यस वर्षको एसइई परीक्षा चैत १७ देखि २९ गतेसम्म

चैत १९ आइतबार अनिवार्य गणित, २० गते सोमबार अनिवार्य नेपाली र गैरनेपाली विद्यार्थीका लागि अङ्ग्रेजीको परीक्षा हुनेछ। चैत २२ बुधबार अनिवार्य विज्ञान र वेदविद्याश्रमतर्फ अनिवार्य संस्कृत व्याकरण तथा अनुवादको परीक्षा हुने भएको छ भने चैत....

चैत १७ बाट एसईई, यस्तो छ परीक्षा तालिका

परीक्षा समय बिहान ८ बजेदेखि बिहान ११ बजेसम्मको रहेको छ। जसअनुसार पहिलो दिन १७ गते शुक्रबार अनिवार्य अङ्ग्रेजीको परीक्षा हुनेछ। सोही दिन वेद विद्याश्रमतर्फ अनिवार्य संस्कृत र साहित्यको परीक्षा हुनेछ। दोस्रो दिनको परीक्षा चैत १९....

बहुदरमाईले मधेश विश्वविद्यालयलाई जग्गा उपलब्ध गराउने

उनका अनुसार नगरपालिकाले २५ देखि ३० बिघा क्षेत्रफल जग्गा विश्वविद्यालयलाई उपलब्ध गराउने छ। बहुदरमाई नगरपालिकाका प्रमुख सिङ्गासन साह तेलीको अध्यक्षतामा बसेको सर्वदलीय बैठकबाट मधेश विश्वविद्यालयको शाखा सञ्चालनका लागि जग्गा उपलब्ध गराउने सहमति भएको सो नगरपालिका....

आगामी शैक्षिक सत्रमा पाठ्यपुस्तकको अभाव हुँदैनः शिक्षा मन्त्रालय

समितिको आजको बैठकले शिक्षा, विज्ञान तथा प्रविधि मन्त्रालयलाई याे निर्देशन दिएकाे हाे। शिक्षामन्त्री र मन्त्रालयका पदाधिकारीसँगको छलफलपछि सभापति प्रकाश पन्थले यस विषयमा शिक्षा मन्त्रालयको गम्भीर ध्यानाकर्षण गराएका थिए। बैठकमा मन्त्रालयका पदाधिकारीले पाठ्यपुस्तक छपाइसम्बन्धी कार्ययोजना प्रस्तुत....

बेलकोटगढी नगरपालिकाले एसईईमा उत्कृष्ट नतिजा ल्याउने विद्यालयलाई दश लाख दिने

स्थानीय तहले शिक्षाको समग्र विकास गर्न उद्देश्यले ल्याएको कार्यक्रममार्फत् विद्यालयले विद्यार्थी सङ्ख्या वृद्धि गराउनेदेखि विद्यार्थीलाई दक्ष बनाउन सहयोग पुग्ने विश्वास लिइएको उनको भनाइ छ। “नगरभित्र सञ्चालित सामुदायिक विद्यालयको सुधारका लागि ल्याएको ‘शैक्षिक सुधार कार्यक्रम’ले आधारभूत....

स्नातक तह प्रथम वर्षको परीक्षा सर्‍याे (तालिकासहित)

शुक्रबार एक सूचना निकालेर परीक्षा नियन्त्रणका कार्यालयले २०७९ सालमा हुन लागेको स्नातक तह प्रथम वर्षको परीक्षा तालिका सारेको जानकारी गराएको हो। यसअघि परीक्षा नियन्त्रण कार्यालय, बल्खुले फागुन १ गतेबाट परीक्षा हुने तालिका निकालेका अब भने....

८ कक्षासम्म पढाइ हुने विद्यालय दुई शिक्षकका भरमा, तीनवटा कक्षाका विद्यार्थी एउटै काेठामा

दुई जना शिक्षकले नै यी सबै कक्षाका विद्यार्थीलाई सम्हालेका छन्। शिक्षक अभावले बालविकास कक्षाका साथै कक्षा १ र २ लाई एउटै ठाउँमा राखेर पढाउने गरिएको छ। यस्तै, प्रधानाध्यापक नेतीलाल यादवका अनुसर शिक्षक नभएका कारण नै कक्षा ३,....

