सात कराेडकाे लागतमा संग्रहालय बनाइयाे देवकाेटाले १० वर्ष विताएकाे कविकुञ्ज, एक वर्षसम्म निःशुल्क प्रवेश

सात करोड ११ लाख रूपैयाँको लागतमा निर्माण भएको महाकवि देवकोटाका पोशाक, पाण्डुलिपिसहित प्रकाशन भएका कृतिलगायत चिजबिज सङ्ग्रह गरिएको छ। महाकवि देवकोटाका चिजबिज हुनेलाई प्रतिष्ठानमा बुझाउन पनि आह्वान गरिएको छ। साहित्यिक व्यक्तिका नाममा प्रतिष्ठानले बनाएको यो....

हत्याको कार्यविधि सङ्गठित, पक्राउ परेका आरोपित 'भुराभुरी'

प्रहरीको दाबीअनुसार पक्राउ परेकाहरू हत्याको योजनाकार, हतियार व्यवस्थापक अनि लाल मोहम्मदको निगरानी गर्ने भूमिकामा संलग्न देखिएका छन्। पर्साका २१ वर्षीय मोहरम मियाँ हत्याको योजनाकार र हतियार व्यवस्थापक, १९ वर्षका रेहान मियाँ हतियारको व्यवस्थापक अनि २१....

लाल मोहम्मदको हत्या आरोपमा प्रहरीले १९ वर्षदेखि २१ वर्षका तीन जना सार्वजनिक गर्‍यो

पक्राउ पर्ने २ जना वीरगन्जका हुन् भने एक जना मकवानपुरकी हुन्। प्रहरीले शुक्रवार पर्साका २१ वर्षीय मोहरम मियाँ , रेहान मियाँ र १९ वर्षकी स्वस्तिका स्याङतानलाई पक्राउ सार्वजनिक गरेको हो। महोरम योजनाकार र हतियार व्यवस्थापनमा....

बियरको बोत्तलले हानेर आफ्नै छोराको हत्या गरेको अभियोगमा पक्राउ   

लौरंलालले बुधबार फुटेको बियरको बोतलले पेटमा प्रहार गर्दा गम्भीर घाइते भएका विवेकको उपचारको लागि अस्पतालतर्फ लैजाने क्रममा बाटोमै मृत्यु भएको हो। घटनापश्चात फरार रहेका उनलाई जिल्ला प्रहरी कार्यालय बर्दियाबाट खटिएको प्रहरीले गुलरिया नगरपालिका–११ ईन्द्रपुरमा लुकिछिपी....

बागमती प्रदेशका पाँच जिल्लाका यी सडकमा टाइम कार्ड लागू (सूचीसहित)

सिन्धुली जिल्ला हुँदै जाने वीपी राजमार्गस्थित भिमानदेखि नेपालथोक दुम्जासम्ममा पहिलेदेखिनै टाइमकार्ड लागू भएकोमा चाडपर्वलाई लक्षित गरी थप मकवानपुर, चितवन, धादिङ र काभ्रे जिल्लाका प्रमुख राजमार्गमा शुक्रबारदेखि लागू भएको हाे। शुक्रबारदेखि मुग्लिङ–नारायणगढ खण्ड, पुर्व–पश्चिम राजमार्गको चुरियामाई....

कोरोना अपडेट : ६३ थपिए, १०३ संक्रमणमुक्त

पछिल्लो २४ घण्टामा गरिएको २ हजार ५३५ नमूना परीक्षणमा ६३ जनामा संक्रमण देखिएको स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयले जनाएको छ। यस अवधिमा १ सय ३ जना संक्रमणमुक्त हुँदा देशभर १ हजार ४ जना सक्रिय संक्रमित छन्।....

