चेक बाेकेर दुई महिनादेखि सहकारीकाे चक्कर काट्दै बचतकर्ता, सञ्चालक सम्पर्कविहीन

सहकारीले रकम फिर्ता गर्ने भन्दै चेकसमेत थमाएको छ। तर, चेक साटिँदैन किनकी खातामै पैसै छैन। दुई महिनादेखि सहकारीका म्यानेजरलाई भेट्न खोज्दासमेत पाएका छैनन् बचतकर्ताले। ‘७२ हजारको चेक सटही भएको छैन, सहकारीमा जाँदा उक्त नामको खातामा पैसा....

पृथ्वीचोकको ट्राफिक भवनमा पाेखरा महानगरले चलायाे डोजर 

जीर्ण अवस्थामा रहेको भवन भत्काएकाे ठाउँमा ‘पोखरा घर’ निर्माण सुरु गर्ने पोखरा–९ का वडाध्यक्ष दिपेन्द्र मर्सानीले जानकारी दिए। निर्माण गरिने ‘पोखरा घर’मा आर्ट ग्यालरी, पुस्तकालय र घण्टाघर बनाउने महानगरको योजना रहेको उनले बताए। पोखरा घरको भुइँतलामा....

चितवनका किसानले गरे दूधको मूल्य बढाउनुपर्ने माग, उपभोग्य वस्तुको भाउ बढेकोमा चिन्ता

पत्रकार सम्मेलनमा चितवन जिल्ला दुग्ध उत्पादक सहकारी सङ्घका अध्यक्ष किशोर बगालेले दूधको मूल्य बढाउन र कच्चा पदार्थको मूल्यवृद्धिलाई रोक्न माग गरे।  जिल्लामा ३३ प्रतिशत दुग्ध उत्पादक किसान छन् भने यहाँ प्रतिदिन तीन लाख ५० हजार लिटर....

लुम्बिनी प्रदेशमा मन्त्रालय सङ्ख्या बढीमा १० रहने, कुन-कुन मन्त्रालय रहन्छन् ?

अघिल्लो सरकारले १३ मन्त्री, चार राज्यमन्त्री गरी १७ सदस्यीय मन्त्रिपरिषद् गठन गरेको थियो। यो पटक भने राज्यमन्त्री समेत नबनाइने बताइएको छ। लुम्बिनी प्रदेशका मुख्यमन्त्री लीला गिरीले आफूले शपथ ग्रहण गर्दा तीन सदस्यीय मन्त्रीपरिषद् गठन गरेका....

वीरेन्द्रनगर नगरकार्यपालिका सदस्य गुरुङले दोहोरो नागरिकता लिएको पुष्टि

६ महिना लामो अनुसन्धानपछि प्रशासनले गुरुङलाई दोषी ठहर गरेकाे हाे। गुरुङले जिल्ला प्रशासन कार्यालय सुर्खेतबाट २०४५ पुस २८ गते ११८७५ नम्बरको पहिलो नागरिकता र २०४९ साउन २१ गते १७१२२ नम्बरको दोस्रो नागरिकता लिएका थिए। दोषी....

आत्मदाहको प्रयास गरेकालाई बचाउन जानेकाे मृत्यु

पोखरा महानगरपालिका–१३ काहुँखोलास्थित संगीता सापकोटाको घरमा व्यवसाय गरेका कृष्णबहादुर क्षेत्रीले आत्मदाहको प्रयास गरेपछि उनलाई बचाउन गएकी सापकोटाको उपचारको क्रममा मृत्यु भएको जिल्ला प्रहरी कार्यालय कास्कीका प्रहरी निरीक्षक सुवाष तिमिल्सिनाले जानकारी दिए। क्षेत्रीले शरीरमा पेट्रोल खन्याएर....

कवाड उठाएर कच्चा पदार्थ पुर्‍याएका छाैं, कर छुट चाहिन्छ : व्यवसायी

नेपाल पुनः प्रयोग वस्तु व्यवसायी संघ रुपन्देहीको शनिबार बुटवलमा आयोजित पद हस्तान्त्रण तथा सफथ ग्रहण कार्यक्रममा बोल्ने व्यवसायीले सरकारसँग कर छुटको माग गरेका हुन्। कार्यक्रममा बोल्दै नेपाल पुनः प्रयोग वस्तु व्यवसायी संघ रुपन्देहीका अध्यक्ष भगवती....

