सन् २०२२ मा ४.१ प्रतिशतकाे आर्थिक वृद्धि हुने एडीबीकाे प्रक्षेपण

पर्याप्त वर्षा भएकाले आगामी वर्ष धान उत्पादनमा बढोत्तरी हुने, औद्योगिक उत्पादन पनि बढ्ने अपेक्षा परिदृश्यमा गरिएको छ भने निर्यातमा भएको सुधार र राष्ट्रिय खोप अभियानले सङ्क्रमण घटाउने विश्लेषणका आधारमा सङ्कुचित अर्थतन्त्रमा सुधार आउने अनुमान गरिएको....

नेप्सेकाे 'बाउन्स ब्याक', तर बढेन कारोबार रकम

मङ्गलबार पनि नेप्से दाेहाेराे अङ्कले वृद्धि भएकाे थियाे। नेपाल स्टक एक्सचेञ्जका अनुसार आज १०४.८८ अङ्कले उकालो लागेर नेप्से परिसूचक दुई हजार ८१६.९५ मा पुगेको छ। यस्तै, ठूला कम्पनीको शेयर कारोबार मापन गर्ने सेन्सेटिभ परिसूचक १९.४७....

एकै दिन ९ सय रुपैयाँले बढ्याे सुनको मूल्य

नेपाल सुनचाँदी व्यवसायी महासङ्घले आज छापावाल सुनको मूल्य ९० हजार एक सय रुपैयाँ ताेकेकाे छ। छापावाल सुन मङ्गलबार ८९ हजार २ सयमा कारोबार भएको थियो। त्यस्तै आज तेजाबी सुनको मूल्य प्रतितोला ८९ हजार ६ सय ५० रुपैयाँ....धिताेपत्र बाेर्डका अध्यक्ष ढुङ्गानामाथिकाे अनुसन्धान प्रतिवेदन जाँचबुझ समितिले बुझायाे

ढुङ्गानाले बाेर्ड अध्यक्षकाे पदमा आसिन रहेकाे बेला पदीय आचरणविपरीत छाेरी रेबिका ढुङ्गानाकाे नाममा शेयर खरीद गरेकाे भन्दै समाचार प्रकाशन भएपछि उनीमाथि अनुसन्धान थालिएकाे थियाे। अध्यक्ष ढुङ्गानाले धितोपत्रको भित्री कारोबार तथा धितोपत्र व्यवसाय गरी बोर्डलाई हानी नोक्सानी पुर्‍याई....

साहस ऊर्जाको ७० लाख कित्ता आईपीओ बुधबार आउँदै

निष्काशन गरिने प्रारम्भिक शेयरमध्ये पाँच प्रतिशत अर्थात् तीन लाख ५० हजार कित्ता सामूहिक लगानी कोषलाई बाँडफाँट गरेको र तीन प्रतिशत अर्थात् दुई लाख १० हजार कित्ता शेयर कर्मचारीलाई सुरक्षित गरिएको छ। बाँकी रहने ६४ लाख....

क्रसर उद्योगीको गुनासोः राज्यले कर असुल्छ, उद्योग नवीकरण गर्दैन

अर्बौं लगानी गरि स्थापना गरिएका क्रसर उद्योग २०७१ सालयता नवीकरण भएको छैन। उद्योग नवीकरण नहुँदा उद्योगीले सास्ती पाउँदै आएका छन्।  किन भएन नवीकरण? २०६७ सालमा संसदको प्रकृति स्रोतसाधन समितिको निर्देशनमा सरकारले क्रसर उद्योगसम्बन्धी नयाँ....

सेयर बजारमा आपत्, कारोबार रकम साढे ८ अर्ब

आज २२५ वटा कम्पनीको १७ करोड ३३ लाख ५३८ कित्ता सेयर ८ अर्ब ४९ करोड ३४ लाख १ हजार ९ रुपैयाँमा कारोबार भएको छ। आज १३ वटै उपसुचकमा गिरावट आएको छ। सबैभन्दा धेरै गिरावट आउने....

