संसद्ले बल्ल पायाे रवि लामिछानेको सांसद पद खाली भएको औपचारिक जानकारी

प्रतिनिधिसभाकाे बैठकमा सभामुख देवराज घिमिरेले रविकाे सांसद पद रिक्त भएको जानकारी गराएका हुन्। नागरिकता विवादमा सर्वोच्च अदालतले गत शुक्रबार लामिछानेको सांसद पद खारेज गरिदिएकाे थियाे भने उनकाे गृहमन्त्री पद पनि गुमेकाे थियाे। गत मंसिरमा भएकाे संसदीय चुनावमा रवि चितवन-२....

स्कुल बसले ठक्कर दिँदा उर्लाबारीमा वृद्धको मृत्यु

उनको उपचारको क्रममा नोबेल अस्पताल विराटनगरमा मृत्यु भएको हो। घटनामा संलग्न बस र चालक पथरी शनिश्चरे नगरपालिका-९ का ३० वर्षीय अनिल दंगाललाई नियन्त्रणमा लिई ईलाका प्रहरी कार्यालय उर्लाबारीबाट थप अनुसन्धान भइरहेको छ।

दाउराले हानेर भद्रकलाले आफ्नै श्रीमान् मारिन्, फस्ने डरमा छोराहरूले ट्वाइलेटको ट्याङ्कीमा शव लुकाए

रक्सीको मातमा मार्छु भन्दै उफ्रिएका श्रीमान्‌को डरले भद्रकला दिउँसो छिमेकीको घरमा गएर लुकिन्। साँझ 'अब त रक्सीले छोड्यो होला' भन्ने सोचेर घर फर्किइन् उनी। तर श्रीमान्‌ त दाउरा समातेर मारिदिन्छु भन्दै नजिक आए। अनि दाउरा खोस्दै भद्रकलाले 'आफैँ रक्सी....

हिन्दु राष्ट्रकाे विषयमा संसद्मा चल्याे जुहारी, राप्रपाका महामन्त्रीले भने- ‘हामीलाई हेप्ने काम नहाेस्’

यसै विषयमा माओवादी केन्द्रका सांसद शक्तिबहादुर बस्नेतले मन्त्रिपरिषद्का सदस्यहरुले संविधानको व्यवस्था विपरीत बोल्न नहुने धारणा राखेका थिए। यसपछि राप्रपाका नेताहरूले भने संसद्मा हिन्दु राष्ट्र र राजतन्त्रका पक्षमा बाेल्न पाउनुपर्ने माग राखे। राप्रपाका महामन्त्री डा. धवलशमशेर जबराले आफूहरुलाई जनताले हिन्दु राष्ट्र....

ओलीलाई भेट्न सिंहदरबार पुगिन् बेलायती राजदूत निकोला

भेटमा दुई देशबीचको आपसी हितका विविध विषयमा छलफल भएको अध्यक्ष ओलीको सचिवालयले जनाएको छ। सिंहदरबारस्थित एमाले संसदीय दलको कार्यालयमा उनीहरुबीच भेटवार्ता भएको हो।

अनेरास्ववियूले घेर्‍याे जनक शिक्षा सामग्री केन्द्र

कक्षा १ देखि पाँचसम्मको पाठ्यपुस्तकको निजी कम्पनीलाई छाप्न दिने निर्णयको विरोधमा अनेरास्ववियूले केन्द्र घेराउ गरेको हो। कार्यक्रममा अनेरास्ववियूका अध्यक्ष सुदेश पराजुलीले विद्यालय तहका सम्पूर्ण पाठ्यपुस्तकको छपाइ केन्द्रले नै गर्नुपर्ने र समयमै देशभर पुर्याउनुपर्ने बताए उनले....

हिरासत कक्ष फोडेर भागेका ६ मध्ये तीन जना पक्राउ

अभद्र व्यवहार तथा शान्ति सुरक्षाविरुद्धको मुद्दाका हरिदीपलाई मङ्गलबार राति र अमितलाई मङ्गलबार दिउँसो पक्राउ गरेको जिल्ला प्रहरी कार्यालयका प्रहरी उपरीक्षक प्रदीपबहादुर क्षेत्रीले जानकारी दिए। त्यस्तै हातहतियार खरखजाना मुद्दाका रोशनलाई सोमबार साँझ नै प्रहरीले पक्राउ गरेको....

