बुटवल चुरे पहिरो विस्थापितलाई घरबहाल रकम दिइने

बुटवल उपमहानगरपालिकाका नगरप्रमुख शिवराज सुवेदीले पहिरोले घर पुरिएका र पहिरोकै कारण विस्थापित भएकाहरूलाई रकम दिइने बताए। स्थानीय विपद् व्यवस्थापन समितिका संयोजक तथा उपमहानगरपालिका प्रमुख सुवेदीको अध्यक्षतामा बुटवलमा बसेको विपद् व्यवस्थापन समितिको बैठकले प्रभावित क्षेत्रमा उपमहानगरले गरिरहेको....

लखनउ पुग्नु पर्ने बिरामीको कर्णाली प्रदेश अस्पतालमा उपचार  

अस्पतालमा बिरामीको चाप बढेपछि चेकजाँचका लागि ओपिडी टिकट लिन पालो कुर्नुपर्ने अवस्थाको अन्त्य गर्न अनलाइन टिकट काटिने अस्पतालका निर्देशक डा. डम्मर खड्काले बताए। अस्पतालले आकस्मिक कक्षमा उपचार गराइरहेका बिरामीका लागि २४ सैं  घण्टा ल्याब, बिलिङ....

लुम्बिनी प्रदेशका ४ उपमहानगरका यी हुन् कांग्रेस सभापति आकांक्षी 

४ वटै उप–महानगरपालिकामा प्रधानमन्त्री एवं पार्टी सभापति शेर बहादुर देउवा र वरिष्ठ नेता रामचन्द्र पौडेल पक्षधरले उम्मेदवार घोषणा गरिरहेका छन्। कांग्रेसको तेस्रो धार भनिएको कृष्ण प्रसाद सिटौलाको यी उप–महानगरपालिकामा प्रभाव नगन्य छ।  बुटवलमा पौडेल पक्षकै....आफूलाई मुक्का हान्नेलाई छाड्न बुटवल मेयरको आग्रह

आफूमाथि आक्रमण भएपछि पक्राउ परेका युवा गणेश पङ्गेनीलाई छाड्न प्रमुख सुवेदीले जिल्ला प्रहरी कार्यालय रुपन्देही र इलाका प्रहरी कार्यालय बुटवललाई आग्रह गरिएको बताए । ‘विपतको समयमा जनताहरूमा आक्रोश हुनु स्वाभाविक हो। मेरो कसैप्रति आग्रह–पूर्वाग्रह छैन....

६ महिलाको उद्यम, जसले रोजगारीका लागि भारत जानुपर्ने बाध्यता हटायो

२०७१ सालमा उनीसहित ६ जना महिला मिलेर ‘दिदी–बहिनी चाउमिन उद्योग’ स्थापना गरेका थिए। अहिले चाउमिन उद्योगले उनीहरूलाई स्थापित गराइदिएको छ।  उनीहरू मात्र होइन, चाउमिन उद्योगले उनीहरूका श्रीमान्लाई पनि रोजगारीका लागि भारत जानैपर्ने बाध्यता टारिदिएको छ। ‘पहिले....

पहिरो नियन्त्रणमा प्रदेश र संघीय सरकार गम्भीर भएनः एमाले बुटवल कमिटी

एमाले बुटवल नगर कमिटी अध्यक्ष बाबुराम पन्थीले पहिरो नियन्त्रण र व्यवस्थापन स्थानीय सरकारको ‘ग्रीप’बाट बाहिर गएको बताए। ‘स्थानीय तहमा हाम्रो पार्टी नेतत्त्वको सरकार छ। संघ र प्रदेशलाई देखाएर स्थानीय तह उम्कने होइन, यो स्थानीय सरकारले....