महोत्तरीका नौ स्थानीय तहका विद्यालय आठ दिनसम्म बन्द

जिल्लाका जलेश्वर नगरपालिका, पिपरा तथा सम्सी गाउँपालिकाले पुस १९ गतेदेखि पुस २६ गतेसम्म आठ दिनको बिदा सूचना निकालेका छन्। त्यसैगरी मटिहानी, भङ्गाहा, लोहारपट्टी, औरही र बलवा नगरपालिका तथा  सोनमा गाउँपालिकाले पनि मंगलबारदेखि २२ गतेसम्म चार....

गौशाला चोकैको साँघुरो विद्यालय : विद्यार्थीलाई खेल्ने ठाउँ छैन, व्यवस्थापन समितिलाई सटर भाडाको लोभ

पहिला सानो भवन अनि अगाडि खुल्ला चौर थियो। व्यापारिक रूपमा फाइदा हुने भएकाले अगाडिको भागमा भवन बन्यो अनि विद्यार्थीका लागि चाहिने खुला स्थानमा सटर बस्यो। प्रधानाध्यापक मधुसुदन ढुंगेल पहिला विद्यालयको जग्गा एक रोपनी चानचुन रहेको....

त्रिविमा आइतबारदेखि २२ दिन बिदा

त्रिवि कार्यकारी परिषद्ले पुस १७ गतेदेखि बढीमा २२ दिन हिउँदे बिदा गर्ने निर्णय गरेको त्रिविको सूचना तथा जनसम्पर्क महाशाखाका प्रमुख योगेन्द्रप्रसाद दाहालले जानकारी दिए। उनले उक्त समयमा पठनपाठन बन्द हुने र प्रशासनिक कार्य भने सञ्चालन....

मास्क र सेनिटाइजर प्रयोग गर्न त्रिविको आग्रह

उनका अनुसार त्रिविका विभिन्न निकायमा मास्क तथा सेनिटाइजरको प्रयोग गर्न, भौतिक दूरी कायम राख्न तथा व्यक्तिगत सरसफाईमा ध्यान दिन आग्रह गरिएको छ। हाल विश्वका केही देशमा कोभिडको नयाँ भेरियन्ट बीएफ ७ देखापरेको छ। त्यसैले नेपालमा सचेतना....

राष्ट्रपति भण्डारीद्वारा मध्यपश्चिम विश्वविद्यालयको केन्द्रीय प्रशासनिक भवनको उद्घाटन

मध्यपश्चिम विश्वविद्यालयको वर्तमान नेतृत्त्वले अवलम्बन गरेको भ्रष्टाचारविरोधी अभियान, पारदर्शिता, जवाफदेहिता र अन्य विभिन्न क्षेत्रमा सफलता हासिल गरेकोमा मुक्तकण्ठले प्रशंसा गर्दै उनले मध्यपश्चिम विश्वविद्यालयको नेतृत्त्वले नेपालको समग्र शैक्षिक सुधारका लागि नेतृत्त्वदायी भूमिका निर्वाह गर्न आग्रह गरिन्।....

त्रिविका सम्पूर्ण क्याम्पस २२ दिनसम्म बिदा (सूचनासहित)

बुधबार सूचना निकालेर विश्वविद्यालयको सूचना तथा जनसम्पर्क शाखाका प्रमुख योगेन्द्रप्रसाद दाहालले बढिमा २२ दिन हिउँदे बिदा दिन भनेका हुन्। सूचनामा भनिएको छ, ‘त्रिविको कार्यकारी परिषद्को पुस ३ गते बसेको बैठकले त्रिविका सम्पूर्ण आंगिक तथा केन्द्रीय....