दुर्घटना न्यूनीकरणका लागि दशैंकाे मुखमै प्रहरीलाई ४० थान ब्रेथलाइजर हस्तान्तरण

काठमाडौं उपत्यका ट्राफिक प्रहरी कार्यालयमा शुक्रबार आयोजित कार्यक्रममा स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालय इपिडिमियोलोजी तथा रोग नियन्त्रण महाशाखाका निर्देशक डा. चुमनलाल दास र विश्व स्वास्थ्य संगठन नेपाल शाखाका प्रतिनिधि डा. एलिसनले संयुक्त रूपमा नेपाल प्रहरी प्रधान....

मञ्चमा डा लोहनी र चन्दा बाकस राखेर मिश्रले गरे उम्मेदवारी घोषणा

मिश्रले मञ्चको एक छेउमा चन्दा बाकस समेत राखेर आगामी मङ्सिर ४ मा हुने प्रतिनिधि सभाको निर्वाचनमा काठमाडौँ क्षेत्र नम्बर १ बाट उम्मेदवार बन्ने घोषणा गरेका हुन्।  उनी २०७४ सालको निर्वाचनमा विवेकशील साझा पार्टीबाट सोही क्षेत्रमा....

भर्नुपर्दैन फूलट्याङ्की तेल, दशैं बिदामा पनि पेट्रोल पम्प र डिपोहरू खुल्ने

दशैंमा सार्वजनिक बिदा हुने र सार्वजनिक यातायातको चाप बढ्ने भएकाले पेट्रोलियम पदार्थको सहज आपूर्तिका लागि पम्पहरू खुला राख्ने निगमले निर्णय गरेको निगमका निर्देशक वीरेन्द्र गोइतले जानकारी दिए। उनका अनुसार प्रदेश १ को विराटनगर र मधेश....

नागार्जुनमा मोटरसाइकलको ठक्करबाट पैदलयात्रुको मृत्यु, चालक फरार

नागार्जुन नगरपालिका–६ घट्टेकुलो चोक नजिक बागमती प्रदेश ०२–०२८ प ८८२१ नम्बरको मोटरसाइकलको ठक्करबाट नागार्जुनको उमागाउँ बस्ने ४० वर्षीय कृष्ण गिरीको मृत्यु भएको हो। बिहीबार राति ठक्कर दिँदा गम्भीर घाइते भएका गिरीको उपचारका क्रममा आज बिहान....

'लाल मोहम्मदको हत्या योजना भारतमा बन्यो, नेपालीको सहयोगमा कार्यान्वयन भयो'

उनी वीरगन्जका हुन्। अनुसन्धानमा संलग्न स्रोतका अनुसार उनलाई अर्का एक भारतीय नागरिकले पेस्तोल दिएका थिए। उनी त्यही पेस्तोल लिएर काठमाडौँ आएर हत्या योजनामा संलग्न अर्का व्यक्तिलाई हतियार दिएर वीरगन्ज फर्किएको खुलेको हो। अर्की एक महिला....

पाँच हजार नक्कली नोटसहित एक जना पक्राउ

कल्याणपुर नगरपालिका–११ स्थित बजारबाट १ हजार दरको ५ थान नक्कली नोट सहित सोही नगरपालिका–१० बस्ने ३९ वर्षीय जिवछ कामतीलाई बिहीबार राति प्रहरीले पक्राउ गरेको हो। ईलाका प्रहरी कार्यालय मिर्चैयाबाट खटिएको प्रहरीले उनलाई उक्त नक्कली नोट....

गुलरियामा ट्र्याक्टरले किच्दा ५ वर्षका बालकको मृत्यु

मकैबारी जोत्ने क्रममा खेलिरहेका बालकलाई ट्र्याक्टरले आज बिहान ९ बजे किचेको थियो। गम्भीर घाइते भएका बालकको उपचारको क्रममा नर्सिङ होम नेपालगञ्जमा मृत्यु भएको हो। ट्र्याक्टर चालक फरार भएकाले खोजी भइरहेको ईलाका प्रहरी कार्यालय मथुराले जानकारी....

