बुटवलको ‘दशैं सस्तो बजार’मा २ करोड २५ लाखको कारोबार

दैनिक उपभोग्य सामानको ३२ वटा स्टल राखिएको बजारमा नयाँ नोटको सहटी समेत गरिएको संघका अध्यक्ष उज्ज्वलप्रसाद कसजूले जानकारी दिए। उनका अनुसार ग्लोबल आइएमई बैंकको सहजीकरणमा नेपाल राष्ट्र बैंकका उपलब्ध गराएको १ करोड ५० लाख नयाँ....

गण्डकी प्रदेशका मन्त्री थापाले सांसद हुञ्जेल ५८ लाख खर्च गरे, कार्यकाल उपलब्धिमूलक नभएको पनि स्वीकारे

मन्त्री थापाले बताएअनुसार उनी सांसद निर्वाचित भएदेखि हालसम्म विकास निर्माण र सामाजिक कार्यमा ५८ लाख २९ हजार खर्च गरेका छन्। बिहीबार पत्रकार सम्मेलनको आयोजना गरी मन्त्री थापाले २०७४ मा निर्वाचित भएदेखि २०७८ चैत्रसम्ममा ५८ लाख २९ हजार ६६....

निको भएको छैन प्रहरी र माओवादीबाट सामूहिक बलात्कारमा परेकाहरूको घाउ, "न्यायका लागि कोसँग अनुरोध गरौं?"

श्रीमतीमाथि बलात्कार भएको देखेर किन यस्तो गरेको भन्दै उनका श्रीमान् कोठाभित्र गए। उनलाई पनि प्रहरीले कुटपिट गरी घाइते बनाए। ‘द्वन्द्वले मेरो सिउँदोको सिन्दूर पुछियो, काख रित्तियो। हिरासतमै बलात्कारको सिकार भएँ’, मंगलीले भनिन्, ‘हाम्रो पीडा....

बालेनको सिको गर्दै पोखराका मेयर, सुरु गरे अन्डरग्राउन्ड खालि गराउने अभियान

बुधवार पोखरा महानगरपालिकाका प्रमुख धनराज आचार्यले सिर्जनाचोक व्यवसायीs भवनको भूमिगत पार्किङमा सञ्चालन गरिँदै आएका पसललाई हटाएर अभियान सुरु गरे। महानगरमा निर्माण गरिएका भूमिगत पार्किङ सहितका कतिपय भवनहरूले प्रयोजन विपरीत प्रयोग गरिरहेका बेला बढ्दो सवारी चापसँगै पार्किङको....

बलात्कारपछि पेचकसले घोचेर हत्या गरेको आरोपमा पक्राउ

प्रहरीले अन्सारीमाथि महिलाको बलात्कार गरेर पेचकसले घाँटी, छाती र पेटमा घोचेर मारेको आरोप लगाएको छ। महिलाको शव बाँसघारीमा फेला परेको थियो। जिल्ला प्रहरी कार्यालय महोत्तरीका प्रहरी उपरीक्षक कृष्णप्रसाद पङ्गेनीका अनुसार घटनास्थलमा मृतकको लुगाफाटा च्यातिएको, सुरुवालको....

‘समाचार पढेर आफै लाज मान्नु पर्ने’ भनेपछि बुटवलका मेयर विवादमा

उपमहानगरपालिकाले स्थानीय तहको निर्वाचनपछि चार महिनाको अवधिमा भएका प्रगति सार्वजनिक गर्न बुधवार आयोजित पत्रकार सम्मेलनमा पत्रकार डिबी सुस्लिङले नगर प्रमुखले आफू र आफ्नो समाचारलाई नकारात्मकता बुझ्ने र लिने गरेको प्रतिक्रिया दिएका थिए। नगर प्रमुख पाण्डेले....

‘पूर्व’ भइसकेका सांसदलाई लुम्बिनी प्रदेश सभाले विदाइ गर्ने, एमालेद्वारा बहिस्कार

आचारसंहिता लागू भइसकेको र सांसदहरू ‘पुर्व’ भइसकेको अवस्थामा पुनः सांसदको हैसियतमा विदाइ कार्यक्रममा उपस्थित हुन नसकिने एमाले नेता भुमिश्वर ढकालले बताए। आचारसंहिता विपरीत राखिएको कार्यक्रममा एमालेबाट यसअघि सांसद भएका कोही पनि सहभागी नहुने उनको भनाइ....

