एएफसीको कार्यसमिति सदस्यमा निर्वाचित भए एन्फा अध्यक्ष नेम्वाङ

बहराइनमा बुधबार भएको एएफसीको ३३ औं चुनावी सभाबाट नेम्वाङ कार्यसमिति सदस्य निर्वाचित भएकाे एन्फाले जनाएकाे छ। उनी एफसीकाे दक्षिणी क्षेत्रबाट कार्यसमिति सदस्यमा निर्वाचित भएका हुन्। नेम्वाङकाे कार्यकाल सन् २०२७ सम्मकाे लागि चार वर्षकाे रहने छ।

भारत र न्युजिल्याण्डबीच तेस्रो र निर्णायक टी-ट्वेन्टी आज

अहमदावादको नरेन्द्र मोदी रङ्गशालामा खेल हुनेछ। यसअघि दोस्रो खेल लखनऊको इकाना रङ्गशालामा भएको थियो। त्यहाँ खेलपछि भारतीय कप्तान हार्दिक पाण्ड्याले पिच खराब भएको बताएका थिए। त्यसपछि पिच क्यूरेटर सुरेन्दर यादवलाई हटाइएको थियो। खेल हुनुपूर्व अन्तिम....

‘अध्यक्षको राजीनामा माग्दा क्यान फेरि निलम्बनमा पर्ने खतरा छ’

मंगलबार बसेको बैठकले क्रिकेट संघका निर्वाचित सदस्यमध्ये पाँच जनाले नेपाल टी–२० विषयलाइ लिएर अध्यक्ष चतुरबहादुर चन्द लगायतको राजीनामा माग्दा संघ नै निलम्बनमा पर्नसक्ने चेतावनी दिएको हो। राजीनामा र फुटबाट अघि बढ्दा क्रिकेट संघ फेरि एकपटक....

यू-१९ क्रिकेट टिमको कप्तान गुल्सन झा, यी हुन् युएईमा विश्वकप छनाेट खेल्ने खेलाडीहरू

सन् २०२१ सेप्टेम्बरमा यूएईविरुद्धको खेलमा राष्ट्रिय टिमबाट एकदिवसीय खेलमा डेब्यू गरेका गुल्सनले कप्तानको जिम्मेवारी पाएसँगै दिपेश कँडेललाई उप-कप्तानको भूमिका दिइएकाे छ। यी हुन् विश्वकप छनाेट खेल्ने खेलाडीहरू: आकाश त्रिपाठी, अर्जुन कुमाल, दीपक बोहरा, दीपक....

क्यानको वर्गीकरणमा ज्ञानेन्द्र मल्लको घटुवा, ‘ए’ ग्रेडमा पाँच खेलाडी

ग्रेड एमा कप्तान रोहितकुमार पौडेल, सोमपाल कामी, करण केसी, दीपेन्द्र सिंह ऐरी र आशिफ शेख छन्। यसअघि ग्रेड ए मा रहेका पूर्वकप्तान ज्ञानेन्द्र मल्ल यसपाली ग्रेड बीमा घटुवा भएकाे छ। याे ग्रेडमा आरिफ शेख र....

चर्काे विवादपछि क्यानका कार्यवाहक सचिवले दिए राजीनामा

मंगलबार बसेको कार्यसमिति बैठकमा मल्ले पदबाट राजीनामा दिएका हुन्।नेपाल टी २० लिग, फिक्सिङलगायतका विविध विषयमा आलोचना भएपछि उनले राजीनामा दिएका हुन्। मल्ल नेपाल टी-२० लिगको गर्भनिङ काउन्सिलका अध्यक्षसमेत थिए। लिगमा स्पट फिक्सिङ भएपछि क्यान र....

कीर्तिमानी मूल्यमा चेल्सी भित्रिए अर्जेन्टिनी मिडफिल्डर फर्नान्डेज

जनवरी सरुवा बजारको सबैभन्दा ठूलो मूल्य १०६.८ मिलियन पाउन्डमा उनलाई टीममा भित्र्याइएकाे अन्तर्राष्ट्रिय सञ्चारमाध्यमले जनाएका छन्। ट्रान्सफर विन्डो बन्द हुनुअघि बेन्फिकाको पूर्ण ‘रिलिज क्लज’तिर्न चेल्सी सहमत भएसँगै २२ वर्षीय मिडफिल्डर बेलायतमा खेल्ने सबैभन्दा महंगो खेलाडी....

