रानीघाट पुल निर्माणमा ठेकेदारको लापरबाही, निर्माण थालेको ९ वर्षमा ३ वटा पिल्लर मात्रै बने

ठेकेदार कम्पनीको लापरबाहीका कारण तीन वर्षमा सक्नुपर्ने पुल नौ वर्षसम्म पनि निर्माण हुन सकेको छैन। २०६९ साल असार २९ गते निर्माणको ठेक्का लिएको पप्पु÷मल्ल जेभी कन्स्ट्रक्सनले अहिलेसम्म तीन वटा पिल्लर मात्र ठड्याएको छ। सुर्खेतदेखि बर्दिया....

लापरबाहीको हद: दरबन्दी स्वास्थ्य चौकीमा, काम गाउँपालिका कार्यालयमा

तर दुई महिनापछि उकेराकर्मीले 'फलोअप' गर्दा समेत अवस्था सुध्रिएको देखिएन। बुधबार स्वास्थ्य चौकीकी कार्यालय सहयोगी लक्ष्मी बम र गङ्गादेवी बम घाम तापेर बसिरहेका थिए।  ६ महिनादेखि अन्य स्वास्थ्यकर्मीहरू नफर्किएपछि स्वास्थ्य चौकीका प्रायः सबै कुर्सी खाली....

नगरपालिकाले दियो नदीमा डोजर चलाउने अनुमति, रानीघाट क्षेत्र बगाउने जोखिम

वीरेन्द्रनगर नगरपालिकाले रानीघाट मन्दिर क्षेत्रसँगै जोडिएको भेरी नदीमा बालुवा, ढुंगा उत्खनन् गर्न अनुमति दिएको छ। ठेकेदार कम्पनीले डोजर लगाएर बालुवा-ढुंगा निकाल्न थालेपछि रानीघाट क्षेत्र जोखिममा परेको भन्दै स्थानीयले विरोध जनाएका छन्। धार्मिक क्षेत्र रानीघाटको क्षेत्रभित्र....अविश्वासमा सकियो एमालेको डिजिटल महाधिवेशन

तर, महाधिवेशनको नयाँ नेतृत्व चयन प्रक्रिया भने कार्यतालिका अनुसार चलेन। निर्वाचनमा विद्युतीय मतदान मेसिन प्रयोग गरिए पनि एमाले नेतृत्वले भोटिङ मेसिन टिमलाई शंकाको नजरले हेर्दै दु:ख मात्र दियो।  १२ गते उपमहासचिव (उपाध्यक्षमा निर्वाचित) विष्णु पौडेलले....

नेपालकै नमुना बेलबास-बेथरी सडक : कहाँ पुग्यो काम ?, कहिले बनिसक्छ ?

तीन प्याकेजमा गरी कुल एक अर्ब ६७ करोडको लागतमा निर्माण थालिएको २२ किलोमिटरको सडक अहिले तीन वटै प्याकेजको काम जारी छ। अन्तर्राष्ट्रिय महत्वका प्रमुख पर्यटकीय क्षेत्रका रुपमा रहेको बुद्ध जन्मस्थल लुम्बिनी पुग्न पूर्व-पश्चिम राजमार्गबाट नमुना....

लालबाबु पण्डितकी श्रीमतीको गुनासो : ओलीले किक हान्नुभो

ललितपुरको गोदावरीमा भएको विधान सम्मेलनका प्रतिनिधिसँग विमलाले चितवनमा हुने महाधिवेशनको प्रचार गर्दै भोट मागेकी थिइन्। ‘विधान सम्मेलनमा लालबाबु पण्डितलाई भोट दिनुहोला भन्दा ओहो, उहाँलाई त उपाध्यक्ष बनाउनुपर्छ भनेका थिए, ’विमलाले उकेरासँग भनिन्, ‘केपी ओलीले पनि....