सात सय आवेदकको ३८ लाख रूपैयाँ खोइ कृषि मन्त्रालय?

करारमा कर्मचारीका लागि आवेदन माग गर्दा कृषि तथा इन्जिनियरिङ्ग सेवा अधिकृतको लागि १ हजार रूपैयाँ र सहायक पदका लागि ५ सय रूपैयाँ दस्तुर समेत तिरेका आवेदन कर्ताहरूले २ वर्षसम्म कर्मचारी छनोट नहुँदा दस्तुर बापत उठाएको....

बुटवलको सिद्धार्थ बाल तथा महिला अस्पताल तीन सय शय्यामा स्तरोन्नत्ति

एशोशिएशन अफ मेडिकल डक्टर्स अफ एशिया (आम्दा) ईन्टरनेशनलका अध्यक्ष सिगेरू सुगानामीको उपस्थितिमा बसेको अस्पताल सञ्चालक समितिको बैठकले अस्पतालको स्तरोन्नति गर्न निर्णय गरेको हो। आम्दा नेपाल, बुटवल उपमहानगरपालिका र बुटवल उद्योग वाणिज्य संघ रुपन्देहीको त्रिपक्षीय सहमतिमा....

३५ हजार तस्वीर लिएर ड्रोनबाट नापियो मोतीपूर औद्योगिक क्षेत्रको जग्गा

बुटवल १७ रानीगञ्जस्थित जनशक्ति प्राथमिक विद्यालय नजिकैबाट सुरु भएको जग्गा नापजाँचको काम ११ दिनमा पूरा भएको मोतीपूर औद्योगिक क्षेत्रको जग्गासम्बन्धी समस्या समाधान र सहजीकरण कार्यदलका संयोजक उमाकान्त चपाईले जानकारी दिए। नापजाँचको क्रममा ड्रोनबाट ३५ हजार....

बागमती प्रदेश सरकारले यस वर्षलाई 'घुमफिर वर्ष'को रूपमा मनाउने

बागमती प्रदेश सरकारले विश्व पर्यटन दिवसका अवसर आज घुमफिर वर्ष २०७९-८० को शुभारम्भ गर्दैछ। बागमती प्रदेशको संस्कृति तथा पर्यटन मन्त्रालयले चितवनको सौराहाबाट घुमफिर वर्ष घोषणा गर्न लागिएको जानकारी दिएको छ। कोभिड- १९ ले पर्यटन क्षेत्रलाई....

देवदहमा १० शय्याको नगर अस्पताल सञ्चालनमा

आफ्नै भवन भएपछि ५ शय्या थप गरेर १५ शय्याको अस्पताल बनाइने नगरप्रमुख धुब्रप्रसाद खरेलले जानकारी दिए। आफ्नो निर्वाचनको घोषणपत्र अनुसार नै अस्पताल सुरु गरिएको भन्दै उनले विशेषज्ञ सेवाहरू क्रमशः थप्दै जाने बताए। त्यसैगरी, उप–प्रमुख विद्यालक्ष्मी....

गण्डकी प्रदेश सभाकाे पाँच वर्ष : ९२ लाख चियामा मात्र, गुरुङले अझै छाेडेनन् मुख्यमन्त्री हुँदाकाे गाडी

प्रदेश स्थापनाको पहिलो वर्ष ०७४/०७५ मा प्रदेशसभा सदस्य सहितका पदाधिकारीको पारिश्रमिक र सेवासुविधाबापत १ करोड ३८ लाख ११ हजार १ सय ८८ रुपैयाँ खर्च भएको थियो। कोभिड–१९ को संक्रमण वृद्धि भएर लकडाउन गरेको समयमा....

