स्मार्ट क्यूआर र नेपालपे क्यूआरबीच बसम्झौता

सम्झौता पत्रमा एसटीसीका तर्फबाट तर्फबाट प्रमुख कार्यकारी अधिकृत नारायण प्रकाश भुँजु तथा एनसीएचएलका तर्फबाट संस्थाका प्रमुख कार्यकारी अधिकृत नीलेश मान सिंह प्रधानले हस्ताक्षर गरे। सम्झौताले डिजिटल भुक्तानीलाई थप प्रोत्साहन गर्ने दुवै कम्पनीको विश्वास छ। सम्झौतापछि....

एनसेलको दशैं अफर : ५९९ रूपैयाँमा ६० जीबी डेटा

प्याकमा भएको ३० जीबीको होम डेटा ग्राहकले घरमा रहँदा प्रयोग गर्नका लागि पाउँछन् भने ३० जीबीको अवे डेटा घर बाहिर जहाँ पनि चलाउन सक्छन्। यो प्याक अन्तर्गत डेटा चलाउनका लागि ग्राहकले जुन स्थानमा रहि यो....

शुक्रबार बढ्यो सुनको मूल्य, चाँदी स्थिर

नेपाल सुनचाँदी व्यवसायी महासंघका अनुसार आज छापावाल सुन प्रतितोला ९३ हजार रुपैयाँ कायम भएको छ। यस्तै तेजाबी सुन प्रतितोला ९२ हजार ५०० रुपैयाँ कायम भएको छ। आज चाँदीको मूल्य भने स्थिर छ। आज चाँदी तोलामा एक....

अष्ट्रेलियन कम्पनीबाट लिजमा ल्याएको यतीको नयाँ विमानले आज काठमाडौं-विराटनगर पहिलो उडान गर्‍यो

एअरलाइन्सका प्रवक्ता सुदर्शन बर्तोलाका अनुसार सो विमानलाई प्राधिकरणले नाइनएन–एएमजेट कल साइन दिएको छ। सत्तरी सिट क्षमताको उक्त विमान अष्ट्रेलियन कम्पनीसँग लिजमा ल्याएको हो। एमएसएन नं ९८६ भएको उक्त विमानको जम्मा आठ हजार दुई सय ७३....

चीनको सीमा बन्द हुँदा मुस्ताङको महँगो च्याङ्ग्रा किन्नुपर्ने बाध्यता, एउटैको मूल्य ५० हजारसम्म

पोखरा र आसपासमा स्थानमा दशैंको समयमा खसी बोकाभन्दा च्याङ्ग्रा नै बढीजसो खाने चलन छ। पहाडी एवं तराई क्षेत्रमा पालिने खसी बोकाको तुलनामा हिमाली भेगमा पालिएको च्याङ्ग्रा स्वास्थ्यका हिसाबले पनि राम्रो हुने भएकाले पोखरामा वर्षमा एकपटक च्याङ्ग्राकै मासु....

दशैंतिहारमा मंगलदीप अगरबत्तीले ल्यायो ‘फेष्टिभ प्याक’

चाडपर्वमा अध्याधिक खपत हुने भएकाले ‘फेष्टिभ प्याकहरू’ सार्वजनिक गरिएको कम्पनीले जनाएको छ। कम्पनीले चम्पा, त्रिसारा र आकर्षक षट्कोण आकारको बक्समा ‘थ्री इन वा’ प्याक बजारमा उपलब्ध गराएको छ। साथै साविक भन्दा धेरै काँटी तथा बट्टाहरू....

मोबाइल बैंकिङ्गबाट भुक्तानी गर्दा सानिमा बैंकले १० प्रतिशत छुट दिने

आश्विन १६ गतेदेखि २२ गतेसम्म र कार्तिक ७ गतेदेखि १२ गतेसम्म प्रयोगकर्ताले फोनपे मर्चेन्टहरूमा भुक्तानी गर्दा मात्र छुट सुविधा पाउनेछन्। प्रयोगकर्ताले अधिकतम १ सय रूपैयाँसम्म छुट पाउनेछन्। योजनाले डिजिटल भुक्तानीलाई प्रोत्साहन गरी दीर्घकालीन रूपमा नगदको....

