सोमबार रातीदेखि अवरुद्ध रुपन्देहीको तिलोत्तमा मतगणना सुरु 

निर्वाचन अधिकृतको कार्यालयमा बुधबार बसेको बैठकले बुधबार साँझदेखि नै मतगणना सुचारु गर्ने गरी सहमति गरेको हो। सहमति अनुसार गणना हुँदै गरेको वडा नं.२ र १६ को पुनः गणना गरिने छ। ती दुई वडाको पुनः गणनाको....

एमालेकै मत रेनुलाई जान थालेपछि झस्किए एमाले नेता, रेनुको मतान्तर बढेको बढ्यै

प्रारम्भमा कांग्रेसका बागी उम्मेदवार जगन्नाथ पौडेलले रेनुलाई जान सक्ने मत राम्रैसँग रोके पनि वडा नम्बर ५ पछि भने त्यो सङ्ख्या घटेको मात्रै हैन कि वडाका उम्मेदवारहरूमा ५ भोट सूर्यमा परेका मतपत्रमा मेयरको उम्मेदवारको मत भने....

लुम्बिनी प्रदेशका ६९ स्थानीय तहको नतिजा सार्वजनिकः कुन पार्टीले कति पालिका जिते? 

नेपाली कांग्रेसले अहिले सम्म ३१ पालिकामा विजयी भएको छ। माओवादी २१ पालिकामा विजयी हुँदा एमाले जम्मा १५ पालिकामा विजयी भएको छ। २ पालिकामा जनमोर्चाले विजय हासिल गरेको छ। १२ जिल्ला रहेको प्रदेशमा गुल्मी, रोल्पा, बर्दिया....

रुपन्देहीको देवदहमा एमाले विजयी

देवदह नगरपालिकाको नगर प्रमुखमा ध्रुव खरेल र उपप्रमुखमा विद्यालक्ष्मी गुरूङ निर्वाचित भएका हुन्। खरेलले कांग्रेसका निवर्तमान मेयरसमेत रहेका गठबन्धनका उम्मेदवार हीराबहादुर खत्रीलाई पराजित गरेका हुन्। विद्यालक्ष्मी गुरुङ दोस्रो पटक उपप्रमुखमा निर्वाचित भएकी हुन्।  प्रमुखमा ध्रुव....

बुटवलमा बम विस्फोट गराउने तीन जना पक्राउ

प्रहरीले घटनाका मुख्य योजनाकार अर्घाखाँची मालारानी गाउँपालिका वडा नंं ९ का २७ बर्षिय सुरेश खनाल, इलाम सूर्योदय गाउँपालिका फणिन्द्र गरतौला र कुमार श्रेष्ठलाई पक्राउ गरिएको जिल्ला प्रहरी कार्यालयका प्रमुख रविन्द्र रेग्मीले जानकारी दिए। उनीहरूलाई बुटवल....

एमालेको विजय जुलुसमा हिँडेको मिनी ट्रक दुर्घटनाः २४ जना घाइते, ६ को अवस्था गम्भीर

मतगणना स्थलबाट एमालेको विजय जुलुससँगै निस्किएको गाडी सिद्धार्थनगर–१० को शंकरपुरमा लु १ ख ८०७८ नम्बरको मिनि ट्रक दुर्घटनामा हुँदा र २४ जना घाइते भएका छन्। घाइतेमध्ये ६ जनाको अवस्था गम्भीर छ। सिद्धार्थनगर नगरपालिका–१० का ३५....

पोखरा -५ को वडाध्यक्षमा एमालेका बराल विजयी 

त्यसै गरी खुल्ला सदस्यमा गोविन्द्र प्रसाद पराजुली र मणीराम बराल विजयी भएका छन्। महिला सदस्यमा कल्पना कुमारी थापा र महिला दलित सदस्यमा हरिमाया विश्वकर्मा विजयी भएका छन्। उनीहरू सबै एमालेबाट उम्मेदवार बनेका थिए।  

एकपक्षीय प्रमाण हेरेर सिद्ध बाबालाई बलात्कार मुद्दामा सफाइ दिएको मुद्दा उल्टियो

पुनरावेदनको अपिलमा सुनुवाइ गर्दै मङ्गलवार उच्च अदालत विराटनगरको न्यायाधीशद्वय सत्यमोहन जोशी थारु र किरणकुमारी गुप्ताको संयुक्त इजलासले जिल्ला अदालतको फैसला बदर गर्दै मुद्दाको पुन सुनुवाइ गर्न आदेश दिएको छ। अदालतको आदेशमा असार १४ को पेशी....

सुर्खेतका दुई पालिकामा कांग्रेसले जित्यो, एकमा एमाले 

भण्डारीले ५९०९ मत ल्याउँदा उनका निकटतम प्रतिद्वन्द्वी नेकपा एमालेका धनबहादुर थापाले ५११८ मत ल्याएका छन्। पञ्चपुरीमा कांग्रेसले वडा नम्बर२,३,५,७,८,९,१० र११ गरी ८ वटा वडा  जितेको छ भने एमालेले २ वटा वडा जितेको छ। यस्तै माओवादीले वडा....

कास्कीको मादीमा कांग्रेसका देवीजंग विजयी 

उपाध्यक्षमा एमालेकी कल्पना गुरुङले पाँच हजार ८ सय २८ मत ल्याएर विजयी भएकी छन्। उनका प्रतिस्पर्धी नेकपा माओवादी केन्द्रका लालबहादुर गुरुङले पाँच हजार ६ सय १६ मत पाएका छन्। मादीमा कांग्रेसले ७, एमालेले ३ र....

