जबजको च्याप्टर क्लोज भयो भन्ने झाँक्रीको यूटर्न : जबजलाई मार्गदर्शक सिद्धान्त बनाउन माग

अब मार्क्सवाद र लेनिनवादलाई मार्गदर्शक सिद्धान्त बनाउँदै समाजवादमा जाने वकालत गर्दै आएकी झाँक्रीले एकीकृत समाजवादीको केन्द्रीय समितिको बैठकमा जबजलाई मार्गदर्शक सिद्धान्त मान्नुपर्ने प्रस्ताव ल्याएकी हुन्। पार्टी अध्यक्ष माधवकुमार नेपालले प्रस्तुत गरेको राजनीतिक....

सरकारी चिकित्सकको व्यवहारले सरकारी सेवा बिग्रेको दाबी गर्दै स्वास्थ्य राज्य मन्त्रीले भने : डा. कति बजेसम्म बस्ने हो?

सांसदहरूमाझ उनले बुधवार सरकारी अस्पतालमा काम छोडेर चिकित्सकहरू निजी अस्पतालमा धाउनाले सरकारी अस्पतालको सेवामा समस्या उत्पन्न भएको उनको दाबी गरे। 'डा. कति बजेसम्म बस्ने हो भन्ने अनुगमन गर्नुपर्ने देखियो,' उनले भने।

यसवर्षकाे किताब जात्रा असाेज १० देखि

‘यस वर्ष पनि भौतिक रूपमा किताब जात्रा गर्ने योजना कोभिड–१९ महामारीको प्रभाव अझै कायम रहेकोले सम्भव हुन सकेन’, फाउन्डेसनका अध्यक्ष तथा ‘नबिल किताब जात्रा– २०७८’का फेस्टिभल डाइरेक्टर ऋषिराम अधिकारीले भने। 'किताब जात्रा’ असोज १० गतेबाट....स्थायी कमिटी बैठकमा प्रचण्डले भने: भाेलिसम्म मन्त्रिपरिषद् विस्तार हुन्छ

बैठकमा प्रचण्डले राजनीतिक दलसम्बन्धी अध्यादेशका कारण मन्त्रिपरिषद् विस्तारमा ढिलाई भएको बताएका थिए। वर्तमान सरकार गठन भएको लामो समय भइसक्दा पनि मन्त्रिपरिषद्ले पूर्णता नपाउँदा सरकारको काम कारबाहीमा समस्या आएको उनले बताएका थिए।  राजनीतिक दलसम्बन्धी अध्यादेशलाई प्रतिस्थापन....

अपहरणका योजनाकार दाइ अझै फरार, सहयोगी भाइ नै वर्षपछि पक्राउ

उनको अपहरण भारतीय नागरिक रोहित पाहिवाल अग्रवाल र नुवाकोटका भीमसेन पण्डितको योजनामा भएको खुलेको थियो। पाहिवाल लगायतकाहरु पक्राउ परे पनि भीमसेन र उनका भाइ राजेन्द्र भने फरार थिए। मुख्य योजनाकार भीमसेन फेला नपरे पनि प्रहरीको....

काेराेना अपडेटः ६ जनाकाे निधन, एक हजार २ सय ५१ नयाँ सङ्क्रमित

याेसँगै नेपालमा कूल सङ्क्रमितकाे सङ्ख्या ७ लाख ८७ हजार ८ सय २८ पुगेकाे छ। यस्तै पछिल्लाे २४ घण्टामा एक हजार ६ सय ३० जना सङ्क्रमणमुक्त भएका छन्। याेसहित कूल सङ्क्रमणमुक्त हुनेकाे सङ्ख्या ७ लाख ५५ हजार....