मेक्सिको छिर्न खोज्ने ३५ नेपाली जर्मनीको एयरपोर्टमा अलपत्र 

एयरपोर्टमा कार्यरत नेपाली श्याम खनालले दूतावासलाई  दिएको जानकारी अनुसार ३५ जना भन्दा धेरे नेपाली त्यहाँ अलपत्र परेका हुन्। अलपत्रमा परेका मध्ये धेरै फ्रयांकफोर्ट एयरपोर्ट हुँदै मेक्सिको छिर्ने तयारीमा थिए। तर यसरी मेक्सिको छिर्न खोज्ने केही....

२० हजार देखि ५ लाखसम्म वेस्टर्न युनियनको दसैँ तिहार उपहार योजना

ग्राहकले असोज १ गते देखि कार्तिक २५ गते सम्म साप्ताहिक ड्र र बम्पर लक्की ड्र मार्फत नगद पुरस्कार जित्न सक्ने युनियनले जनाएको छ।  नेपालमा रहेका वेस्टर्न युनियनका ७ वटा मुख्य एजेन्ट– ए.टि.टि रेमिट, सिजी फिन्को,....

लगानीयाेग्य रकमकाे अभाव देखाउँदै बैंकले बढाए ब्याजदर, कसले कति पुर्‍याए?

बैंकहरूले निक्षेपमा अधिकतम १० प्रतिशतसम्म ब्याज दिने गरी नयाँ ब्याजदर सार्वजनिक गरेका छन्। बैंकहरूले सार्वजनिक गरेकाे तथ्याङ्कअनुसार सनराइज बैंकले मुद्दति निक्षेपमा सबैभन्दा बढी १०.७ प्रतिशत ब्याज दिने भएको छ। सबैभन्दा कम ब्याजदर स्ट्यान्डर्ड चार्टर्ड बैंक(७.५)को....

गुण एयरलाइन्सले पुनः सुरु गर्‍याे उडान

गुणले काठमाडौंबाट पोखरा र भरतपुरकाे उडान गर्ने भएकाे छ भने केही दिनमै तुम्लिङटार, विराटनगर, सिमरा, जनकपुर, भैरहवा, नेपालगञ्ज र सुर्खेतमा उडान भर्ने योजना बनाएको एयरलाइन्सका प्रवक्ता एवं बजार प्रमुख प्रज्वल थापाले बताए। गुण एयरलाइन्स सन् २००९....

सञ्जय कोषले गर्‍यो ४ खर्ब ३६ अर्बको लगानी

कोषको ६० औँ बार्षिकत्सवमा कुल लगानी ४ खर्ब ३६ अर्ब ५४ रुपैयाँ पुगेको जानकारी दिएको हो। कोषका अनुसार हाल कोषमा  ३ खर्ब ९८ अर्ब ६ करोड रुपैयाँ मौज्दात छ। निवृत्तिभरण कोषमा १ अर्ब ५८ करोड....

सरकारी कोषबाट हुने भुक्तानी आजदेखि बन्द 

प्रतिनिधि सभामा प्रतिस्थापन विधेयकको रूपमा विनियोजन विधेयक पेस भइसकेकाले असार ३० गतेसम्मका सबै प्रकारका भुक्तानी फुकुवा गरिएको कार्यालयले जनाएको छ।  अध्यादेश बजेट निष्क्रिय भएको र विधेयक पारित नभएकाले आजदेखि भने सरकारी कोषबाट हुने भुक्तानी बन्द....

स्टार्टअप धितो कर्जा कार्यान्वयन गर्न गभर्नरलाई व्यवसायीले बुझाए प्रतिवेदन

परियोजना धितो कर्जालाई राष्ट्र बैङ्कले प्राथमिकतामा राखेर कार्यान्वयन गरोस् भन्ने सुझाव सहित उक्त सम्भाव्यता अध्ययनको प्रतिवेदन महासङ्घले नेपाल राष्ट्र बैङ्कका गभर्नरसमक्ष पेस गरेको जनाएको छ।  एमएसएमईहरुलाई परियोजना धितोको आधारमा कर्जा लगानी गर्दा वित्तीय संस्थाहरूलाई हुन....