रुपन्देहीमा पर्यटकसँग घुस लिने पक्राउ 

भारतबाट पशुपतिनाथ मन्दिर भ्रमणका लागि आएका पर्यटकलाई बेलहियामा रहेको गुजरात ट्राभलका कर्मचारीले अवैध रकम लिएर नेपाल छिराएका प्रहरीले जनाएको छ।  गुजरात ट्राभल्स मार्फत नेपाल आएका पर्यटकलाई सीमा बन्द भएको बताउँदै ट्राभल्सका कर्मचारी सन्तोष देवले प्रहरीलाई....

प्रदेश १ सरकारको नेतृत्वमा विपक्षी गठबन्धनमै खटपट

अल्पमतको सरकारले असोज २२ गते प्रदेश सभाको हिउँदे अधिवेशन आह्वान गरेको छ। हिउँदे अधिवेशनमा मुख्यमन्त्री आचार्यले विश्वासको मत लिने तयारी गरेका छन्। अहिलेकै राजनीतिक अवस्थामा आचार्यले विश्वासको मत पाउने सम्भावना भने देखिएको छैन। आचार्य मुख्यमन्त्री....

भारतीय तस्करले सशस्त्र प्रहरीलाई कुटे, केही घाइते 

तस्करीको सामान नियन्त्रणका क्रममा ढुंगामुढा प्रहार गरेको सशस्त्र प्रहरी बल नेपाल नम्बर ३५ गण शैलेश्वरी झलारीका प्रहरी उपरीक्षक वीरेन्द्रसिंह ऐरले बताए। उनले भने,‘तस्करहरू आएका थिए, नियन्त्रणमा लिने बेला ढुङ्गा प्रहार गरेका हुन्।’ राति नै भारतीय सुरक्षाकर्मी....

बुटवलको मेयर कुट्ने युवकलाई प्रहरीले समात्यो

सोमबार बिहान बुटवल उपमहानगरपालिका–३ ज्योतिनगरमा पहिरो निरीक्षण गर्न गएका मेयर सुवेदीमाथि मुक्का प्रहार गर्ने गणेश पङ्गेनीलाई सोमबार साँझ बुटवलबाट प्रहरीले पक्राउ गरेको हो। पक्राउ परेका पङ्गेनीलाई इलाका प्रहरी कार्यालय बुटवलमा राखिएको छ। पङ्गेनी पहिरो प्रभावित....

कर्णालीका सडकमा अपाङ्गलाई सास्ती !

२१ वर्षीया दिलकुमारी जन्मजात नै दृष्टिविहीन हुन्। उनी सुर्खेत शिक्षा क्याम्पसमा बिएड प्रथम वर्षमा अध्यनरत छिन्। उनी बस्ने कोठा र उनको क्याम्पसबीचको दूरी करिब दुई किलोमिटरको छ। कोठादेखि घरसम्म आइपुग्न उनलाई निकै सकस पर्छ। कारण–....

नगरप्रमुखमाथि आक्रमणकाे प्रयास हुनु खेदजनकः बुटवल उपमहानगरपालिका

‘आज असोज ४ गतेका दिन बिहानदेखि परेको मुसलधारे वर्षाका कारण थप भूस्खलन भई क्षतिको खबर प्राप्त गरेपछि यस पालिकाका प्रमुखको नेतृत्त्वमा उपप्रमुख, प्रमुख प्रशासकीय अधिकृतलगायतका प्राविधिक टोलीसहित पहिरो स्थलमा निरीक्षण, राहत, उद्धार र व्यवस्थापनका लागि....

कर्णाली योजना आयोगका सदस्य शाहीले दिए पदबाट राजीनामा

राजीनामा पेस गर्नुको कारणमा शाहीले नेपालको पछिल्लो राजनीतिक अन्यौल, उतार चढाव र आफ्नै व्यवहारिक समस्या उल्लेख गरेका छन्। प्रदेशका नीति तथा योजना निर्माणका कार्यमा स्वयंसेवी रूपमा योगदान गर्न सधैँ तत्पर रहेको उनले बताएका छन्। फेसबुकमा शाहीले....