कञ्चनपुरमा पानी जमेको खाल्डोमा डुबेर पुरुषको निधन

सोही ठाउँको अमरबस्तीस्थित पानी जमेको खाल्डोमा पौडी खेल्ने क्रममा डुबेर अशक्त भएका उनको सेती प्रादेशिक अस्पताल धनगढीमा उपचारको क्रममा निधन भएको प्रहरीले जनाएको छ।

डा. भक्तमान श्रेष्ठ अपहरणमा संलग्न फरार अभियुक्त ११ वर्षपछि पक्राउ

कार्यकारी निर्देशक श्रेष्ठ ०६७ जेठ ४ गते अपहरणमा परेका थिए। उनलाई भरतपुरकाे हाकिमचोकस्थित हिमचुली विकास बैंक नजिकबाट १२/१५ जनाको समूहले अपहरण गरि १९ दिनसम्म बन्धक बनाएका थिए। अपहरणकारीले फिरौतीबापत एक कराेड १० लाख बराबरकाे साढे....

अख्तियारले प्रतिशाेध राखेर झुटा मुद्दा चलायाे: कांग्रेस उपसभापति गच्छदार

उनले ललिता निवास प्रकरणमा अख्तियारले मुद्दा चलाउँदा निष्पक्ष नभएको समेत बताए। ‘छानीछानी मुद्दा चलाइएको छ। काखा र पाखा गरिएको छ।' गच्छदारले आफू लाेकतन्त्रमा विश्वास गर्ने बताउँदै अख्तियारले लगाएकाे झुटा मुद्दाबाट न्याय पाउनेमा आशावादी रहेकाे बताए।  उनले....

रामदेव साहुमाथि अर्को आरोप :  ब्याज बुझाउन जाँदा जग्गा फिर्ता दिन्छु भन्दै बलात्कार गरे

सप्तरीका सयौँ परिवारको जग्गा हडपेर बिचल्ली पारेका उनले जग्गा फिर्ताको आश्वासन दिएर ३ वर्षसम्म बलात्कार गरेको पीडितले दाबी गरेकी छिन्। मिटर ब्याजको पैसा तिर्न गएको बेला कोठामा बोलाएर बलात्कार गर्ने गरेको उनको दाबी छ। जग्गा....

परराष्ट्रमन्त्रीमा नियुक्त खड्काले लिए शपथ, आजै अमेरिका जाने 

प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवाको सिफारिसमा राष्ट्रपति भण्डारीले खड्कालाई आज परराष्ट्र मन्त्रालय तोकेर मन्त्रीमा नियुक्त गरेकी थिइन्। मन्त्री खड्का आजै परराष्ट्र मन्त्रालयको कार्यभार सम्हालेर राष्ट्र सङ्घीय महासभामा नेपालको नेतृत्व गर्दै अमेरिका जादैछन्।

कपनमा ढलमा खसेर बालक बेपत्ता

मङ्गलबार राति बूढानीलकण्ठ नगरपालिका–१० र काठमाडौंं महानगरपालिका–६ को सिमानामा रहेको तरकारी बजार नजिकैको ढलमा खसेर बालक बेपत्ता भएको महानगरीय प्रहरी प्रभाग कपनका प्रहरी निरीक्षक भगवती तिमल्सिनाले बताइन्। 'बेपत्ता बालकको पहिचान खुल्न सकेको छैन। स्थानीयका अनुसार अन्दाजी १०....

पदाधिकारी बैठक अगाडि पौडेल पक्षको छुट्टै छलफल 

महामन्त्री डा. शशाङ्क कोइरालाको निवास महाराजगन्जमा दिउँसो १ बजे छलफल हुन लागेको कोइरालाका स्वकीय सचिव भरत तिवारीले जानकारी दिए।  पार्टीको १४ औँ महाधिवेशन अन्तर्गत अझै १३ जिल्लाको वडा अधिवेशन हुन सकेको छैन। पौडेल पक्षले पार्टीको....

