लुम्बिनीलाई यु–१९ राष्ट्रिय पुरुष क्रिकेटको उपाधि

लुम्बिनीले जितका लागि दिएको २१३ रनको लक्ष्य पछ्याएको सुदूरपश्चिम २८ दशमलव ३ ओभरमा सबै विकेट गुमाउँदै ९९ रनमा समेटियो। सुदूरपश्चिमका लागि लोकेश बमले सर्वाधिक २५ रन जोडे भने कप्तान खडक बोहराले २१, शेर मल्लले १५....

न्युजिल्यान्डका एजाज पटेलले भारतविरुद्ध एकै पारीमा लिए १० विकेट

पटेल टेस्ट क्रकेटको इतिहासमा एकै पारीमा १० विकेट लिने संसारका तेस्रो बलर समेत बनेका छन्। उनले भारतका अनिल कुम्बले र इंगल्यान्डका जिम लेकरको रेकर्ड बराबरी गरेका छन्। मुम्बईको वाङ्खडे स्टेडियममा जारी टेस्टमा न्युजिल्यान्डका स्लो आर्म....

व्यावसायिक फुटबलमा रोनाल्डोको ८ सय गोल पूरा

रोनाल्डोको कीर्तिमान रचिएको खेलमा म्यान्चेस्टर यूनाइटेडले ३-२को जित निकाल्न सफल भयो। हाल रोनाल्डोको नाममा ८०१ गोलको कीर्तिमान रहेको छ।  ३६ वर्षीय रोनाल्डोको नाममा अन्तर्राष्ट्रिय फुटबलमा ११५ गोल, च्याम्पियन्स् लिगमा १४० गोल र युरोपियन च्याम्पियनसिपमा १४ गोलको....'ए' डिभिजन लिगको तेस्रो चरण आजबाट: दुई खेल हुँदै

यी दुई टोली आज दिउँसो १ बजे भिड्नेछन्। थ्री स्टारले हालसम्म दुई खेल खेल्दा एक जित र एक हार व्यहोरेको छ। यता फ्रेन्ड्सले दुई खेल खेल्दा एक हार र एक बराबरी गरेको छ।  यस्तै आजै सातदोबाटो....

चौथो साहना प्रधान स्मृति महिला राष्ट्रिय हक्की प्रतियोगिता हुने

पुस १३ देखि १७ गतेसम्म बागमती प्रदेशको राजधानी हेटौडामा प्रतियोगिता हुने भएको हो। प्रतियोगितामा ६ प्रदेशका टोलीहरू सहित एक विभागीय टोली (नेपाल आर्मी) ले सहभागिता जनाउने भएको छ। राष्ट्रिय खेलकुद परिषद्, प्रदेश खेलकुद परिषद् बागमती,....

अभूतपूर्व कीर्तिमान: मेस्सीलाई सातौं पटक 'बलोन डि ओर'

क्लब फुटबलमा यस वर्ष खासै नजमे पनि मेस्सीले अर्जेन्टिनालाई कोपा अमेरिकाको उपाधि जिताएका थिए। जानकारहरूका अनुसार उनको मूल्यांकनमा यही कुराले महत्त्वपूर्ण भूमिका खेल्यो। उनी स्पेनिस लिगमा 'टप स्कोरर' पनि रहे भने बार्सिलोनाले 'कोपा डेल रे'....

यूएईले हरायो नेपाललाई, विश्वकपको ग्लोबल छनोटमा पुग्ने सपना पूरा भएन

हारसँगै टी २० महिला विश्वकपको ग्लोबल छनोटमा पुग्न नेपाली टोली असफल भएको छ। कुल ५ मध्ये ३ खेलमा मात्र जित हासिल गरेको नेपाल १९ ओभर ४ बलमा अलआउट हुन पुगेको हो। नेपाललाई यूएईले १ सय....

'ए' डिभिजन लिगमा आज पुलिस र जावलाखेल भिड्दै

यसअघि भएको पहिलो चरणको खेलमा दुवै टोलीले जित हासिल गर्न सकेका थिएनन्। पुलिस पहिलो खेलमा आर्मीसँग १-१को बराबरीमा रोकिएको थियो। यता जावलाखेल मनाङ मर्स्याङ्दीसँग १–० ले पराजित भएको थियो। दोश्रो चरण खेलको सुरुआतमा दुवै टोली....

नेपाली महिला क्रिकेट टोली यूएईविरुद्ध बलिङ गर्दै, आजको खेल जितेमा विश्वकप छनोटमा पुग्ने

आजको खेल जितेमा नेपाली महिला टोलीले महिला टि२० विश्वकपको ग्लोबल छनोटमा स्थान बनाउने छ। तर आज जित मात्र पर्याप्त नहुने देखिएको छ। अंकतालिकामा नेपाल र हङकङले समान ६–६ अंक जोडेकाले हङकङलाई पछि पार्न आज नेपालले....

शतक प्रहार गरेपछि रोहित शर्माले नाचेर बधाई दिए श्रेयस अय्यरलाई

श्रेयसको शतकपछि रोहितले नाचेर एक भिडियो इन्स्टाग्राममा शेयर गरेका थिए। हाल भिडियो खुवै भाइरल भइरहेको छ। भिडियोमा रोहित शर्मा, श्रेयस अय्यर र शार्दूल ठाकुर 'शहरी बाबु' गीतमा नाचिरहेका हुन्छन्। श्रेयसको शतक किन पनि खास रह्यो....