नेपाली राजनीतिमा अमेरिकी हस्तक्षेप बढ्यो, अब एसपीपी पास गराउँछन् : नेता पोखरेल

‘चीनविरुद्व लड्न नेपालको भूमि प्रयोगका लागि अमेरिकाले विकासको नाममा एमसीसी संसदबाट पास गरायो,’ उनले भने, ‘अब अमेरिकाले एसपीपी परियोजना पास गराउने दाउमा छ।’ भारतविरुद्व लड्न अमेरिकाले नेपालमा आफूअनुकुलको सत्ता चलाउन खोजेको नेता पोखरेलको दाबी छ।....

केले अड्कायो लुम्बिनीको मन्त्रिपरिषद् विस्तार ?

गिरीले आफूसँगै एमालेकै चेतनारायण आचार्य र माओवादी केन्द्रकी कृष्णा केसीलाई बिनाविभागीय मन्त्री नियुक्त गरेका थिए। उनीहरूको मन्त्रालय नटुङ्गिँदा उनीहरू पनि अहिले कामविहीन भएका छन्। मन्त्री आर्चायले भने आफूहरू अहिले दाङमा मन्त्रालयको व्यवस्थापनका साथै कर्मचारी र....

लुम्बिनीमा हुने उप–निर्वाचनमा १ हजार मतभारको अन्तर!

गठबन्धनको साझेदार दल नागरिक उन्मुक्तिले पनि मनोनयन दर्ता गरेकाले राष्ट्रिय सभामा कसको पल्ला भारी हुन्छ भन्नसक्ने अवस्था छैन। ३०५ जना मतदाता रहेको लुम्बिनी प्रदेशमा राष्ट्रिय सभाको निर्वाचनमा प्रदेशसभा सदस्य, नगरपालिका, उपमहानगरपालिका, प्रमुख, उपप्रमुख र गाउँपालिका....

नेपालको विकासमा भारतको महत्त्वपूर्ण योगदान छ : मुख्यमन्त्री यादव

नेपाल र भारतबीच रोटीबेटीको सम्बन्धसँगै शिक्षा, स्वास्थ्यलगायतका क्षेत्रमा एकअर्काका पूरकसमेत रहेको उनले बताए। नेपाल–भारतको भाषा, संस्कृति, वेशभूषासमेत एकजस्तो भएको तथा एकअर्काको सुख, दुःखमा सहभागी हुँदै आएको उल्लेख गर्दै उनले भारतीय स्वतन्त्रताको आन्दोलनमा नेपालीहरूको समेत निकै....

बागमती प्रदेश मुख्य न्यायाधिवक्तामा नेपाल

प्रदेश प्रमुख यादवचन्द्र शर्माले मुख्यमन्त्री शालिकराम जम्मकट्टेलको सिफारिसमा मुख्य न्यायाधिवक्तामा ज्ञानेन्द्र नेपाललाई नियुक्त गरेका हुन्। प्रदेश प्रमुख शर्माले नेपालको संविधानको धारा १६० को उपधारा (२) बमोजिम सिन्धुपाल्चोक चौतारा साँगाचोकगढी नगरपालिका–१४ का नेपाललाई नियुक्त गरेका हुन्।....

बुटवलको १२औं नगरसभा सम्पन्न, विभिन्न ऐन र नीतिहरु पारित

पुस २१ गते सुरु भएको नगरसभाको १२औं अधिवेशनले जलस्राेत नीति, कर्मचारी दरबन्दी सम्बन्धि संगठन तथा व्यवस्थापन संरचना, स्वास्थ्य ऐन संसोधनसहित पारित गरेको हो।  अधिवेशनले बुटवलभित्र रात्रीकालीन बजार सञ्चालन, नदीजन्य पदार्थको अवैध उत्खनन् तथा चोरीनिकासीमा नियन्त्रण, नागरिक....