पर्सामा सशस्त्र प्रहरीका ७ बोर्डर आउट पोष्ट भवन निर्माण

सङ्घीय सरकारको लगानीमा प्रतिबोर्डर आउट पोष्ट करिब एक करोड रुपैयाँको लागतमा भवन निर्माण सम्पन्न गरिएको सशस्त्र प्रहरी बल नेपाल नं १३ हेडक्वार्टर प्रमुख एवं सशस्त्र प्रहरी उपरीक्षक राजेन्द्र खड्काले बताए। भवन निर्माण भएका स्थान पर्साको आसबारी, ठोरी,....

परराष्ट्रमन्त्रीमा नियुक्त खड्काले केहिबेरमा शपथ लिँदै 

राष्ट्रपति भण्डारीले प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवाको सिफारिसमा खड्कालाई परराष्ट्रमन्त्रीमा नियुक्त गरेकी हुन्। उनलाई परराष्ट्र मन्त्रालयको जिम्मेवारी तोकिएको राष्ट्रपतिको कार्यालयले जनाएको छ।  उनको शपथ ग्रहणको तयारी भइरहेको राष्ट्रपति कार्यालयका प्रवक्ता जगन्नाथ पन्तले जानकारी दिए। पद तथा गोपनीयताको....

गैरआवासीय नेपालीको चुनावबारे कांग्रेस पदाधिकारी बैठकमा छलफल हुँदै

कांग्रेस संसदीय दलको कार्यालय सिंहदरबारमा बस्ने बैठकमा पार्टीको १४ औँ महाधिवेशन, समसामयिक राजनीति र गैरआवासीय नेपाली सङ्घको चुनावका विषयमा छलफल हुने कांग्रेसले जनाएको छ।  बैठकमा गैरआवासीय नेपाली सङ्घको चुनावबारे छलफल हुनेछ। सभापति शेरबहादुर देउवाले एनआरएनएको....

मन्त्रिपरिषद्मा एक जना थपिने, परराष्ट्रमा डा.नारायण खड्का 

नेपाली कांग्रेसका नेता डा.नारायण खड्का परराष्ट्रमन्त्रीमा नियुक्त हुने प्रधानमन्त्री देउवाको निजी सचिवालयले जनाएको छ।  देउवाले मन्त्री नियुक्त गर्ने विषयमा बिहान बालुवाटारमा छलफल गर्न लागेका कांग्रेस महामन्त्री पूर्णबहादुर खड्काले जानकारी दिए। संयुक्त राष्ट्र सङ्घको ७६ औँ....

बागमती, लुम्बिनी र सुदूरपश्चिम प्रदेशमा वर्षा 

विभागका अनुसार बागमती, लुम्बिनी र सुदूरपश्चिम प्रदेशका एक दुई स्थानमा हल्का देखि मध्यम वर्षा भइरहेको छ। दिउँसो देशभर आंशिक देखि सामान्य बदली रही प्रदेश १, बागमती, गण्डकी, लुम्बिनी र सुदूरपश्चिम प्रदेशका केही स्थानमा र अन्य....

गुल्मीमा पहिरोले घर पुरिँदा तीन जनाको मृत्यु 

रेसुङ्गा नगरपालिका वडा नम्बर ८ थुम्कामा तिलक परियारको घर माथिबाट आएको पहिरोले घरमा सुतिरहेका छोरीहरू २१ वर्षकी भावना परियार र १४ वर्षका जुम्ल्याहा छोरी गङ्गा जमुनाको मृत्यु भएको जिल्ला प्रहरी कार्यालय गुल्मीका प्रहरी नायव उपरीक्षक....

१२ वर्षपछि समातिएका अपहरणका अभियुक्तले पाए सफाई, अदालतले भन्यो 'दाबी पुगेन'

घटना लगत्तै फरार रहेको भनिएका उनलाई प्रहरीको केन्द्रीय अनुसन्धान ब्युरोले १२ वर्षपछि २०७७ पुस १५ मा दार्जिलिङमा पक्राउ गरेर नेपाल ल्याएको थियो। कानुनी रूपमा भारतमा पक्राउ भन्न नमिलेपछि पशुपतिनगरमा समातिएको दाबी गरिएका....