भरतपुर अस्पतालको ३२ करोडको एमआरआई खरिदमा सप्लायर्सको स्वार्थमा स्पेसिफिकेशन बदलेकै बदल्यै

निश्चित कम्पनीको एमआरआई मेसिनसँग मिल्नेगरी लक्ड प्राविधिक स्पेसिफिकेशन तयार गरेर खरिद प्रक्रिया अगाडि बढाएपछि टेण्डर नपाउने केही सप्लायर्स विरोधमा उत्रिए। एउटा मात्रै निश्चित कम्पनीको मेसिनसँग मात्रै मिल्नेगरी प्राविधिक स्पेसिफिकेशन बनाएर खरिद प्रक्रिया अगाडि बढाएको....

रविको कामले पाँच कानून आकर्षित, हुनसक्छ पाँच वर्ष कैद

उनले नेपाली राहदानी प्रयोग नगरेको दावी गरेका छन्। तर, अध्यागमन विभागको रेकर्डले उनले झुट बोलेका पुष्टि हुन्छ। उनले अमेरिकी नागरिककै हैसियतमा २०७२ जेठ १३ मा निष्क्रिय भइसकेको नागरिकता प्रयोग गरेर नेपाली राहदानी निकालेका थिए। उनले....

नागरिक उन्मुक्तिका सांसद अरुण आगजनीमा ६ महिना कैद सजाए पाएका दोषी, १३ वर्षदेखि 'फरार'

उकेराको खोजविनमा अदालतले दोषी ठहर गरेका अरुण र कैलाली २ का सांसद अरुण एकै व्यक्ति भएको पुष्टि भएको छ। निर्वाचन आयोगमा बुझाएको विवरणमा उनको स्थायी ठेगाना कैलाली लम्की चुहा नगरपालिका गिधिनिया उल्लेख छ। २०७० वैशाख....

सहयोगको आवरणमा विकास बोर्डको बदमासी, आफू निकटलाई बाँड्छ हरेक वर्ष ५० लाख

उकेराले सूचनाको हक प्रयोग गरेर मागेको पाँच वर्षसम्मको कागजातअनुसार बोर्डले विभिन्न अवार्ड र महोत्सवका लागि कराेडौं रकम वितरण गरेकाे देखिन्छ। अधिकांश नामै नसुनिएका संस्था छन्। एकाध कार्यक्रम र महोत्सवबाहेक रकम बाँडेर बोर्डले व्यर्थमा सरकारी सम्पत्ति दोहन....

अदालतको इजलासमा सेलिब्रिटी सिन्ड्रोमको छायाँ, नाबालिग बलात्कारमा प्रमाणमाथि पीडकको हैसियत हावी

यो दुवै मुद्दामा पीडित र पीडित पक्षका साक्षीबाट अदालतमा बयान बदलिएको थियो तर बदलिएको बयानले प्रमाणको पुष्टि गर्न सकेको थिएन। पीडि तपक्ष होस्टायल बनेको प्रष्टै देखिएको थियो। बलात्कारको मुद्दामा पीडित होस्टायल भए पनि पीडकले उन्मुक्ति....

पाँचतारे होटल टाइगर प्यालेसले सार्वजनिक जग्गा मिचेर संरचना बनाएको पुष्टि, लगानी रकम समेत दुरुपयोग गरेपछि बैंक डुब्ने जोखिम

सार्वजनिक जग्गामा निर्माण भएका संरचना खाली गरी उक्त जग्गा पुनः सार्वजनिक प्रयोगमा ल्याउन माग गर्दै चार वर्षअघि लुम्बिनी नलकुप उपभोक्ता संघ रुपन्देहीको तर्फबाट संघका अध्यक्ष थानेश्वर घिमिरेले जिल्ला अदालतमा मुद्दा दायर गरेका थिए। जिल्ला अदालत....

गृहमन्त्री रविले नागरिकताबारे अदालत र आयोगलाई ढाँटे, नागरिकताको डिजिटल रेकर्डमा छेडखानीको शङ्का (प्रमाणसहित)

सर्वोच्च अदालतमा पठाइएको फाइलमा रहेको गृहको पत्र, प्रेस काउन्सिल नेपालमा रवि गैर नेपाली नागरिकको रूपमा नेपालमा रहेर श्रम ऐन र अध्यागमन ऐन उल्लंघन गरेर नेपाली नागरिक झैँ टेलिभिजनमा कार्यरत रहेको उजुरी सम्बन्धी देखिन्छ। श्रम स्वीकृति लिएको....