देवदहकी उपमेयरमाथि कांग्रेसका वडाध्यक्षसँग मिलेर आफ्नै पार्टीका मेयरलाई असहयोग गरेको आरोप

मेयरका पक्षकाहरु उपमेयरले मेयरलाई असफल बनाउन लागेको दाबी गरिरहेका छन् भने उपमेयर आफूले सहयोग नै गरिरहेको दाबी गर्छिन्। ‘मैले नगरप्रमुखलाई असहयोग गरे भनेको सुन्दा म नै अचम्ममा परे। यो नभएको हल्ला मात्र हो’उनले दाबी गरिन्।....

१४ लाखको खानेपानीको पाइप चोरी गर्दागर्दै पक्राउ परे मादीका वडा सदस्य

खानेपानीको पाइप चोरी भएको भन्ने सूचनाको आधारमा वडा प्रहरी कार्यालय रामबजार पोखराबाट खटिएको प्रहरी टोलीले ग १ त ५१३७ नम्बरको ट्याक्टरमा लोड गरेर मादी गाउँपालिका–५ तर्फ ल्याउँदै गरेको अवस्थामा मादी गाउँपालिका वडा नम्बर १ का....

गण्डकी सरकारले घटायो यातायात र मालपोतमा बढाएको कर, टु‌ङ्गियाे मुख्यमन्त्री-अर्थमन्त्री टकराव

बैठकले आर्थिक ऐन, २०७९ को अनुसूची १ को (क) अन्तर्गत घरजग्गा लगायत रजिस्ट्रेसन शुल्क र घरजग्गा रोक्का शुल्क विगतका वर्षहरूकै कायम रहने निर्णय गरेको मुख्यमन्त्रीको सचिवालयले जनाएको छ। प्रदेश सरकारले चर्को रूपमा कर वृद्धि गरेपछि....

चुनावको मुखमा कर घटाउने 'मुड'मा मुख्यमन्त्री पाेखरेल, अर्थमन्त्री मान्दै मान्दैनन्

माओवादी केन्द्रबाट अर्थमन्त्री बनेका रामजी बरालले मुख्यमन्त्रीको निर्देशन विपरीत २०७९/०८०को बजेटमा सवारी, सम्पत्ति, घरजग्गा रजिस्ट्रेसन पास लगायतमा ठूलो मात्रामा कर बढाएपछि मुख्यमन्त्री पोखरेल र बरालबीच टकराब छ। अर्थमन्त्री बरालले सांसद विकास कोषमार्फत बजेट दिन मन्त्रिपरिषद्ले....

पुर्जी जारी भएको एक महिनामा पनि पक्राउ परेनन् बैजु, अख्तियार र सम्पत्ति शुद्धिकरणमा उजुरीका चाङ

गुप्ताको योजनामा गत २२ असारमा जिल्ला प्रहरी कार्यालय पश्चिम नवलपरासीबाट खटिएको प्रहरीले रामग्रामको पिपरहियाबाट भारतीय नागरिकद्वय ४० वर्षीय रामा गुप्ता र उनका सहयोगी जितेन्द्र पासवानलाई लागु औषध कारोबार गरेको आरोपमा पक्राउ गरेको थियो। तर, प्रहरी....

बुटवलमा १५औं राष्ट्रिय औद्योगिक मेला हुने, तयारी तीव्र

‘संमृद्ध नेपाल निर्माणको आधार, स्वदेशी उद्यमशिलताको विस्तार’ भन्ने मूल नाराका साथ आयोजना हुन गइरहेको प्रदर्शनीका लागि रूपन्देही उद्योग संघले नेपाल उद्योग परिसंघ र लुम्बिनी प्रदेश उद्योग परिसंघसँग सहकार्य गर्दैछ। नेपाल भित्र रहेका स्वदेशी उत्पादन र....

लुम्बिनी प्रदेश सभाका पाँच वर्ष : सत्ता र प्रतिपक्षको बसाइ फेरियो, राजधानी तोक्नु नै मुख्य उपलब्धि

पहिलो अधिवेशन ०७४ माघ २१ गतेदेखि ०७५ वैशाख २५ गतेसम्म चल्यो। जसमध्ये १२ दिनमा २२ वटा बैठक २ घण्टा २ मिनेट चल्यो। दोस्रो अधिवेशन ०७५ वैशाख ३१ गतेदेखि ०७५ साउन २४ सम्म चल्यो। २७ दिन....