बलात्कार आरोपी लामिछानेले सफाइ पाए र? निलम्बन फुकुवाको आधार के?

भदौ २१ गते नाबालिग बालिकाले आफ्ना आफन्तको सहयोगमा लामिछानेविरुद्ध प्रहरी वृत्त गौशालामा किटानी जाहेरी दिइन्। लगत्तै प्रहरीले अनुसन्धान अघि बढायो र क्लोज सर्किट टेलिभिजन (सीसीटीभी) फुटेजसहितका केही प्रमाण संकलन गर्यो र पक्राउका लागि जिल्ला अदालतबाट....

सन्दीप लामिछानेमाथिको निलम्बन फुकुवा

सन्दीपविरुद्ध नाबालिग बलात्कारको आरोप लागेर अदालतले पक्राउ पुर्जी जारी गरेपछि क्यानले भदौ २३ गते क्यानले उनलाई निलम्बित गरेको थियो। जिल्ला अदालतमा भएको थुकछेक बहसमा उनलाई पुर्पक्षका लागि थुनामा पठाउने आदेश दिएको थियो।

सात केन्द्रीय सदस्यले बहिष्कार गरे क्यानको बोर्ड बैठक

नेपाल टी–२० लिगमा स्पट फिक्सिङ भएको र त्यसमा खेलाडीहरू मुछिएको विषयलाई लिएर असन्तुष्ट सात सदस्यले क्यान अध्यक्ष चतुरबहादुर चन्दसहित कार्यबहाक सचिव प्रशान्तविक्रम मल्ल, कोषाध्यक्ष रोशन सिंह, सदस्य दुर्गाराज पाठक र पदक खड्काको राजीनामा माग्दै बैठक....

सेभेन थ्री स्पोर्ट्सद्वारा नेपाल टी–२० लिगको सम्झौता रद्द

नेपाल टी–२० लिगको रणनीतिक तथा व्यावसायिक साझेदार भारतीय कम्पनीले सम्झौता रद्द गरेको पत्र नेपाल क्रिकेट संघ क्यानलाई पठाएको हो। नेपाल टी–२० लिगमा भएको स्पट फिक्सिङमा सेभेन थ्री स्पोर्टसकै प्रत्यक्ष संग्लग्नता रहेको सीआईबीले सार्वजनिक गरिसकेको अवस्थामा....

साफ यू–२० महिला च्याम्पियनसिप जाने टाेलीकाे बिदाइ

फेब्रुअरी ३ देखि ९ सम्म बंगलादेशमा आयोजना हुने साफ यू–२० महिला च्याम्पियनसिपमा नेपाल र आयोजक बंगलादेशसहित भारत र भुटानसहित चार टिमको सहभागिता हुनेछ। नेपालले पहिलो खेल घरेलु टोली बंगलादेशबीचसँग फेब्रुअरी ३ मा खेल्नेछ। यस्तै नेपालले....

क्यानकाे बाेर्ड बैठकमै मागे ७ केन्द्रिय सदस्यले अध्यक्ष चन्दकाे राजीनामा

स‍ंघका ७ जना केन्द्रीय सदस्यहरुले लिखित रुपमा नै चन्दसहित क्यान नेतृत्वमा रहेका पाँच जना पदाधिकारीहरूकाे राजीनामा मागेका हुन्। गत महिना भएको नेपाल टी–२० लिगमा भएकाे फिक्सिङ विवाद र भारतीय कम्पनिसँगको सम्झाैताका कारण याे राजीनामा माग गरिएको बताइको छ। मंगलबार पोखरामा....

विश्वकपमा अर्जेन्टिनाका लागि सबैभन्दा चुनौतीपूर्ण खेल कुन थियो ? मेस्सीले गरे खुलासा

धेरैलाई लाग्न सक्छ ३६ वर्षको विश्वकप उपाधिको खडेरी तोड्नुपर्ने दबाब, मेस्सीको उपाधि यात्रा पूर्ण बनाउन विश्वकप जित्नुपर्ने दबाब लगायतका कारणले फ्रान्ससँगको खेल चुनौतीपूर्ण थियो भनेर। अथवा नेदरल्याण्ड्सविरुद्धको खेल। जहाँ मेस्सीको क्रुद्ध अवतारदेखि विश्वकप इतिहासकै सर्वाधिक पहेँलो कार्ड देखिएको....