पिसिआर रिपोर्ट नभई नेपाल प्रवेश गर्न नपाइने, डा. मरासिनी भन्छन्- खुला सीमा घाँटीमा झुण्ड्याइएको तरबार

नेपाल प्रवेश गर्ने हवाई यात्रुले ४८ घन्टा भित्रको पिसिआर परीक्षण रिपोर्ट देखाउनुपर्ने स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयका सहप्रवक्ता डा. समीरकुमार अधिकारीले जानकारी दिए। पिरिआर रिपोर्ट नेगेटिभ नभए विदेशबाट नेपाल प्रवेश गर्नै नपाउने उनले बताए। ‘४८ घन्टा....

वर्षाले अवरुद्ध चुरेका सडक अझै खुलेनन्, बिरामीलाई पिठ्युँमै बोकेर अस्पताल !

चुरेबासीहरू खाद्यान्न लगायतका सामग्री मात्र होइन, बिरामीलाई पनि पिठ्युँमा बोक्नुपर्ने बाध्यतामा छन्।  ‘बुबा एक्कासि बेहोस हुनुभयो। सडक अवरुद्ध छन्। एम्बुलेन्स आउन सक्ने अवस्था छैन। स्टेचरको पनि पाएनौँ। चार जनाले काँधमा बोकेर सहजपुर लैजादैछौँ’, चुरे- १,....

इखेनीबासीको संघर्ष : १६ वर्षपछि हट्यो भेरीको धमिलो पानी खानुपर्ने बाध्यता

सुर्खेत : वि.सं. २०६२ साल, जतिबेला माओवादीको सशस्त्र द्वन्द्व अन्तिम-अन्तिम हुँदै थियो। सुर्खेतको बराहताल गाउँपालिका-६, इखेनीमा घना जंगल भएको जमिन थियो। तत्कालीन विद्रोही माओवादीले जग्गा नभएका भूमिहीन सुकुम्बासीलाई घरजग्गा दिने अभियान अन्तर्गत जंगल मासेर बस्ती....

पूर्वमाओवादी 'लडाकु' दिलकुमारीको अनुभव- पसिना बगाउँदा 'क्रान्ति' हुँदोरहेछ

त्यो बेला गाउँमा ‘क्रान्तिकारी’हरूले विभेद, उत्पीडन र अन्यायको अन्त्य जनयुद्धबाट मात्र सम्भव छ भनेर प्रचार गर्थे। दिलकुमारी सहजै विश्वास गर्थिन्। ०४५ सालमै तुलाराम घर्तीसँग उनको विवाह भइसकेको थियो। २ छोरी र अढाई वर्षीयको छोरोलाई घरमै....

एमाले पदाधिकारीमा महिला : सके ६ लिने, नदिए पाँचमै चित्त बुझाउने 

विधान संशोधन गरेर पदाधिकारीको सङ्ख्या बढाउने निर्णय गरेको एमालेले पदाधिकारीमै एक तिहाइ महिलाको प्रतिनिधित्व भने अनिवार्य गरेको छैन। पदाधिकारी बढाएपछि सोही अनुपातमा पदाधिकारीमा महिलाको प्रतिनिधित्व हुनुपर्ने एमाले नेतृहरूको माग छ।  एमालेको उपाध्यक्षमा अष्टलक्ष्मी शाक्य र....

एमाले महाधिवेशन : माओवादीको थप्पड खानेदेखि साखासन्तान एमालेसम्म 

देशका विभिन्न जिल्लाबाट गाडी रिजर्भ गरेर आएकाहरू कोही बेलुकी नै फर्किरहेका छन् भने कोही शनिबार बिहान फर्कने योजनामा छन्।  चितवनमा एमालेका देशभरका कार्यकर्ता जम्मा भएपछि चहलपहल बाक्लिएको छ। महाधिवेशनले मङ्सिरको चिसो मौसमलाई केही गर्माएको छ।....

महाधिवेशन डायरी : सवारी चल्नै नदिने रे, यो त नेपाल बन्द जस्तो भएन? 

महँगो भाडाबारे यात्रुलाई कन्भिन्स गराउन खोज्दै थिए उनी। अघि-पछि सौराहाबाट ८ सय रुपैयाँ हो, आज सौराहा चोकबाट चढ्ने भएकोले २ सय रुपैयाँ घटाएको उनको भनाइ थियो। 'पेट्रोलबाट चल्ने गाडी हो। तेलको भाउ वर्षमा तीन पटक....

