चिकित्सा शिक्षा आगोगले जारी गर्‍यो पूर्वमनोनयनको सूचना

‘आयोगले पूर्वमनोनयनको सूचीमा सूचिकृत भएका उमेद्वारले असोज ७ गतेभित्र आफू पूर्वमनोनयनमा परेको सिटमा अध्ययन गर्न सहमत वा असहमत भए सो को जानकारी अनिवार्य रूपमा आयोगलाई आफ्नो अनलाईन प्रोफायलमार्फत दिनुपर्ने’ आयोगले जारी गरेको विज्ञप्तिमा उल्लेख छ।....

रुपन्देहीमा आजदेखि भौतिक उपस्थितिमा विद्यालय सञ्चालन 

जिल्ला प्रशासन कार्यालय रुपन्देहीले कोरोना सङ्क्रमणको दर कम भएका स्थानीय तहलाई विद्यालय सञ्चालनका लागि स्वीकृति दिएसँगै रुपन्देहीका विद्यालयमा आजदेखि भौतिक उपस्थितिमा पठन पाठन सुरु हुन लागेको हो। कोरोना महामारीका कारण वैशाखको पहिलो हप्तादेखि रुपन्देहीका विद्यालय....

ललितपुर महानगरका विद्यालय असोज १ गतेदेखि खुल्ने 

महानगरपालिकाले स्वास्थ्य सम्बन्धी मापदण्डको पूर्ण रूपमा पालना गरी भौतिक उपस्थितिमा पठन पाठन गराउन विद्यालयहरूलाई नै जिम्मेवारी प्रदान गर्ने निर्णय गरेको हो।  विद्यालयमा मास्क, साबुन, पानी, स्यानिटाइजर अनिवार्य गरिएको छ। स्वास्थ्य सम्बन्धी मापदण्ड पालना भए नभएको....असोज १ बाट पोखराका विद्यालय खुल्ने

विद्यालय सञ्चालन गर्दा कक्षाकोठा, फर्निचर, शौचालय, यातायातका साधन तथा विद्यालय प्राङ्गण पूर्णरूपमा निर्मलीकरण गरेर मात्र सञ्चालन गर्न पाइनेछ। पोखरा महानगर शिक्षा समितिको भदौ २८ गतेको बैठकको निर्णयअनुसार सम्पूर्ण विद्यालय, पूर्वप्राथामिक विद्यालय, कोचिङ तथा ट्युसन सेन्टर....

विज्ञ भन्छन्– ‘अहिले बालबालिकालाई स्कुल पठाउनु त पापै हुन्छ’

स्वास्थ्य मापदण्ड अपनाएर कसरी विद्यालय सञ्चालन गर्न सकिन्छ भन्नेबारेमा छलफल भएको उनले बताइन्।  सहायक प्रजिअ घिमिरेले उकेरासँगको कुराकानीमा भनिन्– ‘आइतबार प्रमुख जिल्ला अधिकारीको संयोजकत्त्वमा काठमाडौंको शिक्षा समन्वय एकाइ प्रमुख, प्रत्येक पालिकाको शिक्षा प्रमुखहरू, सुरक्षा प्रमुखहरू....

कक्षा १२ को परीक्षा ‘होम सेन्टर’ मै लिने तयारी

 राष्ट्रिय परीक्षा बोर्डका प्रवक्ता दुर्गाप्रसाद अर्यालका अनुसार परीक्षा ‘होम सेन्टर’ (जुन विद्यालय पढेको हो त्यही विद्यालय) बाट लिने तयारी भएको हो। होम सेन्टरमै परीक्षा लिने तय भए पनि कुन विधिबाट परीक्षा हुने भन्नेमा भने अहिले....

कोरोनाका कारण परीक्षा स्थगित हुँदा विद्यार्थीमा मानसिक असर : शिक्षा समिति 

प्रतिनिधि सभा अन्तर्गतको शिक्षा तथा स्वास्थ्य समितिले भौतिक दुरी कायम गरी कक्षा १२ को परीक्षा यथाशक्य चाँडो सञ्चालन गर्न सरकारलाई निर्देशन दिएको हो।  बैठकले खोपको व्यवस्थापन गर्दै स्वास्थ्य मापदण्ड र भौतिक दुरी कायम गरी यथाशीघ्र....