अँध्यारो काठमाडौँ– ३ : पहिला सवारी दुर्घटनाको कारण मापसे अहिले अन्धकार काठमाडौँ

तर अँध्यारोमा त्यसले न दुर्घटना र अपराधमा संलग्न सवारीको प्रस्ट प्रमाण खिच्नै सक्दैन। दुर्घटना गराएर सवारी भागेको सूचना आउँछ। भाग्ने सवारी फेला पार्नै मुस्किल हुन्छ। सवारी नियम उलङ्घन अनुगमन त कठिन भयो नै यसले सवारी....

सामाजिक सञ्जालभरी आफ्नो गीतको लत बसाएर भाइरल बनेका गायक तिलक सोध्दैछन्- ‘के लत बस्यो मलाई, कहिले सुधार हुन्छ!’

उनले गाएको गजलको ‘साथी रहेछ दुख हरपल सवार हुन्छ, सुख पाहुना रहेछन् छुट्नै हतार हुन्छन्’ अनि ‘के लत बस्यो मलाई, कहिले सुधार हुन्छ, एक दिन तिमी नबोल्दा यो दिल बिमार हुन्छ’ भन्ने लाइन प्राय नेपाली टिकटक....

सम्पत्ति शुद्धीकरणमा छानबिनमा रहेका वैदेशिक रोजगार व्यवसायी डोलप्रसाद रास्वपाबाट बने श्रममन्त्री

संसदीय दलको बैठक राखेर मन्त्री नियुक्तिको अधिकार आफूमा लिएका उनले नेपालीसँग पैसा लिएर विदेश पठाउन  र सम्पत्ति शुद्धीकरण विभागको अनुसन्धानमा संलग्न व्यक्तिलाई नै श्रममन्त्री बनाएका हुन्। अर्याल रास्वपाको समानुपातिकबाट सांसद बनेका थिए। पार्टीको चुनावको समयमा....

भाइरल हुने मनोविज्ञानले सेती खाेंचमा बगेको मानवता

पोखराको विमान दुर्घटनाको विषयमा सामाजिक सञ्जालमा सम्प्रेषण भएका फोटो तथा भिडियो त एउटा घटना मात्रै हो। पछिल्लो समय अन्य कयौं संवेदनशील अवस्थाका फोटो तथा भिडियोसमेत सामाजिक सञ्जालमा पोष्ट हुने गरेको देखिन्छ। दुर्घटनाको विभत्स र संवेदनशील....

राजनारायणको स्टिङ अप्रेशन गर्ने पूर्व राष्ट्रिय खेलाडीको बयान ' मिठाइको पकेटमा ७८ लाख मगाए, भिडियो देखेपछि आत्तिँदै म बर्बाद हुन्छु भने'

यो प्रकरण कुनै सरकारी निकायले सार्वजनिक गरेको हैन। पाठकको स्टिङ गरेका थिए मार्सल आर्ट्सका एक राष्ट्रिय खेलाडीले। सार्वजनिक भएको अडियोले नै अख्तियारको दुरुपयोग गर्नेहरुविरुद्ध अनुसन्धान गर्ने आयोगकै आयुक्त जस्तो महत्त्वपूर्ण पदमा बसेकाले अख्तियारी दुरुपयोग गरेको....

सरकारमा दल बदलिए लगत्तै मुड चेन्ज, कानुन हैन सत्ताको अनुहार हेर्छन् कर्मचारी

संसदीय अङ्क गणितको आधारमा आउने अस्थायी सत्ता बदलिएसँगै यिनीहरूको व्यवहार पनि बदलिन्छ आम नागरिकले थाहा पाउने गरी। मङ्गलवारको संसद्को दृश्य हेरौँ। हत्या अभियोगमा अदालतबाट पक्राउ आदेश जारी भएका एमाले सांसद लक्ष्मी महतो कोइरी मङ्गलवार प्रतिनिधि सभामा....

