डलर बाहिर जान रोक्न महँगो बिजुली गाडिको राजश्व बढाएको अर्थमन्त्रीको दाबी

राष्ट्रियसभामा उठेका प्रश्नहरूको जवाफ दिँदै उनले भने ‘करका दर बढाउँदा देश र जनतालाई हित गर्‍यो कि गरेन भन्ने मुख्य हो। बढाउनै पाइँदैन भन्ने होइन।' उनले कसैले राजीनामा माग्दैमा राजीनामा नदिने भन्दै बजेट देश र जनताको....

साताको दोस्रो दिनमै झुक्क्यायो सेयर बजारले, परिसूचक २३.८५ अङ्क घट्यो

आइतबार आइतबार नेप्से परिसूचक ९४.९२ अङ्क बढेर १९५६.९८ विन्दुमा पुगेको थियो भने सेन्सेटिभ इन्डेक्स १७.९३ प्रतिशत, फ्लोट इन्डेक्स ६.६५ अङ्क र सेन्सेटिभ फ्लोट इन्डेक्स ६.६६ अङ्क बढेको थियो।  सोमबार बजार बन्द हुँदा नेप्से परिसूचक २३.८५....

सुन र चाँदी दुवैको मूल्य बढ्यो

नेपाल सुनचाँदी व्यवसायी महासंघका अनुसार आज छापावाल सुनको मूल्य प्रतितोला ९७ हजार ७०० रुपैयाँ तोकिएको छ। आज तेजाबी सुन प्रतितोला ९७ हजार २०० रुपैयाँ तोकिएको छ। यस्तै आज चाँदी तोलामा १० रुपैयाँले बढेको छ। आज चाँदीको मूल्य प्रतितोला एक हजार....

आदर्श लघुवित्तको आईपीओ बाँडफाँट, साढे १८ सय जनाको आवेदन रद्द

कम्पनीले निष्काशन गरेको आईपीओमा १६ लाख ७४ हजार ६५२ जनाले एक करोड ८४ लाख २४ हजार ९०० कित्ता शेयर खरिदका लागि आवेदन दिएका थिए। आवेदन दिएकामध्ये एक हजार ८५८ जना आवेदकको आवेदन रद्द भएको छ।....

आइएमइ बाल किरण जीवन बीमा लोकप्रिय हुँदै

बच्चाको जन्म लगत्तै लिन सकिने यो बिमा योजनामा बालबालिका तथा अभिभावक दुवैको पूर्ण अवधिकालागि अधिकतम जोखिम रक्षावरण सहित चौथो वर्षदेखि नै प्रत्येक वर्ष बिमा रकम फिर्ता हुँदै आउने कम्पनीले जानकारी दिएको छ।  प्रत्येक वर्ष फिर्ता....

सेयर बजारमा अनशनको प्रभाव, साताको पहिलो दिनको कारोबार सकारात्मक

आइतबार नेप्से परिसूचक ९४.९२ अङ्क बढेर १९५६.९८ विन्दुमा पुगेको छ। सेन्सेटिभ इन्डेक्स १७.९३ प्रतिशत बढेको छ भने फ्लोट इन्डेक्स ६.६५ अङ्क र सेन्सेटिभ फ्लोट इन्डेक्स ६.६६ अङ्क बढेको छ। नेप्सेसँगै आइतबार कारोबार रकममा पनि सुधार....

पेट्रोलमा २०, डिजेल र मट्टितेलमा २९ रुपैयाँ घट्यो*

निगमले पेट्रोलमा २० र डिजेल तथा मट्टितेलमा २९ रुपैयाँ मूल्य घटाएको छ। अब पेट्रोलको नयाँ मूल्य १७९ रुपैयाँ प्रतिलिटर हुनेछ। यस्तै डिजेल तथा मट्टितेल १६३ रुपैयाँ प्रतिलिटर कायम हुनेछ। शनिबार राति १२ बजेपछि नयाँ मूल्यसूची लागू हुनेछ।....

१२ वर्षमा बल्ल बन्यो मणिग्राम-मोतीपुर पुल

६ वटा फाउन्डेसन रहने गरी डिजाइन गरिएको पुलका तीन वटा फाउन्डेसनमा चट्टान परेका कारण निर्माणको काम रोकिएको थियो। निर्माण सुरु भएको ११ वर्षपछि गतबर्ष सो पुलको डिजाइन नै परिवर्तन गरी काम थालिएको थियो। वैकल्पिक डिजाइन....

धरान उपमहानगरपालिकाको बजेट एक अर्बभन्दा बढी

धरानको ११औँ नगरसभामा उपमहानगरका उपप्रमुख अइन्द्रविक्रम बेघाले बजेट प्रस्तुत गरेका हुन्। कूल बजेटमध्ये चालुतर्फ रु ८३ करोड ३७ लाख ७२ हजार ४४२ र पूँजीगतर्फ ८१ करोड ९५ लाख ५० हजार ५५८ र वित्तीय व्यवस्थातर्फ तीन....

कैलालीको अत्तरियामा शाइन रेसुङ्गाको शाखा उद्घाटन

यसअघि सुदूर पश्चिम प्रदेशको धनगढी र महेन्द्रनगरमा बैंकका शाखा कार्यालय सञ्चालनमा आइसकेका छन्। सो अवसरमा बोल्दै नगर प्रमुख भट्टले दुर्गम ग्रामीण क्षेत्र र विपन्न समुदायमा बैंक तथा वित्तीय संस्थाको पहुँच पुग्न बाँकी रहेको अवस्थामा शाइन रेसुङ्गा....