अझै सुरु भएन तिलोत्तमाको मतगणना

मतगणनामा बसेका गणकहरूको मत र निर्वाचन कार्यालयका कर्मचारीहरूले सार्वजनिक गर्ने मतमा फरक परेपछि गठबन्धन दलहरूले विरोध गरेका हुन। तिलोत्तमामा चुनावमा सहभागी नेपाली कांग्रेस, नेकपा माओवादी केन्द्र, नेकपा एकीकृत समाजवादी, राष्ट्रिय जनमोर्चा, जनता समाजवादी पार्टी, जनमुक्ति पार्टी....

अर्घाखाँचीको भुमिकास्थानमा एमालेलाई हराउँदै जनमोर्चा विजयी

प्रतिस्पर्धी थापाले ७५२४ मत प्राप्त गरेका छन्। उपप्रमुखमा भने माओवादीका बालकृष्ण बञ्जाडे विजयी भएका छन्। बञ्जाडेले ७५५८ मत प्राप्त गरे। उनका प्रतिस्पर्धी एमालेकी बसन्ता पौडेलले ६८६४ मत पाइन्।

बुटवल उपमहानगरपालिकामा पाण्डेले बढाए मतान्तर, उपमेयरमा एमाले अगाडि

त्यसैगरि उप प्रमुखमा भने एमालेकी साबित्रा अर्यालले मतान्तर बढाउँदै अग्रता कायम राखेकी छन्। उनले ८ हजार ८१४ मत पाउँदा गठबन्धनबाट एकीकृत समाजवादी उम्मेदवार चिनबहादुर गुरुङको ६ हजार ३७६ मत आएको छ। एमाले उम्मेदवार भट्टराईको गृह वार्ड....

सुदूरपश्चिमका ५१ पालिकाको अन्तिम परिणाम सार्वजनिक (सूचीसहित)

निर्वाचन अधिकृतको कार्यालयबाट प्राप्त विवरणअनुसार मंगलबार दिउसो ३ बजेसम्म प्रदेशका ५१ पालिकाको अन्तिम नतिजा आएको छ। अहिलेसम्म नेपाली कांग्रेसले २१ स्थानीय तहमा जित निकालेको छ। यस्तै नेकपा एमालेले १८ र नेकपा माओवादी केन्द्रले ११ पालिकामा....

कैलालीको गोदावरीमा निर्वाचन अधिकृतको कार्यकक्षमा स्वस्तिक छाप भेटिएपछि गणना स्थगीत

एमालेले सत्तारुढ गठबन्धनले चुनावमा धाधँली गर्ने उद्देश्यले स्वस्तिक छाप निर्वाचन अधिकृतको कार्यालयमा फेला परेको भन्दै विरोध जनाएको छ। उक्त स्वस्तिक छाप फेला परेको कोठामा गठबन्धन निकटका मानिने गोदावरी नगरपालिकाका एक जना कर्मचारी समेत भेटिएकाले छाप....

धनगढी उपमहानगरमा स्वतन्त्र उम्मेदवार हमाललाई दोब्बर बढी मतको अग्रता

दिउसो ३ बजे सार्वजनिक गरिएको विवरणअनुसार मेयरमा स्वतन्त्र उम्मेदवार गोपाल हमालले अग्रता फराकिलो बनाउँदै लगेका छन्। उनले ७ हजार ८१६ मत पाएका छन्। यस्तै गठबन्धनबाट नेपाली काँग्रेसका उम्मेदवार नृपबहादुर वडले ३ हजार ८७१ र नेकपा....

गठबन्धनलाई हराउँदै गुल्मीको मुसिकोटमा एमाले विजयी

त्यसैगरी उपप्रमुखमा एमालेका गंगा श्रेष्ठ ७ हजार ११ मत ल्याएर विजयी भएकी छन्। नगरप्रमुखमा निकटतम प्रतिस्पर्धी नेपाली कांग्रेसका हरिनारायण सापकोटाले ६ हजार ६ सय ६ मत ल्याए भने उपप्रमुख एकीकृत सामाजवादीका श्रीराम महत ६ हजार....

३३ सय मतले पछि छन् बुटवलमा एमालेका भट्टराई

नेकपा एमालेका बाबुराम भट्टराईले सात हजार ८२ मत प्राप्त गरेका छन्। पछिल्लो प्राप्त तथ्यङ्कमा भट्टराई पाण्डेभन्दा तीन हजार ३२९ मतले पछि परेका छन्। यसैगी राप्रपाका मृगेन्द्र शेरचनले दुई हजार ६४ मत प्राप्त गरेका छन्। उपमेयरमा....

कालिकोटको पलातामा माओवादीबाट अध्यक्ष उपाध्यक्ष विजयी 

निर्वाचन आयोगको तथ्यांक अनुसार माओवादी उम्मेदवार विष्णु बहादुर रोकाया २ हजार २९२ मतका साथ विजयी भए।  नेपाली कांग्रेसका केशर सिंह बमले १ हजार ४५६ मत प्राप्त गरे। एमालेकी अनन्त विश्वकर्माले १ हाजर ४३२ मत प्राप्त....

रुपन्देहीको देवदहमा एमालेका खरेलले अग्रता कायमै

शुरुवात देखि अग्रता लिइरहेका खरेले अहिले पनि अग्रता कायम राखेका छन्। पछिल्लो मत परिणाम अनुसार एमाले मेयर पदका उम्मेदवार खरेल ५४८३ र नेपाली काग्रेसका मेयरका उम्मेदवार हिराबहादुर खत्रीको ५२५४ मत प्राप्त गरेका छन्। देवदहमा अहिले....