कोरोना महामारीले बढायो शैक्षिक विभेद

विद्यालय बन्द भएपछि उनलाई खेल्ने समय मिलेको छ। उनीसँगै उनका दुई जना भाइ त्यसैमा दङ्ग छन्। भदौ २५ गते परीक्षाको मिति तोकिएको भए पनि कहाँ र कसरी परीक्षा दिने दोधारमा छन् उनीहरू।  आमा सुनाखरी मल्लिक....

दिवा खाजाका नाममा ६ करोड अनियमितता

महालेखा परीक्षक कार्यालयको ५८ औँ वार्षिक प्रतिवेदनअनुसार १३ गाउँपालिकाले १६६ विद्यालयलाई २०७७ वैशाख, जेठ र असारमा  दोस्रो र तेस्रो चौमासिकको दिवा खाजाको ६ करोड ३ लाख ५६ हजार निकासा गरेको देखिएको छ। विद्यालय बन्द भएको....

विकल्प दिँदा पनि कक्षा १२ को परीक्षा स्थगित, विद्यार्थीको भविष्यमाथि खेलबाड गरेको आरोप

सत्तारुढ नेपाली कांग्रेसका प्रवक्ता विश्वप्रकाश शर्मा, युवा नेता गगन थापा लगायतले परीक्षा रोक्न दबाब दिएका थिए। दबाबपछि सरकारले परीक्षा स्थगित गरेर विद्यार्थीलाई अन्योलमा पारेको शिक्षाविद् विद्यानाथ कोइराला बताउँछन्।  शिक्षाविद् कोइराला परीक्षा नहुनुमा विद्यार्थीको पनि कमजोरी....

अब कक्षा ११ उत्तीर्ण नभई कक्षा १२ पढ्न नपाइने

राष्ट्रिय परीक्षा बोर्ड, प्रदेश परीक्षा व्यवस्थापन कार्यालय, सुदूरपश्चिमका कार्यालय प्रमुख उत्तमदेव विष्टले यस वर्षदेखि कक्षा ११ उत्तीर्ण गरेर मात्रै कक्षा १२ अध्ययन गर्न पाइने व्यवस्था गरिएको जानकारी दिए।  सुदूरपश्चिममा कक्षा १२ को परीक्षा तयारी अन्तिम....

कक्षा १२ को परीक्षा साउन ३१ गतेबाट होम सेन्टरबाटै हुने 

बोर्डका प्रमुख चन्द्रमणी पौडेलका अनुसार कक्षा १२ को परीक्षा साउन ३१ देखि सम्बन्धित विद्यालयबाट नै गर्ने निर्णय भएको हो। ‘परीक्षा साउन ३१ बाट हुनेछ। आजै केही बेरमा परीक्षा तालिका सार्वजनिक हुँदैछ,’ उनले भने, ‘जुन विद्यालय पढेको....

विदेशी विश्वविद्यालयको सम्बन्धनका कलेजमा आर्थिक चलखेल भएको भन्दै छानबिन गर्न पाँच विद्यार्थी संगठनको माग

नेपाल विद्यार्थी संगठन, अखिल क्रान्तिकारी, अनेरास्ववियु (माधवकुमार नेपाल समूह), समाजवादी विद्यार्थी युनियन (उपेन्द्र यादव समूह) र अखिल छैठौंले बिहीबार विज्ञप्ति जारी गर्दै सरकारसँग उक्त माग गरेको हो। ‘निवर्तमान शिक्षामन्त्री कृष्णगोपाल श्रेष्ठले पदबाट बिदा लिँदै गर्दा....

ब्रिटिस कलेजले लियो बुटवलको नमस्ते एकेडेमीको व्यवस्थापन

टीबीसीले व्यवस्थापनको साझेदारी गरेको सो समूहले जारी गरेको विज्ञप्तिमा उल्लेख छ। कलेजका संस्थापक तथा कार्यकारी निर्देशक राजन कँडेलले नमस्ते एकेडेमी पनि ब्रिटिस एजुकेसन ग्रुपमा आएकाले आगामी दिनमा राम्रो शिक्षा प्रदान गरिने बताए।  नमस्तेको शैक्षिक अवस्था....