दशैंमा घर जाने यात्रुलाई लक्षित गर्दै देशका आठ ठाउँमा गल्फ लुब्रिकेन्ट्सको निःशुल्क चेकअप क्याम्प

बिहीबारदेखि शनिबारसम्म आयोजना गरेको क्याम्पमा दशैंमा घर जाने यात्रुलाई लक्षित गर्दै चारपांग्रे र दुईपांग्रे सवारी साधनको निःशुल्क चेकअप हुनेछ। कम्पनीले मलेखु, हेटौंडा, कावासोती, खुर्कोट, बर्दिवास, कोहलपुर, अटरिया र इटहरीमा क्याम्प सुरु गरेको छ। क्याम्पमा गल्फ....

दशैंअघिको अन्तिम दिन शेयर बजारमा दोहोरो अंकको सुधार, कारोबार पनि बढ्यो

बिहीबार नेप्से परिसूचक १६.२९ अंकले बढेर १८५३.७६ विन्दुमा पुग्दा ठूला कम्पनीको कारोबार हेर्ने सेन्सेटिभ परिसूचक ३.८३ अंकले बढेर ३६३.४२ विन्दुमा उक्लेको छ। कारोबार रकम बुधबारबो तुलनामा केही बढेको छ। बुधबार ४८ करोडको कारोबार भएकोमा १७....

नेपाली मुलका ३१ वर्षीय पुकार हमालले स्टार्टअपका लागि २१ मिलियन अमेरिकी डलर 'फण्ड' सङ्कलन गरे

गत २० सेप्टेम्बरमा भएको यो पहिलो चरणको फण्ड सङ्कलन हो। जसलाई यहाँ लगानी क्षेत्रमा सिरिए फण्ड कलेक्सन पनि भनिन्छ। क्राफ्ट भेञ्चर्सको नेतृत्त्वमा सिरिए फण्डिड सञ्चालन भएको थियो। २०१८ मा सान फ्रान्सिस्कोमा स्थापित सेक्युरिटी पालले सुरक्षा सम्बन्धी....

यातायात व्यवसायीको धम्कीपछि तीन वर्ष थन्किएको विद्युतीय बस बल्ल सञ्चालनमा आउँदै

सञ्चालनको मोडालिटी तय गर्न नसक्दा यी गाडी विगत तीन वर्षदेखि थन्किएका थिए। बस खरिद हुनुअघि नै लुम्बिनी विकास कोषले यसको सञ्चालनको मोडालिटी बनाउन निजी क्षेत्रका यातायात व्यवसायीलाई समेत बोलाएर छलफल गरे पनि उनीहरूले बस चलाउन....

दुर्घटनामा ज्यान गुमाएका ग्राहकको परिवारलाई मेगा बैङ्कले दियो बिमाको सात लाख

विराटनगरमा मृतककी श्रीमती जुनु गुरुङलाई सो रकमको चेक हस्तान्तरण गरिएको प्रमुख सूचना अधिकारी तुलसीराम पोखरेलले जानकारी दिए। गुरुङले सेनाको २१ नम्बर बाहिनी अड्डा चारआलीमा कार्यरत रहँदा मेगाको बिर्तामोड शाखामा ‘मेगा कर्पोरेट बेनीफिट सेभिङ्ग अकाउन्ट भि....

नेपाली बजारमा ग्राहकै छैनन्, भारतको सुनौलीका व्यापारीलाई भ्याई-नभ्याई

घटस्थापना लागेसँगै सीमावर्ती बजारमा किनमेल गर्नेहरूको भिड बढिसक्यो। दसैँलाई आवश्यक पर्ने खाद्यान्न, लत्ताकपडा किन्न नेपालीहरू सीमावर्ती बजारमा पुगिरहेका छन्। उताका व्यापारीलाई भ्याई नभ्याई छ। यताका व्यापारी ग्राहक नभएर हाई गरेर पसलमा बसिरहेका देखिन्छन्। 'नेपालमा भन्दा....