सहमतिका लागि कसरत गर्दै एमाले

यता आजबाट महाधिवेशन सुरु हुने भए पनि नेताहरूको कसरत सहमति जुटाउनमै रहेको छ। १० बुँदे सहमति गरेर एमालेमै बसेका र माओवादीबाट एमाले बनेका नेताहरूको व्यवस्थापनको पाटो पनि अन्योलमै छ। बिहीबार पार्टी अध्यक्ष केपी शर्मा ओली....

एमाले महाधिवेशन : कार्यकर्ताको चिन्ता दाउन्नेको सडक

लामो समयसम्म जाम हुँदा यो सडक प्रयोग गर्ने प्रयोगकर्ताले सोचे जसरी यात्रा गर्न सक्ने छैनन्। निर्माणाधीन बुटवल-नारायणगढ सडकको दाउन्ने उकालो भएको र धेरै ठाउँमा एकतर्फी सवारी सञ्चालन हुने भएकाले महाधिवेशनका लागि आएका सवारी जाम भएर....

बेथितिको चाङ: एउटा गाउँपालिकाको विद्यालयमा पिटी प्रशिक्षण गराउन ६० लाख अनुदान

रोल्पाको गंगादेवी गाउँपालिकालाई पिटी प्रशिक्षण कार्यक्रमका लागि भन्दै प्रदेश सरकारले ६० लाख रुपैयाँ अनुदान दिँदैछ। तर कार्यक्रमको कार्यविधि नै नबन्दै गाउँपालिकामा गत कात्तिक ११, १२ र १३ गते पिटी प्रशिक्षण गराइयो। कार्यक्रम सञ्चालनपूर्व बजेट परिचालनका....

७२ वर्षे एमालेको १०औं महाधिवेशन : दोहोर्‍याएर कक्षा पढ्ने तेस्रो व्यक्ति बन्दै ओली

२०७१ असार १९ देखि साउन १ गतेसम्म काठमाडौंको भृकुटीमण्डपमा भएको नवौं महाधिवेशनको ७ वर्षपछि एमालेले चितवनमा १०औँ महाधिवेशन गर्न लागेको हो। झण्डै ८ वर्षअघि ९औं महाधिवेशनमा दुई पटक पार्टीको नेतृत्व सम्हालेका माधव नेपाललाई पराजित गर्दै....

आम्दामा उपचार गर्दा भएको ‘गल्ती’ले ऋणमा डुबिन् तुलसी

त्यसपछि उनी आम्दाबाट बुटवल बुद्धनगरमा रहेका ज्वाइँ राजु सुनारकोमा बसिन्। पिसाब रोकिएको थिएन। अप्रेसन गरेको घाउ भएकाले पिसाब नरोकिएको हो कि भन्ने लाग्यो उनलाई। १० दिन पर्खेर उनी गाउँ फर्किइन्। गाउँमा बस्दा पनि उनको पिसाब....

वृद्धभत्ताको पैसाले उम्मेदवारी दर्ता गरेका प्रेमबहादुरले भने- म ७८ वर्षे युवालाई एक भोट है !

वृद्ध वयमा पनि निक्कै फुर्तिलो देखिएका प्रेमबहादुर गौतम हाँस्दै भोट मागिरहेका थिए। उनी सुनसरी क्षेत्र नम्बर ३ बाट नेपाली कांग्रेस महाधिवेशन प्रतिनिधिका उम्मेदवार हुन्।  उम्मेदवारी मनोनयनको समय सुरु हुनुअगावै निर्वाचन क्षेत्रमा पुगेका गौतम सबैलाई ‘जय....

बडुवाल हत्या प्रकरण: हत्यारालाई प्रहरीकै संरक्षण भएको भन्दै परिवार सशङ्कित

घटनापछि सो समूहका १० जना पक्राउ परे पनि मुख्य अभियुक्त रावलसहित ६ जना अझै फरार छन्।  तर घटनाको दुई साता बित्दा समेत मुख्य अभियुक्त पक्राउ नपरेपछि परिवार आक्रोशित भएको छ भने प्रहरीले नै हत्यारालाई संरक्षण....