मेयरलाई मुक्का हान्ने कार्यकर्ता पक्राउ गर्न एमालेको माग 

नगर अध्यक्ष बाबुराम पन्थीले विज्ञप्ति निकालेर बुटवल उप–महानगरपालिकाका प्रमुख शिवराज सुवेदीमाथि मुक्का हान्नेलाई कारबाही गर्न माग गरेका हुन्।  मुक्का हान्नेलाई कारबाही नगरे आफ्ना नेता कार्यकर्ताको संरक्षणका लागि प्रतिरक्षामा उत्रन बाध्य हुने नगर कमिटीले चेतावनी दिएको....

डिएसपी मदन कुँवरकै अगाडि मुक्का हानेर लडे पङ्गेनी 

त्यतिन्जेल इलाका प्रहरी कार्यालय बुटवलमा पनि पहिरोले घर पुरेको सूचना पुगिसकेको थियो। पहिरो गएको क्षेत्रमा इलाका प्रहरी कार्यालय बुटवलका डिएसपी मदन कुँवर सहितको टोली खटियो।  खुट्टामा बुट लगाएर पहिरो निरीक्षण गर्न पुगेका मेयर सुवेदीको दायाँ....

बुटवलका मेयरलाई मुक्का हान्ने एमाले कार्यकर्ता

ज्योतिनगरका स्थानीय गणेश पंगेनीले मेयर सुवेदीलाई आज बिहान मुक्का हानेका थिए। उनी लुम्बिनी वाणिज्य क्याम्पसमा अध्ययनरत अनेरास्ववियू जिल्ला कमिटी सदस्य हुन्। विद्यार्थी राजनीति गर्दै आएका उनले पहिरोले पीडित बनाउँदा स्थानीय सरकारले पहिरो व्यवस्थापनमा चासो नदिएकाले....

बुटवल पहिरो : ९ घर पुरिए, दर्जन बढी घरमा क्षति

इलाका प्रहरी कार्यालय बुटवलका प्रहरी नायव उपरीक्षक मदन कुँवरले ७ घर पुरिएको र १ दर्जन भन्दा बढी घरमा लेदो सहितको पहिरो खसेको बताए। सोमबार बिहानैदेखि परेको अविरल वर्षापछि ज्योतिनगर र लक्ष्मीनगर क्षेत्रमा फेरि पहिरो झर्न....

बुटवलका प्रमुखलाई स्थानीयले मुक्का हाने  

केही दिनअघि लगातारको वर्षाले चुरेबाट पहिरो खस्दा बुटवल ज्योतिनगर र लक्ष्मीनगर क्षेत्रका करिब दुई दर्जन घर क्षतिग्रस्त भएका थिए।  स्थानीयले प्रभावित क्षेत्रमा सरकारले नहेरेको भन्दै आक्रोश पोख्दै आएका थिए। आज सो क्षेत्रको अवलोकनमा गएका मेयर....

लुम्बिनीका २१९ सडक योजना खारेज 

ओली नेतृत्वको सरकारले सुरु गरेका १४ सय भन्दा बढी सडक आयोजना अध्यादेश बजेट प्रतिस्थापन विधेयकमार्फत कटौती भएपछि २१९ सडक योजनाका लागि विनियोजन भएको ५२ करोड ५६ लाख रुपैयाँ कटौती भएको छ।  प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवा नेतृत्वको....

पश्चिम सेती परियोजना : पञ्चायतदेखि गणतन्त्रसम्म चर्चामा मात्रै

‘२०३५ सालमा पश्चिम सेती चर्चामा थियो। हामी त्यति बेला डडेलधुरा स्कुलमा पढ्थ्यौ,’उनले भने,‘आशा अझै मरेको छैन, काम पनि केही भएको छैन।’ यो समयमा २ जना प्रधानमन्त्री पश्चिमकै भइसकेका छन् तर कसैले यो परियोजनालाई पूर्णता दिन....