अँध्यारो काठमाडौं-२ : बत्ती नबल्ने तर पोलमा विज्ञापन भने राख्ने गरेपछि महानगरले रद्द गर्‍यो सम्झौता

’दश वर्ष सम्मको सम्झौता भए पनि उहाँहरूले सम्झौता अनुसारले काम नगरे सम्झौता रहिरहन्छ भन्ने छैन’ उकेरासँग कुरा गर्दै उनले भने, ’कम्पनीले बत्ती बालेसम्म सम्झौता कायम हुने हो। बत्ती नबलेको दिनदेखि सम्झौता स्वतः खारेज भयो। यसमा....

नौ ठूला भ्रष्टाचार काण्डका नौ खेलाडी सत्ताधारी दलमै : प्रधानमन्त्रीदेखि सांसदसम्म आउलान् छानबिनमा !

एमाले अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीको प्रधानमन्त्रीकालमा भएका वाइडबडी खरिद, यतिलाई नेपाल ट्रस्टको जग्गा भाडामा दिएको, ओम्नीलाई स्वास्थ्य सामाग्री खरिद लगायतका ठूला भ्रष्टाचारका घटनाहरू सार्वजनिक भए।सेक्युरिटी प्रेस खरिदमा देखिएको ७० करोडको चलखेलका घटना एमाले नेतृत्वको सरकारमा भएको....

पठाओ र इनड्राइभर राइडरको अनुभव : सेक्स एपमा बदलिँदैछ राइड शेयरिङ एप

घरमा श्रीमती र छोराछोरी भएका उनले नमीठो अनुभव बाँडे। ‘खै कसले हो कुन्नी, मेरी श्रीमतीलाई तिम्रो बुढो त राम्रा केटीहरू पछाडि राखेर शहर डुल्छ भनिदिएछन्। जसोतसो बुढीलाई सम्झाएँ,’ उनले थपे, ‘तर केटाहरू (अन्य पठाओ गर्ने....

अँध्यारो काठमाडौं -१ : महानगरसँग सम्झौता गरेको कम्पनी भन्छ- ‘झलल बलिरा छ त!’

त्रिपुरेश्वर, सुन्धारा, जमल, लैनचौर, सोह्रखुट्टे, दरबारमार्ग हुँदै नागपोखरी जाने बाटो, चुच्चेपाटी, चाबहिल, मित्रपार्क, गौशाला, तिलगङ्गा, एयरपोर्ट हुँदै तिनकुने जाने बाटो, पुतलीसडक, अनामनगर, थापागाउँ, नयाँबानेश्वर, सिंहदरबार, बागबजार र पद्मोदयमोड जताततै अँध्यारो छ। यसबाहेकका विभिन्न चोकको भित्री सडकमा....

कीर्तिमानी आरोही पुर्जा बेलायती नागरिक भएको पुष्टिसँगै नागरिकता निष्क्रिय गराउँदै  गृह प्रशासन, राहदानी दुरुपयोगमा विभाग मौन

कुनै नेपाली नागरिक अन्य कुनै देशको नागरिक बने लगत्तै उसको नाममा जारी नेपाली नागरिकता स्वतः निष्क्रिय हुने कानुनी प्रावधान छ। तर पुर्जाले कमजोर सरकारी संयन्त्रबाट लाभ लिँदै नेपालमा बेलायतको नागरिकको रूपमा भिजिट भिसामा आएर यता....

‘संस्थानका अधिकांश प्रबन्ध निर्देशक फटाहा मात्रै नियुक्ति भए’

सार्वजनिक संस्थान जसमा सरकारको लगानी छ। उल्टो ऋण पनि दिनुपर्ने। त्यही पनि हिरिकहिरिक भएर चल्नै सकेको देखिँदैन। किन यस्तो हुन्छ? संसारभर नै हेर्ने हो भने व्यवसाय सार्वजनिक संस्थानभन्दा निजी क्षेत्र सफल भएका छन्। यसो....

कीर्तिमानी आरोही निर्मल पुर्जाको आपराधिक काम: कानुन छल्दै २ देशको नागरिकता, २ देशको पासपोर्ट

१४ वटा उच्च हिमालको आरोहण लगायतका गिनिस वर्ड रेकर्ड बनाएका ती रेकर्डहरूमा उनको राष्ट्रियता नेपाली उल्लेख छ। उकेराले प्राप्त गरेको प्रमाण अनुसार उनले सन् २०१२ जुन २८ मा बेलायती पासपोर्ट बनाएका थिए। सो पासपोर्टमा उनको....