परीक्षामा सहभागी नै नभएका विद्यार्थीलाई पास गराउने मध्यपश्चिमका दुई उपप्राध्यापक बर्खास्त 

इन्जिनियरिङ सङ्काय स्नातकोत्तर कार्यक्रमका निर्देशक उपप्राध्यापक विश्वनाथ यादव र कानुन सङ्कायका सुजन पन्तलाई बर्खास्त गरिएको मध्यपश्चिमाञ्चल विश्वविद्यालयका उपकुलपति प्रा.डा.नन्दबहादुर सिंहले जानकारी दिए। यादवमाथि आफूखुसी विद्यार्थीलाई नम्बर दिएको र पन्तलाई प्रश्न पत्र बाहिर्‍याएको आरोपमा बर्खास्त गरिएको....

रोकिएका सबै परीक्षा सञ्चालन गर्ने तयारीमा त्रिवि

त्रिविको गत वर्ष भदौमा हुनुपर्ने स्नातक तह पहिलो वर्षको परीक्षा कोभिड-१९ का कारणले हुन सकेको छैन। पनिकाले स्नातक दोस्रो वर्षको परीक्षा आगामी ४ साउन र पहिलो वर्षको परीक्षा १० साउनदेखि सुरु गर्ने तयारी गरेको छ।....

प्याब्सन–एनप्याब्सनद्वारा पाठ्यक्रममा ‘सिण्डिकेट’

उकेरालाई प्राप्त जानकारी अनुसार तनहुँको प्याब्सन र एनप्याब्सन, चितवनको प्याब्सन, कास्कीको एनप्याब्सन र कञ्चनपुरको प्याब्सन र एनप्याब्सनले पाठ्यक्रममा ‘सिण्डिकेट’ लागू गरेको पाइएको हो।  प्रकाशन गृहबाट मोटो रकम असुल्न यी जिल्लाका प्याब्सन/एनप्याब्सनले पाठ्यक्रममा ‘सिण्डिकेट’ लागू गरेका....

एसइईका विद्यार्थीको प्राप्तांक असार २० गतेसम्म पठाउन विद्यालयलाई निर्देशन

परीक्षा नियन्त्रण कार्यालयले आज (सोमबार) पत्रिकामा सूचना प्रकाशित गरी विद्यालयलाई एसइईका विद्यार्थीको प्राप्तांक इकाईमा पठाउन निर्देशन दिएको हो।  इकाईले विद्यालयबाट पठाइएको प्राप्तांक असार मसान्तसम्म  परीक्षा नियन्त्रण कार्यालय कक्षा १० मा पठाउनुपर्ने सूचनामा उल्लेख छ।  सूचनामा....

वीरगन्जमा असार १ गतेदेखि विद्यालय खुल्ने, १५ गतेबाट पठन पाठन 

महानगरपालिकाले असार १ गतेदेखि कक्षा ८ देखि कक्षा १२ सम्मका विद्यालय सञ्चालन गर्न सूचना प्रकाशन गरेको छ। स्वास्थ्य सुरक्षाको मापदण्ड पालना गरेर असार १ गतेदेखि ७ गतेसम्म भर्ना लगायतका व्यवस्थापकीय कार्य गर्ने गराउने, ८ देखि....

त्रिविको पढाइ र परीक्षा अन्योलमा 

उनीसँगै अध्ययनरत केही छात्र/छात्राले समेत त्यही माग राखी क्याम्पस प्रशासनलाई इमेल पठाए।  ‘कोरोनाको दोस्रो चरण फैलिएपछि सञ्चालन भइरहेको परीक्षा स्थगित भयो। नयाँ कक्षा पनि सञ्चालन भएको छैन,’ गाउँमै रहेका कोइरालाले भने, ‘कक्षा सञ्चालन छिटो होस्....