रुकुम पश्चिममा ट्याक्टर खस्याे : परिचालककाे मृत्यु, चालक घाइते

सोलावाङबाट सिम्लीतर्फ जाँदै गरेको ना ६ त ७७१३ नम्बरको ट्याक्टर गएराति साढे ९ बजे अनियन्त्रित भई सडकबाट करिब २०० मिटर तल खसेको थियो। दुर्घटनामा ट्याक्टर चालक मुसिकोट नगरपालिका ८ गोरखानीका २२ वर्षीय मनबहादुर विक र....

प्रधानमन्त्री दाहाल र प्रदेश १ का मुख्यमन्त्री कार्कीबीच भेटवार्ता

प्रधानमन्त्रीको सरकारी निवास बालुवाटारमा दुई नेताबीच बुधबार विहान भेटवार्ता भएको प्रधानमन्त्रीको सचिवालयले जनाएको छ। भेटमान एकअर्काबीच बधाई साटासाट हुनुका साथै समसामयिक राजनीतिक घटनाक्रमबारे छलफल भएको छ।

माओवादी केन्द्रकाे पदाधिकारी र स्थायी कमिटी बैठक स्थगित

स्थायी कमिटीको बैठकको पूर्ण तयारी नभएको, बैठकका एजेण्डा तथा अन्य कामको गृहकार्य नपुगेको र  प्रधानमन्त्रीको व्यस्तताको कारण बैठक स्थगित गरिएको माओवादीले जनाएको छ। माओवादी केन्द्रले पार्टीका नेताको कार्यविभाजन, जिम्मेवारी हेरफेर, सरकारमा पार्टीको भूमिका लगायतका विषयमा....

प्रतिनिधिसभा बैठक बस्दै, लामिछानेकाे सांसद् पद रिक्त रहेको जानकारी गराइने

बैठकमा सभामुखले राष्ट्रपतिको कार्यालयबाट प्राप्त कार्यभार तोकिएको सम्बन्धी पत्रको व्यहोरा पढेर सुनाउने, प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’ले ‘राष्ट्रिय मानव अधिकार आयोगको २२औं वार्षिक प्रतिवेदन (आव. २०७८र ०७९’ पेश गर्ने सम्भावित कार्यसूची रहेको छ। बैठकमा सभामुखले नेपालको....

यी तीन प्रदेशमा हल्का हिमपातकाे सम्भावना

दिउँसो प्रदेश नं. १, बागमती र गण्डकी प्रदेशका पहाडी भू-भागहरूमा आंशिक बदली रही बाँकी भू-भागमा मौसम सामान्यतया सफा रहने माैसम पूर्वानुमान महाशाखाले जनाएकाे छ। महाशाखाका अनुसार प्रदेश नं. १, बागमती र गण्डकी प्रदेशका हिमाली भू-भागका....

उकेरा टप फाइभ : राहदानीकाे विषयमा रविलाई पाँच कानून लाग्नसक्ने देखि सन्दीप लामिछानेकाे निलम्बन फुकुवासम्म

सर्वोच्चको फैसलापछि उनले नेपाली नागरिकता निकाले पनि उनीमाथि राहदानीको विषयका कारण पाँच कानून आकर्षित हुनसक्ने समाचार उकेराले आज विहान प्रकाशित गर्यो। यद्यपि उनको राहदानीको विषयलाई लिएर मंगलबार नै युवराज सफल पौडेलले प्रहरी र अध्यागमन विभागमा....

सन्दीपलाई थुनामै राख्नुपर्ने महान्यायाधिवक्ता कार्यालयकाे माग, सर्वोच्चमा निवेदन दर्ता

धरौटीमा छोड्ने उच्च अदालतको आदेश बदर गर्न माग गर्दै महान्यायाधिवक्ता कार्यालयले मंगलबार सर्वोच्च अदालतमा निवेदन दर्ता गराएकाे हाे। बलात्कारको मुद्दामा पुर्पक्षको लागि थुनामा रहेका सन्दीपलाई उच्च अदालतले धराैटीमा छाड्न आदेश दिएकाे थियाे। यसपछि उनी २० लाख धरौटीमा....

