डेंगुबाट थप २ जनाको मृत्यु, ५४० जना नयाँ संक्रमित थपिए

यस्तै, सोही अवधिमा थप ५४० जनामा संक्रमण पुष्टिभएसँगै देशभरका २८ हजार १ सय ९ जनामा संक्रमण पुष्टि भएको छ। यो गत साउन १ गतेदेखि असोज १२ गतेसम्मको तथ्यांक हो। मन्त्रालयका अनुसार डेंगु बागमती प्रदेशमा सबैभन्दा....

चितवनमा डेङ्गुबाट ४० वर्षीया एक महिलाको मृत्यु

स्वास्थ्य कार्यालयका अनुसार स्थानीय मौलाकालिका पोलिक्लिनिकमा परीक्षणका क्रममा ती महिलामा डेङ्गु पुष्टि भएको थियो। उनको उपचारका क्रममा चितवन मेडिकल कलेजमा मृत्यु भएको कार्यालयका सूचना अधिकारी राम केसीले जानकारी दिए।  यसअघि यही असोज २ गते रत्ननगर नगरपालिका–१....

एकै दिन १०५२ जनामा डेंगु संक्रमण, तीन जनाको मृत्यु

शनिबारसम्म २४ हजार ४९२ जनामा देखिएको डेंगु आइतबारसम्म २५ हजार ५४३ जनामा पुष्टि भएको मन्त्रालयले सार्वजनिक गरेको विवरणमा उल्लेख छ। मन्त्रालयले आइतबारसम्मकको विवरण सार्वजनिक गरेको छ। यस्तै, संक्रमणका कारण पछिल्लो २४ छण्टामा तीन जनाको मृत्यु....

तनहुँमा डेङ्गु सङ्क्रमितको सङ्ख्या ८८ पुगेपछि नियन्त्रण गर्न उच्च प्राथमिकता

दमौली अस्पतालमा तीन, बन्दीपुर अस्पतालमा सात र जीपी कोइराला श्वासप्रश्वास उपचार केन्द्रमा ७८ जनामा डेङ्गु पुष्टि भएको स्वास्थ्य कार्यालयले जनाएको छ। डेङ्गु पुष्टि भएकामध्ये दमौली अस्पतालमा भर्ना भएर उपचार गराउने तीन जनामध्ये एक जना उपचारपश्चात....

‘दश बिरामी जाँच्दा तीन जनामा डेंगु संक्रमण देखियो’

शनिबार काठमाडौंमा भएको साक्षात्कारमा डा. सुन्दरमणि दीक्षितले डेंगु नियन्त्रणका लागि लामखुट्टे मार्ने धुवाँको प्रयोग गर्नुपर्ने बताए। डेङ्गु नियन्त्रण गर्नु सरकारको मात्र जिम्मेवारी नभएको भन्दै उनले स्वास्थ्य मन्त्रालय मातहतका कार्यालय र स्थानीय निकाय गम्भीरताका साथ खटिनुपर्नेमा....

सरकार र डा. केसीबीच सहमति, अनशन तोडियो (सम्झौतापत्रसहित)

केसीका मागमध्ये धरानस्थित वीपी कोइराला स्वास्थ्य विज्ञान प्रतिष्ठानका पदाधिकारीलाई बर्खास्त गर्ने मागका विषयमा भने कुनै सहमति हुन सकेको छैन। पत्रकार सम्मेलनमा डा. केसीले समयसीमाभित्र माग सम्झौता कार्यान्वयन नभए फेरि अनशन बस्ने चेतावनी पनि दिए। विभिन्न....

डा. केसी र सरकारबीच सहमति हुने, साढे ७ बजे अनसन तोड्दै

डा. केसी भदौ २८ गते धनगढीबाट आफ्नो बिसौं अनसन सुरु गरेका थिए। अनसन सुरु गरेको दुई दिनमै उनको स्वास्थ्यमा समस्या देखिएपछि सेती प्रादेशिक अस्पताल भर्ना गरिएको थियो। बिहीबार उनको स्वास्थ्यमा थप समस्या देखिए पछि काठमाडौंको....