निर्देशिका सम्पत्ति शुद्धीकरण गर्नेहरूका लागि लक्षित : राजश्व विभाग 

विभागका निर्देशक वोलराज आचार्यले निर्देशिका व्यवसायीलाई दुख दिने नियतले नभई सम्पत्ति शुद्धीकरण गर्न खोज्नेहरूका लागि लक्षित गरी जारी भएको बताएका हुन्।  विभागले गत वर्ष जारी गरेको निर्देशकामा सुनचाँदी लगायतका बहुमूल्य वस्तुको कारोबार गर्ने संस्थाले सूचकको....

नेप्सेमा पहिरो, ७६ अङ्कले घट्यो 

साताको अन्तिम कारोबार दिन नेप्से परिसूचक घटेर २८१२.३८ मा कायम भएको छ। बिहीबार २२९ कम्पनीका १ करोड ६४ लाख ६८ हजार ५०८ कित्ता सेयर किनबेच हुँदा ९ अर्ब ३ करोड ३९ लाख ६२३ रुपैयाँको कारोबार....

बर्दिया राष्ट्रिय निकुञ्ज पर्यटकका लागि खुला

स्वास्थ्य मापदण्डको पालना गर्न लगाएर आन्तरिक र बाह्य पर्यटकलाई निकुञ्ज प्रवेशमा अनुमति दिइने भएको हाे। जङ्गल वाक, र्‍याफ्टिङ र जीप सफारी गर्न पर्यटकलाई प्रवेशको अनुमति दिइएको निकुञ्जका प्रमुख संरक्षण अधिकृत विष्णुप्रसाद श्रेष्ठले जानकारी दिए।....

गुणस्तरीय निर्माणको काम गर्न व्यवसायीलाई ऊर्जा मन्त्रीले गरिन आग्रह 

नेपाल राष्ट्रिय निर्माण व्यवसायी सङ्गठनको बुधबार ललितपुरमा भएको १२ औ साधारणसभामा मन्त्री भुसालले भौतिक पूर्वाधारको विकास विभिन्न निर्माणद्वारा पुरा हुने भएकाले समय र गुणस्तरमा ध्यान दिन आग्रह गरिन्। उनले केही नीति नियम निर्माण व्यवसायीको हितमा....

नेपालले विश्व बैङ्कबाट ५ अर्ब ८७ करोड बराबरको ऋण लिने  

सहुलियतपूर्ण ऋण सम्झौतामा अर्थ सचिव मधुकुमार मरासिनी र नेपाल, मालदिभ्स र श्रीलङ्काका लागि विश्व बैङ्कका राष्ट्रिय निर्देशक फेरिस हदाद जार्वोसले हस्ताक्षर गरे।  अर्थ मन्त्रालयमा भएको हस्ताक्षर कार्यक्रममा अर्थ सचिव मरासिनीले बैङ्कले दिने वित्तीय सहयोगले नेपाललाई....

यो वर्षको दसैँमा राष्ट्र बैङ्कसँग २ खर्ब नयाँ नोट, प्रतिव्यक्ति १८ हजार ५ सय रुपैयाँको कोटा

नेपाल राष्ट्र बैङ्कले आज सूचना निकालेर दसैँको अवसरमा असोज ४ गतेदेखि नयाँ नोट सटही गर्न पाइने जनाएको हो।  काठमाडौँ उपत्यकाभित्रको हकमा नेपाल राष्ट्र बैङ्क बालुवाटार र वाणिज्य बैङ्कहरूका तोकिएका शाखा कार्यालयमार्फत सर्वसाधारणका लागि नयाँ नोट....