प्रहरी र अध्यागमन विभाग दुवैले दर्ता गरेनन् रवि लामिछानेविरुद्धको अर्काे उजुरी

रविले अवैध नागरिकताका आधारमा राहदानी लिएको भन्दै कारबाहीकाे माग सहित युवराज सफल पौडेल मंगलबार जाहेरी दिन अध्यागमन विभाग र काठमाडौं प्रहरी परिसर पुगेका थिए। तर नागरिकता सम्बन्धी विवादमा सर्वोच्च अदालतले गरेको फैसलाको पूर्णपाठ नआइसकेकाले यो जाहेरी दर्ता नभएकाे पाैडेलले बताए।....

बञ्चरो हानेर आफ्नै आमाको हत्या आरोपमा कैलालीका थारु पक्राउ

७१ वर्षीया लगनी थरुनीको हत्या आरोपमा लम्कीचुहा नगरपालिका–६ बगमारा बस्ने ४० वर्षीय श्रीराम थारुलाई मंगलबार बिहान प्रहरीले  देउराली सामुदायिक वनबाट पक्राउ गरेको हो। श्रीरामले बन्चरो प्रहार गर्दा गम्भीर घाइते भएकी लगनीको नवजीवन अस्पताल धनगढीमा उपचारको....

अनावश्यक हर्न बजाउने ५२ चालकलाई कारबाही

ट्राफिक प्रहरीले गरेको विशेष चेकिङका क्रममा अनावश्यक हर्न बजाएर ध्वनी प्रदुषण गर्ने ५२ चालक मंगलबार कारबाहीमा परेका हुन्। २०७४ वैशाख १ गतेदेखि नै काठमाडौं उपत्यकामा हर्न निषेध गरिए पनि पछिल्लो समय हर्नको दुरुपयोग बढेका कारण....

जसपा र नागरिक उन्मुक्ति पार्टीबीच एकताबारे छलफल, चाैधरी भेट्न कारागार पुगे श्रेष्ठ

जसपाको तर्फबाट वार्ता समितिको संयोजक रहेका नेता राजेन्द्र श्रेष्ठ र नागरिक उन्मुक्ति पार्टीका संरक्षक रेशम चौधरीबीच भेटघाट भएको जसपा प्रचार विभाग प्रमुख पूर्ण बस्नेतले जानकारी दिए। उनका अनुसार मंगलबार बिहान डिल्लीबजार कारागारमा भएको भेटमा श्रेष्ठ....

सरकार छाड्ने रास्वपाकाे चेतावनीपछि प्रधानमन्त्रीले भने- 'सकेसम्म नटुटोस् भन्ने चाहेकाे छु'

मंगलबारकाे पार्टी बैठकपछि बाहिरिने क्रममा सञ्चारकर्मीसँग माओवादी केन्द्रका अध्यक्षसमेत रहेको प्रधानमन्त्री दाहालले सत्तारुढ गठबन्धन नटुटोस् भन्ने चाहेको बताएका हुन्। माओवादीले भन्यो– फैसलाको पूर्णपाठ नआउँदासम्म गृह मन्त्रालयबारे थप निर्णय हुँदैन ‘हामीहरू सल्लाहमै छौं, हाम्रो....

पोखरा विमान दुर्घटनाः ६ वटा शवको पहिचान खुलेन, ‘डीएनए’ परीक्षण सुरु

त्रिभुवन विश्वविद्यालय (त्रिवि) शिक्षण अस्पतालका फरेन्सिक मेडिसिन विभागका प्रमुख डा. गोपालकुमार चौधरीका अनुसार नेपाल प्रहरीको डीएनए परीक्षण प्रयोगशालामा शव पहिचान सुरु गरिएको छ। परीक्षणका लागि परिवारको नमुना सङ्कलन र ६ वटा शवको हड्डी र दाँतको डीएनए निकाली प्रयोगशालामा पठाइसकेको....