‘विदेशमा बस्नेहरू समेत कस्मेटिक सर्जरी गर्न नेपाल आउन थालेका छन्’

कार्यक्रममा बोल्दै प्लाष्टिक तथा कस्मेटिक सर्जन डा. जसवन शाक्यले विदेशको तुलनामा यो सर्जरी नेपालमा सस्तो भएको बताए। उही गुणस्तरको सर्जरी नेपालमा सस्तो मूल्यमा हुने भएकाले विदेशमा बस्ने नेपालीहरू सर्जरीको लागि नपाल आउने गरेको उनले बताए।....

जटिल बन्दै डा. केसीको स्वास्थ्य, शुक्रबारको वार्ता पनि असफल

शुक्रबार अस्पतालले विज्ञप्ति जारी गरी डाक्टर केसीको स्वास्थ्य अवस्था जटिल बन्दै गएको जनाएको छ। प्रयोगशाला परीक्षणको रिपोर्टमा केसीको शरीरमा इलेक्ट्रोलाइट्सको मात्रा घट्दै गइरहेको र त्यसको आपूर्तिका लागि उनले इन्कार गरेको उल्लेख छ। डा. केसीले सात....

डेंगु नियन्त्रणको सबैभन्दा उत्तम उपाय जनचेतना : स्वास्थ्यमन्त्री खापुङ

रिपोटर्स क्लबमा आयोजना गरेको पत्रकार भेटघाट कार्यक्रममा मन्त्री खापुङले डेंगु नियन्त्रणमा सरकारले आवश्यक तयारी पूरा गरेर अघि बढेको जानकारी दिए। ‘डेंगु रोगढ नियन्त्रणको सबैभन्दा उत्तम उपाय जनचेतना हो,’ उनले भने, ‘सबैले आ(आफ्नो  घर आँगनमा पानी....

डेंगुबाट २४ जनाले ज्यान गुमाइसके, सरोकारवालाहरू अझै पनि बैठकमै व्यस्त

बजारमा लामो समयदेखि पारासिटामोलको समेत अभाव छ। यता अस्पतालका बेड डेंगु संक्रमितले खचाखच छ। इपिडिमियोलोजी तथा रोग नियन्त्रण महाशाखाका निर्देशक डा. चुमनलाल दास सरोकारवालासँग डेंगु नियन्त्रणका विषयमा रातदिन बैठक भइरहेको बताउँछन्। 'डेंगु नियन्त्रणकै लागि भनेर....

बारामा बढे डेङ्गु  सङ्क्रमित, ४४ जनामा पुष्टि

डेङ्गुका बिरामी बढ्न थालेसँगै सर्वसधारणमा त्रास छाएको छ। जिल्ला जनस्वास्थ्य कार्यालयका निमित्त प्रमुख रामनरेशप्रसाद यादवका अनुसार गत भदौ २८ गतेदेखि परीक्षण हुन थालेपछि अहिलेसम्म कलैया अस्पतालमा ११ जना, जनस्वास्थ्य कार्यालयमा नौ र निजगढमा २४ डेङ्गुका....

डा. केसीको टोली र सरकारबीचको वार्ता सकियो, सहमति हुनसक्ने बुँदाहरूमा छलफल

वार्तामा सरकारका तर्फबाट प्रधानमन्त्री कार्यालयका सचिव डा. रामप्रसाद घिमिरे, स्वास्थ्य मन्त्रालयका सचिव डा. रोशन पोखरेल र शिक्षा मन्त्रालयका सचिव रामकृष्ण सुवेदी छन् भने नेपाल मेडिकल एशोसियसनको तर्फबाट डा. अनिलविक्रम कार्की सहभागी थिए। यस्तै, डा. केसीको....

चितवनमा फेरि डेङ्गुबाट थप एक २७ वर्षीय युवाको मृत्यु

उनको उपचारका क्रममा पुरानो मेडिकल कलेजमा मृत्यु भएको हो। अस्पतालका फिजिसियन डा. आलोक प्रधानका अनुसार डेङ्गु सङ्क्रमणका पुष्टि भएर उपचारका क्रममा उनको मृत्यु भएको हो। अध्ययनका क्रममा काठमाडौं बस्दै आएका उनलाई ज्वरोका कारण पुरानो मेडिकल कलेजमा भर्ना....