ए डिभिजन लिग: च्यासल-एपीएफ, हिमालयन शेर्पा-मनाङ भिड्ने

च्यासल र एपीएफबीचको खेल दिउँसो १ बजेबाट सुरु हुनेछ। च्यासल पहिलो चरणको १ खेल खेल्दा हारसहित अंकविहीन हुँदै अंकतालिकामा पुछारमा छ। एपीएफले पनि पहिलो चरणमा जित हासिल गर्न सकेको थिएन। यस्तै....

आजबाट 'ए' डिभिजन लिगमा दोश्रो चरणका खेल हुँदै

खेल दिउँसो १ बजेबाट सुरु हुनेछ। पहिलो चरणको खेलमा जित हासिल गर्दै थ्री स्टार शीर्ष स्थानमा रहेको थियो। यता सातदोबाटोले बराबरी गर्दै पहिलो चरण सकेको थियो। यस्तै आजै संकटा र फ्रेन्डस् क्लब पनि भिड्दैछन्। यी....

नेपाल आइसिसी महिला विश्वकप एसिया छनोटको शीर्ष स्थानमा 

जितका लागि कुवेतले दिएको २८ रनको सामान्य लक्ष्य नेपालले ३.३ ओभरमा १ विकेट गुमाउँदै पुरा गर्‍यो।  नेपाल पहिलो खेलमा हङकङसँग ६ विकेटले पराजित भएको थियो। नेपालले दोस्रो खेलमा भुटानलाई ८ विकेटले हराएको थियो। ३ खेलमा....

विश्वकप क्रिकेटको एसिया छनोटमा नेपाली महिला टोलीले भुटानलाई हरायो 

पहिलो खेलमा हङकङसँग हारेको नेपालले मंगलबार भएको दोस्रो खेलमा भुटानलाई हराएको हो।  नेपाली महिला टोली पहिलो खेलमा हङकङसँग ६ विकेटबाट पराजित भएको थियो। नेपालले भुटानले दिएको ६२ रनको लक्ष्य ८ दशमलव ३ ओभरमा मात्र २....

'ए' डिभिजन लिग: पहिलो चरणका खेल सकियो, शुक्रबारबाट दोश्रो चरणका खेल हुने

लिगअन्तर्गत १४ टोलीले एक-एक खेल खेलेपछि पहिलो चरण सकिएको हो। अब दोश्रो चरणका खेलहरू शुक्रबारबाट सुरु हुनेछ। लिगमा पहिलो चरण सकिँदा अंक तालिकाको शीर्ष स्थानमा थ्री स्टार रहेको छ। थ्री स्टार, मनाङ, ब्रिगेड र मच्छिन्द्र....

ए डिभिजन लिगमा मच्छिन्द्रको विजयी सुरुवात, आर्मी र पुलिस बराबरीमा 

न्यूरोड टिम एनआरटीलाई १२ गोलले हराउँदै मच्छिन्द्रले विजयी सुरुवात गरेको हो। मच्छिन्द्रका लागि खेलको १२ औँ मिनेटमा सुनिल बलले गोल गरे।  एनआरटीका लागि खेलको ५४ औँ मिनेटमा एरिक विष्टले गोल गर्दै १–१ गोलको बराबरीमा ल्याए।....

आर्मी र प्रहरी बराबरमा रोकिँदा मछिन्द्रले जित निकाल्यो

प्रतियोगिता दशरथ रङ्गशालामा भइरहे छ। आर्मी र प्रहरी टिमबिचको खेल १-१ मा टुङ्गिँदा मछिन्द्रले एनआरटीलाई २–१  ले पराजित गरेको थियो।   पहिलो खेलको ५१ औँ मिनेटमा पुलिस क्लबका सन्तोष हेमजनले गोल गरेर टिमलाई अग्रता दिलाएका....

टी२० विश्वकप छनाेट: हङकङसँग ६ विकेटले नेपाल पराजित

नेपालले पहिले ब्याटिङ गर्दै १ सय ५ रनको लक्ष्य दिएको थियो। हङकङले उक्त लक्ष्य १८ ओभरमा पूरा गर्दै जित हासिल गरेको हो।  हङकङको जित मा मारिको हिलले ४४ रनको पारी खेलिन्। नेपालका लागि कविता कुँवर, सबनम....

'ए' डिभिजन लिगमा आज दुई खेल: पहिलोमा आर्मी र पुलिस भिड्दै

दुई विभागीय टोलीबीचको खेल आज दिउँसो १ बजेबाट सुरु हुनेछ। भरत खवासको कप्तानीमा मैदानमा उत्रने आर्मी र राम बाजीको कप्तानीमा उत्रने पुलिसबीचको खेल प्रतिस्पर्धात्मक हुनेछ। आर्मी अघिल्लो सिजनको उपविजेता भएकाले पनि आज साख जोगाउन मैदानमा....

भारतीय क्रिकेटमा 'राेहित युग', न्युजिल्याण्डविरुद्धकाे श्रृङ्खला 'क्लीनस्वीप'

गए राति सम्पन्न अन्तिम खेलमा ७३ रनले भारत विजय भएको थियो। यस्तै पहिलो खेलमा भारतले न्युजिल्याण्डलाई ५ विकेटले हराएको थियो भने दाेश्रो खेलमा ७ विकेटले हराएको थियो। भारतले जितसँगै पहिलो पटक न्युजिल्याण्डलाई भारतीय मैदानमा क्लीनस्वीप....