटको अपिल गरे। तर अम्पायरले नट....

आज नेपाल र जिम्बावे 'ए' टीम भिड्दै

द्विदेशीय प्रतियोगिताअन्तर्गत आज पहिलो एकदिवसीय खेल हुनगइरहेको हो। आज नेपाली टोली सन्दीप लामिछानेको कप्तानीमा मैदानमा उत्रनेछ। यता टेस्ट मान्यता प्राप्त राष्ट्र हो- जिम्बावे। पछिल्लो केही वर्षयता जिम्बावेको प्रदर्शन खस्के पनि अघिल्लो वर्ष टी ट्वेन्टीमा पाकिस्तानलाई....

आईपीएल: खेल गुजरातले जित्यो, दर्शकको मन हैदरावादका उमरानले जिते

तर पराजित टोलीका बलर उमरान मलिक भने एकाएक चर्चामा आए। कारण थियो- उनको धुँवाधार बलिङ। उमरानले हिजोको खेलमा गुजरातका ४ ब्याट्सम्यानलाई क्लिन बोल्ड गरे। हार्दिक पाण्ड्या क्याच आउट भए। समग्रमा ५ विकेट लिए। यता गुजरातले हिजो....