चितवनमा जापनिज इन्सेफ्लाइटिसबाट थप एक जनाको मृत्यु, सङ्क्रमित पनि थपिए

मृत्यु हुनेमा भरतपुर महानगरपालिका–२२ की ५२ वर्षीया महिला रहेको स्वास्थ्य कार्यालय चितवनले जनाएको छ। ती महिलालाई सङ्क्रमितको सूचीमा रहेपछि खोजीका क्रममा यसअघि नै मृत्यु भएको ढिला गरी थाहा भएको हो। स्वास्थ्य कार्यालय प्रमुख दुर्गादत्त चापागाईँका....

डा. केसीको सत्याग्रहमा ऐकबद्धता जनाउँदै माइतीघरमा प्रदर्शन (तस्बिरहरू) 

उनीहरूले हातमा उपचार गर्न कहिलेसम्म काठमाडौं धाउनुपर्ने, माफियाको मिसन सिटामोलमा कमिसन, मधेश प्रदेशमा सरकारी शिक्षण अस्पताल कहिले बन्छ, गेटामा स्वास्थ्य सेवा कहिले सुरु हुन्छ ? लगायतका नारा लेखिएका प्लेकार्ड प्रदर्शन गरेका थिए। चिकित्सा सुधारका अभियन्ता....

१३ हजार ७ जनामा डेंगु संक्रमण, काठमाडौंमा भन्दा ललितपुरमा बढि संक्रमित

डेङ्गुबाट सबैभन्दा बढी ललितपुरमा चार हजार ९८, काठमाडौंमा  तीन हजार ५२ र मकवानपुरमा एक हजार चार सय २२ जना सङ्क्रमित छन्। डेङ्गुका बिरामी सबैभन्दा बढी बागमती प्रदेशमा नौ हजार नौ सय ७१ जना रहेका छन्।....

अनसनरत डा. केसीसँग वार्ता गर्न सरकारले गठन गर्‍यो वार्ता टोली, डा. केसी पक्षबाट पनि चार सदस्यीय टोली गठन

प्रधानमन्त्री तथा मन्त्रिपरिषदको कार्यालयले शुक्रबार विज्ञप्ति जारी गर्दै कार्यालयका सचिवको संयोजकत्वमा वार्ता टोली गठन गरेको हो। वार्ता टोलीमा स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालय र शिक्षा मन्त्रालयका सचिव र नेपाल चिकित्सक संघका प्रतिनिधि सदस्य रहने विज्ञप्तिमा उल्लेख....

चितवनमा जापनिज इन्सेफ्लाइटिस सङ्क्रमित एक वृद्धाको मृत्यु, ठेगाना स्पष्ट नलेख्दा बिरामी खोज्न सास्ती

मृतक भदौ ६ गते टाउको दुख्ने र ज्वरो आउने समस्या लिएर उपचारका लागि भरतपुर आएकी थिइन्। चितवनमा हालसम्म २२ जना शङ्कास्पदको नमूना परीक्षणका क्रममा नौ जनामा सङ्क्रमण पुष्टि भएको छ। कार्यालय प्रमुख चापागाईँका अनुसार पुष्टि भएकामध्ये....

धनगढीको कृष्णमन्दिरबाट गोविन्द केसीको बीसौं अनसन सुरु

सरकारले माग सम्बोधनमा संवेदनशील नभएपछि अनसन बस्न बाध्य भएको उनले बताए।  स्वास्थ्य विज्ञान प्रतिष्ठानसम्बन्धी छाता ऐन जारी गर्नुपर्ने, सार्वजनिक पदमा बस्नेहरूको स्वार्थको द्वन्द्व रोक्न तत्काल कानुनी व्यवस्था गनुपर्ने, प्रतिष्ठान र विश्वविद्यालयका पदाधिकारी नियुक्तिको मापदण्डसहित ऐनको....