लुम्बिनीमा ९ दिनसम्म मोरारी बापुबाट ‘रामकथा प्रवचन’ हुने

९ दिनसम्म हुने प्रवचनमा भारत तथा नेपालका २ हजार बढि श्रद्धालुको सहभागिता रहने राम कथा प्रेम यज्ञ समिति, लुम्बिनीका संयोजक राजेश कुमार अग्रवालले जानकारी दिए। कार्यक्रमबारे जानकारी दिन बुधबार लुम्बिनीमा आयोजित कार्यक्रममा बोल्दै अग्रवालले प्रवचन....

बुटवल मालपाेतले बदर गर्‍याे ७ कठ्ठा जग्गाको दर्ता प्रमाणपत्र

बुटवलको वडा नं ११ मा रहेको कित्ता नं १९९ को ७ कठ्ठा तथा कित्ता नं १८७ को ४ कठ्ठा ५ धुर गरी ११ कठ्ठा ५ धुर आकडा जग्गा ९ व्यक्तिका नाममा दर्ता भएको थियो। तर....

एक महिनाभित्र विद्युतीय सवारी सञ्चालन सम्बन्धी मापदण्ड तयार गर्ने मन्त्री चुमानको निर्णय

त्यसैगरी गुरुयोजनामा आधारित योजना प्राथमिकीकरण गर्ने सम्बन्धी निर्णय गरेका उनले तनहुँको बुदसिंह मार्गमा पर्ने बन्दीपुर गाउँपालिका ६ कुचिलाफेद र देबघाट गाउँपालिका ३ तनहुँ जोड्ने सडक अन्र्तगत सेती नदीमा पुल निर्माण कार्य आरम्भको लागि प्रक्रिया अघि....

यी हुन् बागमती प्रदेश सरकारमा एमालेले पठाउने तीन मन्त्री

मकवानपुरका एकालाल श्रेष्ठ, काठमाडौंका केशव पोखरेल, ललितपुरका रामेश्वर श्रेष्ठलाई पठाउने निर्णय भएको एमाले नेता एवम् पूर्वमुख्यमन्त्री डोरमणि पौडेलले जानकारी दिए। यद्यपि मन्त्रालय भने अहिलेसम्म टुंगो लागेको छैन। १४ मन्त्रालयबाट ३ वटा कटौती गर्ने निर्णयसँगै मुख्यमन्त्री....

सुकुम्बासी आयाेगले नबाँडेकाे बुटवलको ११ कठ्ठा ५ धुर सार्वजनिक जग्गा कसरी पुग्याे व्यक्तिको नाममा?

बुटवल उपमहानगरपालिका ७ दिप नगरमा बस्दै आएकी पार्वती पाण्डेले जोतभोग गर्दै आएको भए पनि उक्त आंकडा जग्गा कृष्ण भुसाल जैसीका नाममा लालपुर्जा बनाएर बेचविखन भइरहेको छ। बुटवल वडा नं. ११ का वडा सदस्य नकुल शाहीले....

१४ बाट ११ मा झारियाे बागमती प्रदेशका मन्त्रालय

यसअघि मुख्यमन्त्री शालिकराम जम्कट्टेललाई प्रदेशका प्रमुख सचिव मुकुन्दप्रसाद निरौलाको संयोजकत्वमा गठन गरिएको पाँच सदस्यीय कार्यदलले मन्त्रालय घटाउने सुझावसहित मुख्यमन्त्रीलाई प्रतिवेदन बुझाएको थियो। सो प्रतिवेदनमा बागमती प्रदेशमा १४ मन्त्रालयलाई घटाएर ११ मन्त्रालय बनाउन उपयुक्त हुने सुझाव....

गण्डकीका नवनियुक्त तीन मन्त्रीले लिए शपथग्रहण, कसलाई कुन मन्त्रालय?

मंगलबार मुख्यमन्त्री खगराज अधिकारीले माओवादी केन्द्रका रेशमबहादुर जुग्जाली तथा एमालेका रोशन गाहामगर र वेदबहादुर गुरुङलाई मन्त्री नियुक्त गरेका थिए। यसअघि एमालेकी सीता सुन्दास, माओवादीका हरिबहादुर चुमान र राप्रपाका पञ्चराम तमु मन्त्री नियुक्त भइसकेका थिए। मंगलबार....