सोलुखुम्बुका विपन्न  पाँच सय विद्यार्थीलाई लोरेन नेपालको छात्रवृत्ति

जिल्लाको फुङबोचेका २५, रिङमुका १४, फेरोका ४२, नेले, फाप्लु, लुरा, तामाखानी र गार्मा १३०, काकु र खास्तावका ८०, हेवाका ५०, चारघरे, सालाबेँसी र तुम्बुकका १५९ विद्यार्थीलाई छात्रवृत्ति प्रदान गरेको संस्थाका नेपाल संयोजक निमा शेर्पाले बताए।....

‘शिक्षामा बजेट नबढे दिगो विकासका लक्ष्य समाप्त हुन्छ’

कार्यक्रममा शिक्षा, विज्ञान तथा प्रविधि मन्त्रालयका उपसचिव घनश्याम अर्यालले तत्कालका लागि बजेट अभाव देखिए पनि निर्धारित समयमा लक्षित उपलब्धी हासिल हुने जिकिर गरे। विद्यमान योजनाहरूको प्रभावकारी कार्यान्वयन भए शिक्षा क्षेत्रमा दिगो विकास लक्ष्य हासिल गर्न....

इटहरी इन्टरनेशनल कलेजबाट २२७ विद्यार्थी दिक्षित

समारोहमा बिए (अनर्स) बिजनेस प्रशासनका विषयमा स्नातक तह गर्ने १३ जना र बिएससी (अर्नस) कम्पुटिङ तह पूरा गर्ने २१४ जना विद्यार्थी गरी जम्मा २२७ विद्यार्थी दिक्षित भएका थिए। कलेजबाट दीक्षित उत्कृष्ट विद्यार्थीलाई इनोभेट नेपाल ग्रुपले....

बौद्ध विश्वविद्यालयको विषयमा भ्रम छरेको भन्दै निन्दा

बुधबार विज्ञप्ति जारी गर्दै विश्वविद्यालयले विश्वविद्यालय ऐनको दफा २३ को उपदफा २ बमोजिम रजिष्ट्रारको नियुक्ति प्रधानमन्त्री एवं कुलपतिबाट भएको जनाएको छ। ‘रजिष्ट्रारको नियुक्ति कसरी हुन्छ भन्ने समान्य जानकारी समेत नभई समाचार प्रकाशित गर्नुले नियत गलत रहेको पुष्टि....

हेराल्ड कलेजका ३९६ विद्यार्थी दीक्षित भए

दीक्षितमध्ये ३ सय ६१ जनाले विएस्सी अनर्स कम्प्युटर साइन्स र ३५ जना बिएस्सी अनर्स इन्टरनेशनल बिजनेस म्यानेजमेन्ट विषयका छन्। दीक्षित विध्यार्थीहरुलाई बेलायतमा रहेको एल्भरहेम्टन विश्वविद्यालयका सह उपकुलपति टिम स्टिलले दीक्षान्तको प्रमाण पत्र प्रदान गरेका थिए।....

सार्वजनिक खरिद ऐन देखाएर त्रिवि पुस्तकालय रित्तै, वर्षेनी ५० प्रतिशत भन्दा बढि रकम फ्रिज

त्रिवि केन्द्रीय पुस्तकालयका प्रमुख पूर्णलाल श्रेष्ठ आईएसबीएनका लागि दर्ता हुनुपर्ने हुँदा नेपाली किताब भएको तर पर्याप्त मात्रामा विदेशी पुस्तक नभएको बताउँछन्।  ‘नेपाली पुस्तक जुन आईएसबीएन नम्बर लिनुपर्ने हो, दुई प्रति यहाँ....

निमावि तृतीय क्षेणीको लिखित परीक्षामा मागभन्दा ४३ जना कमको नाम निस्कियो (नामावलीसहित)

सोमबार सार्वजनिक नतिजामा ३१४ जनाको नाम निकालेका छन्। यो शिक्षक सेवा आयोगले माग गरेको भन्दा ४३ जना कम हो। आयोगले सातै प्रदेशमा गरेर ३५७ जना माग गरेको थियो। परीक्षामा २ हजार ८६५ सहभागी थिए।