विराटनगर महानगरपालिकाले ल्यायो तीन अर्ब ६२ करोडको बजेट

आगामी आर्थिक वर्षमा कूल तीन अर्ब ६२ करोड ५५ लाख ६७ व्यय हुने अनुमान गरिएको छ। सो व्ययमध्ये कार्यालय सञ्चालन तथा प्रशासनिक क्षेत्रतर्फ ५५ करोड ३५ लाख ५० हजार, पूर्वाधार विकासतर्फ रु एक अर्ब ८९....

सेप्टेम्बरबाट विज एयरले भैरहवा- आबुधाबी उडान भर्ने

गत जेठ २ गतेदेखि औपचारिक रूपमा सञ्चालनमा आएको यस विमानस्थलबाट पछिल्लो समय नियमित उडान भर्नका लागि विभिन्न अन्तर्राष्ट्रिय वायुसेवा प्रदायक कम्पनी लागिपरेका छन्। अब विज एयरले एयरबसको ३२१ निओ सिरीजको जहाज सञ्चालनमा ल्याउने योजना बनाएको....

तोलामा तीन सयले घट्यो सुनको मूल्य, चाँदी १० रुपैयाँले

नेपाल सुनचाँदी व्यवसायी महासंघका अनुसार आज तेजाबी सुनको मूल्य ९६ हजार सात सय कायम भएको छ। आज चाँदीको मूल्य पनि अघिल्लो कारोबार मूल्यको तुलनामा १० रुपैयाँले घटेको छ। महासंघका अनुसार आज चाँदी तोलाको एक हजार २४०....

स्थानीयसँगको विवादपछि रिद्धिसिद्धी सिमेन्ट उद्ध्योगमा अवरोध

इन्धनको मूल्य बढेकाले ढुवानीको शुल्क पनि बढाउनुपर्ने विषयमा छलफलहुँदा कम्पनीका केही व्यक्तिले प्रहरी बोलाएर पक्राउ गर्न लगाएको भन्दै स्थानीयले बिहीबार बिहानैबाटै सिमेन्ट कारखानामा अवरोध गरिरहेका छन्। उनीहरूले उद्ध्योगको गेट बन्द गराएका छन्। इन्धनको मूल्य वृद्धि....

छोरी-ज्वाईंलाई दाइजोमा जीवन बिमा पोलिसी

उनले छोरी ज्वाइँका लागि विवाहमा जीवन बिमा गरेर उपहार दिने बताएपछि सूर्या लाइफका कुस्मा शाखाका एजेन्सी विभाग प्रमुख, यज्ञ बहादुर राउत विवाह समारोहमै गएर जीवन बिमा सम्बन्धी कागजपत्र दिएका थिए। रेग्मीले माइतीघर छोडेर गएकी छोरीकालागि....

आइएमई इन्स्योरेन्स र चिरायुबिच सम्झौता

सम्झौता पत्रमा आइएमई जनरल इन्स्योरेन्स लिमिटेडका नायव प्रमुख कार्यकारी अधिकृत शरण रेग्मी र चिरायुका अपरेसन डाइरेक्टर चण्डेश्वरनन्द राज वैद्यले हस्ताक्षर गरेका थिए। सम्झौतापछि आइएमई जनरल इन्स्योरेन्स लिमिटेडबाट औषधोपचार बिमा सेवा खरिद गर्ने ग्राहकहरूको बीमालेखको सीमासम्म....

राष्ट्र बैंकद्वारा सुनचाँदीको खरिदबिक्री कार्यविधि संशोधन, असर्फीको मूल्य बढ्यो

बैंकले सुनचाँदी, असर्फी, स्मारिका सिक्का र मेडालियनको खरिद, टकमरी र बिक्री कार्यलाई व्यवस्थित गर्न बनेको नेपाल राष्ट्र बैंक सुनचाँदी तथा अन्य धातु खरिद, टकमरी तथा बिक्रीसम्बन्धी कार्यविधि, २०७५ संशोधन गर्दै असर्फीको मूल्य बढाएको हो। संशोधन....

समयमै लेखा परीक्षण प्रतिवेदन नबुझाउँदा २२ बीमा कम्पनीलाई जरिवाना

नेपाल पुनर्बीमा कम्पनी, एलआईसी नेपाल, एसियन लाइफ, सूर्य लाइफ, प्राइम लाइफ, ज्योति लाइफ, रिलायन्स लाइफ, सिटिजन्स लाइफ, प्रभु लाइफ र महालक्ष्मी लाइफ इन्स्योरेन्सलाई १० हजार रुपैयाँको दरले जरिवाना गर्ने निर्णय भएको हो। राष्ट्रिय बिमा संस्थान,....

सेयर सूचक राताम्मे, १८४८ मा ओर्लियो

बिहीबार सबै उपसमूहहरू रातै भए। जलविद्युत, विकास बैङ्कका लगानीकर्ताले सबैभन्दा धेरै गुमाए। बिहीबार २ सय ३७ वटा कम्पनीको ३३ हजार ४६० वटा कारोबारबाट ५० लाख ८ हजार ७७१ कित्ता सेयर किनबेच भएको छ। १ अर्ब....

अप्पर सोलुको आईपीओ असार २० मा आउने

त्यसमध्ये ३९ हजार १५० कित्ता कर्मचारीहरूलाई र ९७ हजार ८७५ कित्ता सामूहिक लगानी कोषलाई छुट्याई बाँकी १८ लाख २० हजार ४७५ कित्ता शेयर सर्वसाधारणका लागि निष्काशन हुनेछ। आह्वान पत्रानुसार असार २३ गतेसम्म न्यूनतम १० कित्तादेखि....