लाल मोहम्मद हत्याका तीन आरोपी सहयोगी मात्र

प्रहरीले काठमाडौँ बाहिर पक्राउ गरेको तीनै जना घटनाका सहयोगी मात्र हुन्। प्रहरी स्रोतका अनुसार पक्राउ परेका २ जना हतियार व्यवस्थापनमा संलग्न देखिएका छन्। एक महिला मोहम्मदको निगरानीमा संलग्न देखिएकी छिन्। असोज ४ गते काठमाडौँको गोठाटारमा....

गगन भन्छन्' पार्टीमा विद्रोह गर्ने बेला भयो

'पार्टी किन बनाएको ? आन्दोलन किन गरेको? यत्रो लडेर ल्याएको व्यवस्था के भयो? बदल्न गएको मान्छे बदल्ने कुरा छोडेर आफै बदलिन्छ'उनले भने'\गठबन्धन केका लागि भयो ? चुनाव जित्न, सरकार बनाउन भनेको छ। निर्वाचन देखि....

पार्टीको भागमा १६ सिट पर्ने भएपछि रिसाए माधव नेपाल

घटना बिहीबारको हो। बैठकस्रोतका अनुसार पाँच दलबिच आगामी निर्वाचनमा सिट बाँड्न बिहीबार शीर्ष तहको बैठक बसेको थियो। बैठकमा नेपाली कांग्रेसको भागमा ८४ सिट, माओवादी केन्द्रको भागमा ४४ सिट पर्ने सहमति भयो।....

लाल मोहम्मदको हत्यामा संलग्न तीन जना पक्राउ परेको दाबी, आजै सार्वजनिक गरिने

प्रहरीले लाल हत्यामा संलग्न रहेको आरोपमा तीन जना पक्राउ गरेको हो। पक्राउ व्यक्ति र उनीहरूको संलग्नताबारे प्रहरीले पत्रकार सम्मेलन गरेर सार्वजनिक गर्दैछ। असोज ४ मा  मोटरसाइकलमा आएका व्यक्तिले गोठाटारमा मोहम्मदलाई गोली हानेर....

टिपरको राज हुने अरनिको र बीपी राजमार्गमा दशैंभर चलाउन निषेध

यातायात सेवा समितिका पदाधिकारीसँगको छलफलमा दुई राजमार्गमा आजदेखि असोज २४ गतेसम्म टिपर सञ्चालन गर्न नपाउने तथा सार्वजनिक सवारी साधनका लागि टाइम कार्ड लागू गरी सञ्चालन गर्नुपर्ने निर्णय गरेको प्रमुख जिल्ला अधिकारी हुमकला पाण्डेले जानकारी दिइन्।....

आज पनि सत्ता गठबन्धनको बैठक: दोहोरो दावी रहेका क्षेत्रबारे निर्णय हुने

नेताहरूका अनुसार आजको बैठकले बाँडफाँटलाई अन्तिम रूप दिनेछ। आज मुख्यतः दोहोरो दावी रहेका क्षेत्रबारे निर्णय हुनेछ। एकै निर्वाचन क्षेत्रमा गठबन्धनभित्रका दुई दलले दावी गरेको क्षेत्रको टुङ्गो लगाउने आजको बैठकको मुख्य अजेण्डा छ। गठबन्धनभित्र विशेषतः एकीकृत....

अत्यधिक वर्षाले दिक्तेलमा तीन तले घर ढल्यो

घर भत्किएपछि बस्नेत परिवार आफन्तकहाँ आश्रय लिएर बसेको छ। वर्षाकै कारण दिक्तेलकै ढोडे पुछारका नइन्द्र राईको घरमा समेत क्षति पुगेको छ। सोही ठाउँका नारायण राईको घरमा भल-पानी पस्दा बस्न नमिल्ने भएको छ। वर्षापछि वडाका विभिन्न....