क्यानकाे बोर्ड बैठक आज, सन्दीपको निलम्बन फुकुवा र नेपाल टी-२० लिगकाे विवाद मुख्य एजेन्डा

पाेखरमा बस्न लागेकाे बैठकमा सन्दीपकाे निलम्बन फुकुवा र नेपाल टी-२० लिगकाे विवाद मुख्य एजेन्डा रहेकाे बताइएकाे छ। यी एजेन्डासहित चार महिनापछि बस्न लागेकाे बाेर्ड बैठकमा १७ बुँदे एजेन्डामा छलफल हुनेछ। जसमा क्यानकाे निर्वाचन, मुख्य प्रशिक्षक नियुक्ति, एसिसी प्रिमियर कप आयोजना लगायतका....

मेस्सीकाे इन्स्टाग्राम ब्लक

‘मेरो इन्स्टाग्राम केही दिनको लागि ब्लक भएको थियो,’ मेस्सीले अन्तरवार्तामा भनेका छन्, ‘विश्वकप जितेपछि मेरो इन्स्टाग्राममा करोडौं फ्यानकाे म्यासेज आएपछि इन्स्टाग्रामले मलाई ब्लक गरेछ।’ विश्वकप जितेपछि मेस्सीकाे याे पहिलाे अन्तरवार्ता हाे। ३५ वर्षपछि अर्जेन्टिनाले सन् २०२२....

मुरली विजयद्वारा क्रिकेटबाट सन्यासको घोषणा

विजयले बीसीसीआई, तमिलनाडु क्रिकेट संघ, आईपीएल र चेन्नई सुपर किंग्सलाई आफूलाई क्रिकेट खेल्ने अवसर दिएकोमा आभार व्यक्त गरेका छन्। उनले आफ्नो सपना साकार पार्न सहयोग गर्ने साथी खेलाडी, प्रशिक्षक, प्रशिक्षक र सहयोगी स्टाफलाई धन्यवाद दिएका....

विश्वकपकाे क्वार्टरफाइनलसम्म पुग्न नसकेपछि भारतका मुख्यसहित तीन प्रशिक्षकद्वारा राजीनामा

आइतबार ओडिशामा सम्पन्न पुरुष हक्की विश्वकपको समापनपछि रीडले सोमबार राजीनामा दिएका हुन्। उनले हक्की इन्डियाका अध्यक्ष दिलीप टिर्कीलाई राजीनामा बुझाएका हुन्। मुख्य प्रशिक्षक रिडसँगै विश्लेषणात्मक प्रशिक्षक ग्रेग क्लार्क र वैज्ञानिक सल्लाहकार मिचेल डेभिड पेम्बर्टनले पनि....

मेस्सी, नेयमार र एम्बाप्पे तीनै जना खेलेर पनि पीएसजीलाई जित दिलाउन सकेनन्

१० जनामा समेटिएकाे लिग लिडर पीएसजीले खेलकाे इन्ज्युरी समयमा सम्हालिन नसक्दा रेइम्ससँग १-१ गाेलकाे बराबरीकाे खेल खेल्याे। घरेलु मैदानमा खेलकाे ५१औं मिनेटमा नेयमारले गोल गर्दै पिएसजीलाई अग्रता दिलाएका थिए। यसपछि खेलकाे ५९औं मिनेटमा मार्को भेराट्टी रातो कार्ड खाँदै मैदान बाहिरिएपछि पीएसजी १०....

इन्ज्युरी समयमा गाेल खान पुग्दा डिफेन्डिङ च्याम्पियन लिभरपुल एफए कपबाट बाहिरियो

खेलमा अग्रता भने पाहुना टाेली लिभरपुलले खेलको ३०औं मिनेटमा नै एलिओटको गोलमार्फत लिएकाे थियाे।  तर यसकाे नाै मिनेट पछि नै घरेलु टोली ब्राइटनका लागि लेविस डंकले बराबरी गाेल फर्काए। खेल बराबरीमा सकिनै लाग्दा इन्ज्युरी समयमा काओरु मिटोमाले गोल गर्दा लिभरपुल २–१ पराजित भयाे।....