बन्द भएको कृषि औजार कारखाना आविष्कार केन्द्रले चलाउने

सरकारले आर्थिक वर्ष २०७९।०८० को बजेटमा कारखाना सञ्चालनमा ल्याउने उल्लेख गरेको थियो। बुधवार मन्त्रालयका अधिकारी र केन्द्रका प्रमुख महावीर पुनबिच सम्झौता भएको हो। मन्त्रालयमा आयोजित कार्यक्रममा अर्थमन्त्री जनार्दन शर्मा समेत उपस्थित थिए।

ठमेल रेमिट एनपीएस प्रणालीमा आबद्ध, अमेरिकाबाट पठाएको रेमिटेन्स सजिलै नेपालमा पाउन सकिने

एनसीएचएलसँगको आबद्धतापछि संयुक्त राज्य अमेरिका (युएसए) बाट पठाएको पैसा केही सेकेन्डमै नेपालमा प्राप्त गर्न सकिने कम्पनीले जानकारी दिएको छ। ठमेल रेमिटका सह-संस्थापक बालके जोशीले सहकार्यले ठमेल रेमिटलाई अमेरिकादेखि नेपालसम्मको मार्गमा गैर-कार्डमा आधारित, बैङ्क-टू-बैंक कारोबार तत्काल....

सुनको मूल्य बढ्दा चाँदीको घट्यो

महासंघका अनुसार तेजाबी सुनको मूल्य बुधबार ९१ हजार १ सय रूपैयाँ कायम भएको छ। मंगलबार तेजाबी सुन तोलाको ९० हजार ९ सय रूपैयाँमा कारोबार भएको थियो। यस्तै, चाँदीको मूल्य भने तोलको ५ रूपैयाँ घटेको छ।....

शेयर बजारमा सुधार, कारोबार भने ६६ करोडको मात्रै

यसदिन कारोबार रकममा भने कमी आएको छ। २२९ कम्पनीको २१ लाख ७ हजार ७४२ कित्ता शेयर किनबेच हुँदा ६६ करोड ३० लाख रूपैयाँको कारोबार भएको छ। उपसूचक समूहतर्फ होटल तथा पर्यटन र म्युचल फण्डबाहेकका सबै....

चार सय रुपैयाँले घट्यो सुनको मूल्य, यस्तो छ आजको कारोबार मूल्य

नेपाल सुनचाँदी व्यवसायी महासंघका अनुसार आज छापावाल सुन प्रतितोला ९१ हजार ४०० रुपैयाँ कायम भएको छ। तेजाबी सुन प्रतितोला ९० हजार ९०० रुपैयाँ कायम भएको छ। यस्तै महासंघका अनुसार आज चाँदीको मूल्य पनि घटेको छ।....

सिक्लेसको आईपीओ बाँडफाँट, एक लाख पाँच हजार ८०० जनाले पाए शेयर

यसक्रममा एक लाख ५ हजार ८०० जनाले शेयर हात पारेका छन्। १४ लाख ६ हजार ७३७ जनाको पनि हात खाली भयो। कम्पनीले ११ लाख ५० हजार कित्ता शेयर निष्काशनमा ल्याएको थियो। जसमध्ये १० लाख ५८....

भाटभटेनीमा नेपाल पेबाट भुक्तानी गर्दा १० प्रतिशत क्यासब्याक

डाइनामिक क्यूआरको रूपमा हालै उक्त सुपरमार्केटमा उपलब्ध नेपाल पे क्यूआरमा ग्राहकले मोबाइल बैंकिङ्ग वा वालेट वा कनेक्ट आईपीएस मोबाइल एपबाट सजिलै स्क्यान गरी भुक्तानी गर्न सक्नेछन्। चाडपर्वको समयमा देशको सबै भन्दा ठूलो रिटेल स्टोरमा लागू....